Σελίδα 3 από 17 ΠρώτηΠρώτη 1234513 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 21 έως 30 από 163

Θέμα: CSL : πρωτες εντυπώσεις...

  1. #21
    Εγγραφή
    04-01-10
    Ηλικία
    52
    Μηνύματα
    3.122
    Thanked
    7408
    Rides
    0

    Προεπιλογή

    Λοιπόν όπως γνωρίζεται αγόρασα το csl και το έχω εδώ και 10 μέρες περίπου. Για να μην κάθομαι και τα πολυλογώ θέλω να σας πω ότι είμαι ενθουσιασμένος και δεν έχω μετανιώσει για ούτε ένα ευρώ από τις 15 χιλιάδες που έδωσα μαζί με την πώληση του Μ3 Ε46 που είχα. Και περισσότερα να κόστιζε πραγματικά το αξίζει..

    Επειδή πολλοί φανατικοί της μάρκας έχουν ταυτίσει το συγκεκριμένο αμάξι μόνο με χρόνους σε πίστα θα ήθελα να σας πω ότι δεν είναι μόνο αυτό που κάνει ένα csl ξεχωριστό . Ξεχωριστό το κάνει και ο τρόπος που κάνει τον οδηγό να το οδηγά.
    Όταν απευθύνθηκα στον Μάνο για να με μάθει λίγο στην πίστα, μου απάντησε “θα σε μάθει το csl” και δεν είναι ψέμα. Ο Alexk μου είπε «πετάχτηκα να κάνω μια δουλειά πέντε λεπτά και το ευχαριστήθηκα». Γενικά είναι ένα αμάξι που αρέσει στον οδηγό που πραγματικά αγαπά να οδηγά γρήγορα και με πάθος . Real driver’s car που λένε και οι εγγλέζοι.

    Τώρα το συγκεκριμένο αμάξι το βρήκα φορτωμένο και με προίκα αφού ο προηγούμενος ιδιοκτήτης του είχε ανάρτηση AST 4200 , φρένα AP racing εξαπίστονα μπροστά και τετραπίστονα πίσω και ελαφρύ βολάν .

    Τώρα, οσον αφορά την οδηγική συμπεριφορά σε σύγκριση με το Μ3 που είχα. Εάν δεν έβλεπα το ταμπλό και τον λεβιέ του smg δεν με κάνουν άλλα να θυμάμαι το Μ3 που είχα. Δεν ειναι περιπου τα ιδια αμαξια όπως πολλοί νομίζουν. Το αμάξι έχει εντελώς διαφορετικό πάτημα, κράτημα , φρενάρισμα , τιμόνι από το Μ3 και χωρίς να είμαι υπερβολικός είναι άλλο αμάξι σε σχέση με το Μ3. Ακομη και οι επιδώσεις του στην ευθεία δεν έχουν σχεση με το απλό 46αρι. Το αμάξι δοκιμασμένα ειναι και εκεί πιστόλι και ειναι γρηγορότερο απο πολλες θεωρητικά δυνατότερες κατασκευές.

    Υπερβολές θα χαρακτήριζα άνετα τα περί άβολου, κουραστικού αυτοκινήτου. Ρε παιδιά άμα η Τσιφούλα που μου τα είχε κάνει αερόστατα τις πρώτες μέρες, συνήθισε και δεν θέλει να της «φτιάξω το κάθισμα» και μια χαρά το βρίσκει τώρα, τι να λέμε..Σιγουρα θα είναι κουραστικό για κάποιον που του αρέσει να οδηγά ένα Χ5 ή μια 7 σειρά γιατί έτσι έμαθε. Εμένα το csl με ξεκουράζει και με το παραπάνω. Δεν ξέρω αν είμαι ένα είδος μαζόχα αλλά την αλήθεια λεω. Λες και ήξερε ο Θεός τις απαιτήσεις μου και μου το έστειλε και όποια καθημερινή χρήση έκανα παλιά αυτό κάνω και τώρα και το απολαμβάνω περισσότερο.

