Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 1 έως 10 από 45

Θέμα: Κιτ επισκευής δέρματος - DIY

Threaded View

Προηγούμενο μήνυμα Προηγούμενο μήνυμα   Επόμενο Μήνυμα Επόμενο Μήνυμα
  1. #1
    Εγγραφή
    02-01-10
    Περιοχή
    Στη διαδήλωση του φραπέ
    Ηλικία
    53
    Μηνύματα
    11.740
    Thanked
    14747
    Rides
    1

    Προεπιλογή Κιτ επισκευής δέρματος - DIY

    Σκέφτηκα να ανοίξω αυτό το thread για εκείνους που τους ενδιαφέρει να κάνουν μόνοι τους επισκευή στα 'ταλαιπωρημένα' τους δερμάτινα καθίσματα.

    Ψάχνοντας λοιπόν αρκετά και ρωτώντας και 3-4 γνωστούς από την άλλη μεριά του Ατλαντικού που έχουν χρησιμοποιήσει τη συγκεκριμένη εταιρεία https://www.magicmender.com/, απέσπασα πολύ θετικά σχόλια και αποφάσισα να παραγγείλω και το δικό μου κιτ. Οι τύποι όπως θα δείτε έχουν - για BMW τουλάχιστον - τους κωδικούς από τα περισσότερα χρώματα εσωτερικών επενδύσεων!!

    Μετά από 2 βδομάδες λοιπόν, εχθές έλαβα το ειδοποιητήριο από το ταχυδρομείο ότι ένα δέμα έχει φτάσει και με περιμένει.

    Αύριο πρωί λοιπον βουρ να το παραλάβω και ελπίζω να βρω λίγο χρόνο να ασχοληθώ με τα καθισματάκια μου.

    Αν και δεν είναι τόσο ταλαιπωρημένα όσο αυτά που θα δείτε στις παρακάτω φωτό, έχουν τις ραγάδες τους και το αναμμενόμενο από τα χρόνια 'γυάλισμα' που δε μ αρέσει καθόλου. Υπόψη ότι το βερνίκι που μπαίνει στο τέλος, έχει ακριβώς το ίδιο 'ματαρισμένο' look, όπως και όταν ήταν καινούρια.

    Οι φωτό άλλωστε λένε τη μισή αλήθεια.

    Κοιτάχτε αυτές για τώρα και αύριο-μεθαύριο θα ανεβάσω τις δικές μου πριν-μετά.

    Πριν (close up):




    Πριν (από ύψος)



    Μετά (χωρίς βερνίκι ακόμα)




    Μετά (τελειωμένο)



    Μετά (τελειωμένο 2)

    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Kostas_1 : 06-01-10 στις 20:42 Αιτία: ανεβασμα φωτος

  2. The Following 3 Users Say Thank You to Monsta For This Useful Post:

    bakalos (02-09-15), bmwcompactjohn (18-01-10), Stathis (09-01-10)

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να απαντάτε σε θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργάζεστε τις δημοσιεύσεις σας
  •  
BACK TO TOP