Σελίδα 2 από 3 ΠρώτηΠρώτη 123 ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 11 έως 20 από 29

Θέμα: [E46] τριξιμο τεμπελη

  1. #11
    Εγγραφή
    02-01-10
    Περιοχή
    Στη διαδήλωση του φραπέ
    Ηλικία
    53
    Μηνύματα
    11.740
    Thanked
    14747
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Και στο δικό μου τα ίδια, λίγο wd-40 και τέλος. Επίσης το δέρμα από το πλαϊνό του καθίσματος του συνοδηγού ακουμπάει πάνω στο τεμπέλη, με αποτέλεσμα να τρίζει καμιά φορά. Λίγη κρεμούλα δέρματος στα σημεία επαφής και όλα ΟΚ.

    Τους γρύλους τους άλλαξα και τους δύο. Εκεί περίπου στη μέση στο κατάβασμα έκαναν ένα ενοχλητικό 'κρακ'.

  2. The Following User Says Thank You to Monsta For This Useful Post:

    gyiama (16-09-10)

  3. #12
    Εγγραφή
    26-05-10
    Ηλικία
    42
    Μηνύματα
    370
    Thanked
    280
    Rides
    0

    Προεπιλογή

    Να αναφερω κατι για τα τζαμια που τριζουν στα κουπε.
    αν τα κατεβασουμε 2 ποντους και σταματαν να τριζουν, τοτε εχουμε εντοπισει το προβλημα.Ο θορυβος προερχεται απο την επαφη του τζαμιου στο πανω μερος με το ελαστικο. Λιγο σπρει σιλικονις, η βαζελινη αν προτιματε στο λαστιχακι και οχι WD40. Οταν λεω λαστιχακι εννοω την τσιμουχα της πορτας, στο πανω μερος, εκει που μπαινει το τζαμι οταν κληνει η πορτα

  4. #13
    Εγγραφή
    26-12-09
    Περιοχή
    Κηφισια
    Ηλικία
    52
    Μηνύματα
    7.458
    Thanked
    11958
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    ριχτε μια ματια φιλοι μου για να γλυτωσετε τα 150ρια και τα τριξιματα

    https://www.bmwfans.gr/forum/showthread.php?t=3249

    για τον τεμπελη Πανο νομιζω πως με τον καιρο και οπως ακουμπαμε πανω τριζουν τα πλαστικα αυτακια στο πλαι της κονσολας στο πισω μερος και οχι τα ελατηρια επαναφορας.

    Αχαριστια & Αγνωμοσυνη το ελληνικο σπορ


    "Ολα ειναι δρομος τωρα μονο στην Αθηνα"

  5. The Following 3 Users Say Thank You to katsaraios For This Useful Post:

    gyiama (16-09-10), m-power_01 (16-09-10), Κωνσταντίνος (16-09-10)

  6. #14

    Προεπιλογή

    Οτι θεμα εχετε με τον τεμπελη ρωτηστε τον spar@ ...o ανθρωπος ξερει τα παντα!!! Ειναι πολυ μπροστα...

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο spar@ Εμφάνιση μηνυμάτων
    μπορω να ερθω εγω.. απλα υπαρχουν δυο προβληματα
    1ον ειμαι ασπρος
    2ον μπορω μεχρι αρχες σεπτεμβρη γιατι μετα εχω εξεταστικη!!
    ειμαι μεγαλος τεμπελης..οποτε μαλλον οπως θα ξαπλωσω θα ποιασω και τα πισω καθισματα οποτε μπορω να τοποθετηθω και σε e92, οποτε μπαινω και στο δικο σου με μικροπατεντες!

  7. The Following User Says Thank You to m-power_01 For This Useful Post:

    gyiama (16-09-10)

  8. #15
    Εγγραφή
    23-12-09
    Περιοχή
    Αθήνα
    Μηνύματα
    11.179
    Thanked
    14070
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο m-power_01 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Οτι θεμα εχετε με τον τεμπελη ρωτηστε τον spar@ ...o ανθρωπος ξερει τα παντα!!! Ειναι πολυ μπροστα...



  9. #16
    Εγγραφή
    24-12-09
    Ηλικία
    42
    Μηνύματα
    2.756
    Thanked
    1695
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο katsaraios Εμφάνιση μηνυμάτων
    ριχτε μια ματια φιλοι μου για να γλυτωσετε τα 150ρια και τα τριξιματα

    https://www.bmwfans.gr/forum/showthread.php?t=3249

    για τον τεμπελη Πανο νομιζω πως με τον καιρο και οπως ακουμπαμε πανω τριζουν τα πλαστικα αυτακια στο πλαι της κονσολας στο πισω μερος και οχι τα ελατηρια επαναφορας.
    και γω αυτο πιστευω οτι δεν ειναι το ελατηριο ειναι τα πλαστικα, πλαστικος θορυβος ακουγεται, θα δοκιμασω με το wd που ειπαν τα παιδια και βλεπουμε!!!