    Σήμερα το πήγα για το πρώτο σέρβις. Μεταξύ άλλον έβγαλα και την ανάρτηση που φορούσε και έβαλα την μαμα γιατι έχω προβλημα με την ράμπα του υπογειου πάρκινγκ της πολυκατοικίας που μένω. Θα σας μεταφερω εντός των ημερών και τις εντυπώσεις μου απο το αμάξι με την δικιά του ανάρτηση.

    Για τους άρρωστους το σετ απ της ανάρτησης του εγγλέζου ήταν:
    Μπροστά: -2.30 κάμπερ, 1mm σύγκλιση, και 5 μοίρες κάστερ.
    Πίσω: -2 κάμπερ και μηδέν σύγκληση.
    Ύψος 60 cm

    Δεν καταλαβαίνω και πολλά αλλά το αμάξι έστριβε όσο άντεχαν τα @@ μου ...

    Θα βαλω με την βοηθεια του συμπεθερου φωτογραφίες συντομα.

  2. The Following 15 Users Say Thank You to chief For This Useful Post:

    alexk (02-09-10), aristent (31-08-10), bill_m3 (31-08-10), gant (01-09-10), manos///3 (31-08-10), Monsta (31-08-10), NickE60 (02-09-10), S8N (02-09-10), Snoo (02-09-10), Stamatis (31-08-10), stratos (31-08-10), Thomelef (31-08-10), Vasilis (09-11-10), zannis (03-09-10), ΜΙΧΑΛΗΣ (31-08-10)

  3. #22
    Εγγραφή
    23-12-09
    Μηνύματα
    9.392
    Thanked
    16591
    Rides
    2

    Προεπιλογή

    φωτο θα δουμε...?

  4. #23
    Εγγραφή
    04-01-10
    Ηλικία
    52
    Μηνύματα
    3.122
    Thanked
    7408
    Rides
    0

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Stathis Εμφάνιση μηνυμάτων
    φωτο θα δουμε...?
    εσυ παιζεις με την κουλαμάρα μου στα κομπιούτερς.

  5. #24
    Εγγραφή
    23-12-09
    Μηνύματα
    9.392
    Thanked
    16591
    Rides
    2

    Προεπιλογή

    στειλτες στο email μου να τις βαλω εγω...

  6. The Following User Says Thank You to Stathis For This Useful Post:

    kplc16 (31-08-10)

  7. #25
    Εγγραφή
    04-01-10
    Ηλικία
    52
    Μηνύματα
    3.122
    Thanked
    7408
    Rides
    0

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Stathis Εμφάνιση μηνυμάτων
    στειλτες στο email μου να τις βαλω εγω...
    οκ. Θα προσπαθησω γιατι μια κουβεντα ειναι να τις περασω απ το τηλεφωνο στο κομπουτερ.
    Ειναι ο ιδιος βαθμος δυσκολίας που εχει η γυναικα μου οταν προσπαθει να κανει εκκινηση με μανιουαλ αμαξι

    Θα το κανονισω μολις κοιμηθει ο μικρος Χιτλερ

  8. #26
    Εγγραφή
    17-06-10
    Ηλικία
    47
    Μηνύματα
    229
    Thanked
    393
    Rides
    0

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο chief Εμφάνιση μηνυμάτων
    Λοιπόν όπως γνωρίζεται αγόρασα το csl και το έχω εδώ και 10 μέρες περίπου. Για να μην κάθομαι και τα πολυλογώ θέλω να σας πω ότι είμαι ενθουσιασμένος και δεν έχω μετανιώσει για ούτε ένα ευρώ από τις 15 χιλιάδες που έδωσα μαζί με την πώληση του Μ3 Ε46 που είχα. Και περισσότερα να κόστιζε πραγματικά το αξίζει..

