Σελίδα 1 από 5 123 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 1 έως 10 από 49

Θέμα: [E46]Φρένα Ε46 320 cabrio-αποψεις

  1. #1
    Εγγραφή
    23-12-09
    Περιοχή
    Χανια
    Μηνύματα
    1.195
    Thanked
    524
    Rides
    0

    Wink [E46]Φρένα Ε46 320 cabrio-αποψεις

    μπροστα δισκοφρενα 300X22
    πισω δισκοφρενα 294X19

    Οι διαστασεις ειναι για το ε46 320 cabrio.
    Σας διαβεβαιωνω πως τα συγκεκριμενα φρενα ουτε κατα διανοια δεν επαρκουν για το συγκεκριμενο αυτοκινητο.Ειναι απαραδεκτα

  2. #2

    Προεπιλογή

    Μητσο...τι χρηση κανεις παλικαρι μου? Κανε μια περιγραφη του τι εννοεις!

  3. #3
    Εγγραφή
    23-12-09
    Περιοχή
    Χανια
    Μηνύματα
    1.195
    Thanked
    524
    Rides
    0

    Προεπιλογή

    Σπυρο το αμαξι το εχω για καθημερινο και δεν το βαζω ποτε σε πιστα.Αυτο που μπορω να πω ειναι πως μπαινει πολυ ευκολα το Abs και επισης δεν σταματαει το αμαξι με τπτ.δεν μπορω να στο εξηγησω καλυτερα παρα να σου πω οτι τα φρενα ειναι κατηγοριας πεζο 307 1.4 μη σου πω και χειροτερα.Αν κανεις βολτα και χρειαστει να φρεναρεις θα τρομαξεις

  4. #4
    Εγγραφή
    23-12-09
    Μηνύματα
    239
    Thanked
    82
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Πρώτη μέρα που έκανα τη μετατροπή σε 2,2 πήγα να το τρέξω έτσι να το χαρώ στην εγνατία οδό. Έπιασα πάνω από 200, οπότε όταν χρειάστηκε να πατήσω φρένο επειδή πλησίαζα όχημα, επιβράδυνε πολύ αργά. Σταθερά αλλά αργά. (Και δεν πατούσα πολλά απότομα φρένα νωρίτερα. Φυσιολογική οδήγηση έκανα μέχρι την στίγμη που περιγράφω παραπάνω).

    Προσωπικά μιας και ένιωσα αυτό που λέει ο Μήτσος, τον καταλαβαίνω και για αυτό το λόγο και εγώ έβαλα τα φρένα από 330.

  5. #5
    Εγγραφή
    23-12-09
    Περιοχή
    Χανια
    Μηνύματα
    1.195
    Thanked
    524
    Rides
    0

    Προεπιλογή

    και γω το ιδιο θα κανω Γιαννη.330 μπροστα μου εχουν πει τιμη καινουρια οσο τα πληρωσες και συ περιπου

  6. #6

    Προεπιλογή

    Επειδη με 320ci ,αν και δεν εχω, εχω κανει αρκετα χιλιομετρα. Μπορω να εχω και εγω μια αποψη. Και διαφωνω με την αποψη σας...τουλαχιστον ετσι οπως εχω καταλαβει μεχρι στιγμης...

  7. #7
    Εγγραφή
    26-12-09
    Περιοχή
    χαλανδρι
    Ηλικία
    48
    Μηνύματα
    508
    Thanked
    297
    Rides
    2

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο mitsos_chania Εμφάνιση μηνυμάτων
    Σπυρο το αμαξι το εχω για καθημερινο και δεν το βαζω ποτε σε πιστα.Αυτο που μπορω να πω ειναι πως μπαινει πολυ ευκολα το Abs και επισης δεν σταματαει το αμαξι με τπτ.δεν μπορω να στο εξηγησω καλυτερα παρα να σου πω οτι τα φρενα ειναι κατηγοριας πεζο 307 1.4 μη σου πω και χειροτερα.Αν κανεις βολτα και χρειαστει να φρεναρεις θα τρομαξεις
    τα λαστιχα σου ειναι σε καλη κατασταση?
    Ε36 mpack

  8. #8
    Εγγραφή
    23-12-09
    Περιοχή
    Χανια
    Μηνύματα
    1.195
    Thanked
    524
    Rides
    0

    Προεπιλογή

    Ισως να χρειαζονται κι αλλα χλμ για να το καταλαβεις.Παντως στα 3 χρονια που το εχω το αυτοκινητο ειναι το μονο του μειον για εμενα και ειναι και κατι που με τρομαζει.Δεν εμπνεουν καθολου εμπιστοσυνη.Και το εχω πληρωσει αυτο...

  9. #9
    Εγγραφή
    23-12-09
    Περιοχή
    Χανια
    Μηνύματα
    1.195
    Thanked
    524
    Rides
    0

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο GregE36 Εμφάνιση μηνυμάτων
    τα λαστιχα σου ειναι σε καλη κατασταση?
    Τα λαστιχα μου και με τις 17αρες που ειχα ηταν αριστα(και ειχα και conti sport contact 3)αλλα και με τις 19αρες που εχω τωρα ειναι αριστα(ουτε 6000χλμ δεν εχουν,pirelli p zero 235-265 μπροστα πισω).Ηλπιζα οτι θα βελτιωθει λιγο η κατασταση με την αλλαγη σε τοσο μεγαλη διασταση αλλα ματαια...

  10. #10
    Εγγραφή
    24-12-09
    Μηνύματα
    13.117
    Thanked
    23216
    Rides
    0

    Προεπιλογή

    Σκέφτηκα πολύ σοβαρά να αλλάξω φρένα και εγώ, μέχρι που ο μηχανικός μου έβαλε κάτι τακάκια διαφορετικά απο αυτά που φοράει μαμά.
    Βελτίωση πολύ μεγάλη με γελοίο κόστος.
    Μόνο πρόβλημα ότι την ακούνε όταν ζεσταθούν πολύ.
    Το Abs μπαίνει αρκετά συχνά πράγματι, αλλά πλέον δεν με πολυαπασχολεί γιατί η αίσθηση ειναι καλή.

    Θεωρώ ότι τα φρένα είναι ένα μεγάλο μείον στο αυτοκίνητο μου.

    (ζάντες 17 και λάστιχα Michelin Pilot premacy)

Σελίδα 1 από 5 123 ... ΤελευταίαΤελευταία

Ετικέτες Θέματος

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να απαντάτε σε θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργάζεστε τις δημοσιεύσεις σας
  •  
BACK TO TOP