  10. #17
    Εγγραφή
    14-05-10
    Μηνύματα
    2.413
    Thanked
    3091
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Μου τριζει κ μενα ο τεμπελης. Τον ψεκαζω μια στο τοσο, η στην εσχατη του σκαω ενα μπουνιδι και ησυχαζει για λιγο. Για σκληροπυρηνικο ψεκασμα που αντεχει παραπανω απο το wd-40 παντως υπαρχει και το γρασσο σε σπρει. Εχω παρατηρησει και το κρακ οταν το παραθυρο του συνοδηγου περνα απο τα μισα της διαδρομης κατεβαινοντας. Παντως αν δεν το σφηνωσω τερμα πανω(σταματησω την ανοδο οταν το τζαμι ακουμπησει το λαστιχο, και δεν το αφησω να σταματησει μονο του) δεν το κανει στο κατεβασμα. Βεβαια οταν οπλισω το συναγερμο μου το σφηνωνει μοναχο του.
    Δυο αλλα πραγματα με ενοχλουν αφανταστα ομως.
    1ον: Το κουρτινακι στη πισω εταζερα. Δεν το βουλωνει για κανενα λογο. Ειτε ανοιχτο ειτε κλειστο.
    2ον: Οταν ανεβαινουν τα χιλιομετρα ακουγεται φυσημα απο τα μπροστινα παραθυρα. Τι κανουμε γι αυτα?
    Υ.Γ. Τσιμουχες καινουριες και καινουρια εταζερα=το αφηνουμε οπως ειναι.

  11. #18
    Εγγραφή
    24-12-09
    Ηλικία
    42
    Μηνύματα
    2.756
    Thanked
    1695
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Υ.Γ. Τσιμουχες καινουριες και καινουρια εταζερα=το αφηνουμε οπως ειναι.


    δυστυχως η μονη λυση!!! αα και το πιο ωραιο ειναι οτι εγω αλλαξα λαστιχο πορτας (μονο) και παλι μπαζει!!δλδ θελει και τα 2 λαστιχα αλλαγη και παλι παιζεται!!!!!

  12. #19
    Εγγραφή
    30-12-09
    Περιοχή
    Αθηνα-Λαρισα
    Μηνύματα
    6.766
    Thanked
    8291
    Rides
    2

    Προεπιλογή

    λοιπον επειδη ειδα οτι εχετε σοβαρα προβλημα αφησα οτι δουλεια ειχα (καμια δλδ γιατι ειμαι επαγγελματιας τεμπελης) και ηρθα να σας λυσω το προβλημα! το τριξιμο του τεμπελη ειναι συχνο προβλημα ειδικα τετοια εποχη, ο ηχος προερχεται απο τα δοντια του τεμπελη σας, τα οποια τριζουν η σε καποιες φασεις ακουγεται ενα μπρρρρρ, αυτο οφειλεται στην αποτομη αλλαγη θερμοκρασιας, τροποι αντιμετωπισης η βαλτε του καμια εξτρα επενδυση αλκανταρα ή δερμα να μην χαλαει το εσωτερικο(ζακετα μπουφανακι κλπ) ή βαλτε στην πρωτη σκαλα το καλοριφερ! εκτος βεβαια αν θελετε να σας κρυωσει ο τεμπελης ωστε τον χειμωνα να εχετε θερμαινομενο τεμπελη!
    οτι αλλο θελετε πειτε μου!

  13. #20
    Εγγραφή
    26-12-09
    Περιοχή
    Κηφισια
    Ηλικία
    52
    Μηνύματα
    7.458
    Thanked
    11958
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο spar@ Εμφάνιση μηνυμάτων
    λοιπον επειδη ειδα οτι εχετε σοβαρα προβλημα αφησα οτι δουλεια ειχα (καμια δλδ γιατι ειμαι επαγγελματιας τεμπελης) και ηρθα να σας λυσω το προβλημα! το τριξιμο του τεμπελη ειναι συχνο προβλημα ειδικα τετοια εποχη, ο ηχος προερχεται απο τα δοντια του τεμπελη σας, τα οποια τριζουν η σε καποιες φασεις ακουγεται ενα μπρρρρρ, αυτο οφειλεται στην αποτομη αλλαγη θερμοκρασιας, τροποι αντιμετωπισης η βαλτε του καμια εξτρα επενδυση αλκανταρα ή δερμα να μην χαλαει το εσωτερικο(ζακετα μπουφανακι κλπ) ή βαλτε στην πρωτη σκαλα το καλοριφερ! εκτος βεβαια αν θελετε να σας κρυωσει ο τεμπελης ωστε τον χειμωνα να εχετε θερμαινομενο τεμπελη!
    οτι αλλο θελετε πειτε μου!

    ολα τα λεφτα !!!!!

    Αχαριστια & Αγνωμοσυνη το ελληνικο σπορ


    "Ολα ειναι δρομος τωρα μονο στην Αθηνα"

Σελίδα 2 από 3 ΠρώτηΠρώτη 123 ΤελευταίαΤελευταία

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να απαντάτε σε θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργάζεστε τις δημοσιεύσεις σας
  •  
BACK TO TOP