    Επειδή πολλοί φανατικοί της μάρκας έχουν ταυτίσει το συγκεκριμένο αμάξι μόνο με χρόνους σε πίστα θα ήθελα να σας πω ότι δεν είναι μόνο αυτό που κάνει ένα csl ξεχωριστό . Ξεχωριστό το κάνει και ο τρόπος που κάνει τον οδηγό να το οδηγά.
    Όταν απευθύνθηκα στον Μάνο για να με μάθει λίγο στην πίστα, μου απάντησε “θα σε μάθει το csl” και δεν είναι ψέμα. Ο Alexk μου είπε «πετάχτηκα να κάνω μια δουλειά πέντε λεπτά και το ευχαριστήθηκα». Γενικά είναι ένα αμάξι που αρέσει στον οδηγό που πραγματικά αγαπά να οδηγά γρήγορα και με πάθος . Real driverΆs car που λένε και οι εγγλέζοι.

    Τώρα το συγκεκριμένο αμάξι το βρήκα φορτωμένο και με προίκα αφού ο προηγούμενος ιδιοκτήτης του είχε ανάρτηση AST 4200 , φρένα AP racing εξαπίστονα μπροστά και τετραπίστονα πίσω και ελαφρύ βολάν .

    Τώρα, οσον αφορά την οδηγική συμπεριφορά σε σύγκριση με το Μ3 που είχα. Εάν δεν έβλεπα το ταμπλό και τον λεβιέ του smg δεν με κάνουν άλλα να θυμάμαι το Μ3 που είχα. Δεν ειναι περιπου τα ιδια αμαξια όπως πολλοί νομίζουν. Το αμάξι έχει εντελώς διαφορετικό πάτημα, κράτημα , φρενάρισμα , τιμόνι από το Μ3 και χωρίς να είμαι υπερβολικός είναι άλλο αμάξι σε σχέση με το Μ3. Ακομη και οι επιδώσεις του στην ευθεία δεν έχουν σχεση με το απλό 46αρι. Το αμάξι δοκιμασμένα ειναι και εκεί πιστόλι και ειναι γρηγορότερο απο πολλες θεωρητικά δυνατότερες κατασκευές.

    Υπερβολές θα χαρακτήριζα άνετα τα περί άβολου, κουραστικού αυτοκινήτου. Ρε παιδιά άμα η Τσιφούλα που μου τα είχε κάνει αερόστατα τις πρώτες μέρες, συνήθισε και δεν θέλει να της «φτιάξω το κάθισμα» και μια χαρά το βρίσκει τώρα, τι να λέμε..Σιγουρα θα είναι κουραστικό για κάποιον που του αρέσει να οδηγά ένα Χ5 ή μια 7 σειρά γιατί έτσι έμαθε. Εμένα το csl με ξεκουράζει και με το παραπάνω. Δεν ξέρω αν είμαι ένα είδος μαζόχα αλλά την αλήθεια λεω. Λες και ήξερε ο Θεός τις απαιτήσεις μου και μου το έστειλε και όποια καθημερινή χρήση έκανα παλιά αυτό κάνω και τώρα και το απολαμβάνω περισσότερο.

    Σήμερα το πήγα για το πρώτο σέρβις. Μεταξύ άλλον έβγαλα και την ανάρτηση που φορούσε και έβαλα την μαμα γιατι έχω προβλημα με την ράμπα του υπογειου πάρκινγκ της πολυκατοικίας που μένω. Θα σας μεταφερω εντός των ημερών και τις εντυπώσεις μου απο το αμάξι με την δικιά του ανάρτηση.

    Για τους άρρωστους το σετ απ της ανάρτησης του εγγλέζου ήταν:
    Μπροστά: -2.30 κάμπερ, 1mm σύγκλιση, και 5 μοίρες κάστερ.
    Πίσω: -2 κάμπερ και μηδέν σύγκληση.
    Ύψος 60 cm

    Δεν καταλαβαίνω και πολλά αλλά το αμάξι έστριβε όσο άντεχαν τα @@ μου ...

    Θα βαλω με την βοηθεια του συμπεθερου φωτογραφίες συντομα.


    απλα.....

  9. The Following User Says Thank You to ΜΙΧΑΛΗΣ For This Useful Post:

    chief (31-08-10)

  10. #27
    Εγγραφή
    25-12-09
    Περιοχή
    Elefsina
    Ηλικία
    37
    Μηνύματα
    2.652
    Thanked
    1629
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Χριστόφορε αμα έρθω ΕΛΔΥΚ φαντάζομαι θα μου το δίνεις εεεε?


    Αντε καλορίζικο και καλά στριψίματα. Κατι έμαθα οτι δίκασες ένα 335 ενός γιατρού. Ακομα μια αφορμή να έρθω να το ρυθμίσω ξανά και να σε δώ. Τι δεν θα έδινα για να σε δώ να χαμογελάς δίπλα και μέσα στο τέρας.

  11. The Following User Says Thank You to stratos For This Useful Post:

    chief (31-08-10)

  12. #28
    Εγγραφή
    04-01-10
    Ηλικία
    52
    Μηνύματα
    3.122
    Thanked
    7408
    Rides
    0

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο stratos Εμφάνιση μηνυμάτων
    Χριστόφορε αμα έρθω ΕΛΔΥΚ φαντάζομαι θα μου το δίνεις εεεε?
    εσυ ελα και σου δινω τον λογο μου οτι θα το εχεις οποτε το θες.

  13. The Following User Says Thank You to chief For This Useful Post:

    stratos (31-08-10)

  14. #29
    Εγγραφή
    31-08-10
    Περιοχή
    pallini
    Ηλικία
    37
    Μηνύματα
    234
    Thanked
    30
    Rides
    0

    Προεπιλογή

    καλοριζικο το θηριο!!!!!!φιλε τα σπαει το csl αν και δεν εχω ουτε μπει σε τετοιο αυτοκινητο!Μπραβο τα σπαει το αμαξι!

  15. The Following User Says Thank You to mo328i For This Useful Post:

    chief (31-08-10)

  16. #30
    Εγγραφή
    23-12-09
    Περιοχή
    salonica
    Μηνύματα
    13.324
    Thanked
    18605
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο chief Εμφάνιση μηνυμάτων
    εσυ ελα και σου δινω τον λογο μου οτι θα το εχεις οποτε το θες.
    οοοοοχιιιιιι ρε συμπέθερε...αυτόν τον έχω ικανό να τα κάνει πλακάκια με τον γιατρό και να
    τον αφήνει να ράβει το csl...φαντάσου μόνο πόσα δικαστήρια την ημέρα θα διαβάζουμε...
    ελπίζω προς τα χριστούγεννα να του έχεις φρέσκα λαδάκια, καινούριες βαλβολίνες
    σαζμάν και διαφορικού, να έχεις ρυθμίσει βαλβίδες, άλαγμα μπουζί πολαπλασιαστές
    και μαφ, καινούρια λάστιχα και να έχεις στρωμένα τα καινούρια τακάκια...
    αλλιώς δεν καταδέχομαι να το οδηγήσω το κοτέτσι που δεν είναι ούτε 1400 κιλά,
    δεν έχει δερμάτινα, θερμαινόμενα και μπερδεύεις την γαλάνη με τον καρά απο
    το τρανζίστορ που του έβαλαν για ηχοσύστημα...
    sympether with chiefτης

    _________________________________________________

    /
    //Μ3 BORN ON THE RACETRACK TO LIVE IN THE STREETS

  17. The Following User Says Thank You to Thomelef For This Useful Post:

    chief (31-08-10)

Σελίδα 3 από 17 ΠρώτηΠρώτη 1234513 ... ΤελευταίαΤελευταία

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να απαντάτε σε θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργάζεστε τις δημοσιεύσεις σας
  •  
BACK TO TOP