Σελίδα 2 από 5 ΠρώτηΠρώτη 1234 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 11 έως 20 από 49

Θέμα: [E46]Φρένα Ε46 320 cabrio-αποψεις

  1. #11

    Προεπιλογή

    Μητσο εχω κανει γρηορα χιλιομετρα σε αθηνα πατρα ... Λοιπον ,να σου πω 2-3 πραγματακια να μου πεις τι εχεις κανει , αν τα εχεις κοιταξει...
    Σωληνακια μηπως εχουν φθαρει και ξεχειλωνουν
    Υγρα μηπως εχουν μαζεψει υγρασια και βραζουν ευκολα
    Ευθυγραμμιση...μηπως εχεις μεγαλη καμπερ πχ?

  2. #12
    Εγγραφή
    24-12-09
    Ηλικία
    42
    Μηνύματα
    2.756
    Thanked
    1695
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    παιδια να ρωτησω κατι με βαση αυτα που διαβαζω,το οτι μπαινει συχνα το abs σημαινει οτι δεν ειναι καλα τα φρενα??????????μηπως σημαινει οτι εχουν δυναμη να φρεναρουν αλλα τα λαστιχα ο δρομος κλπ ειναι σε ασχημη κατασταση με αποτελεσμα να μην φρεναρει και να γλυστραει οποτε μπλοκαρουν οι τροχοι - λειτουργει το abs!!!!!!!αν ηταν χαλια τα φρενα δεν τηα εμπαινε ποτε το abs και θα συνεχιζαν να γυρνανε οι τροχοι!!!! επισης οτι τα φρενα την ακουνε καποιες φορες εχει να κανει και απο τι ταχυτητες φρεναρουμε,παραδειγμα με Α4 Q φιλου φρεναραμε απο 220 - 0 και τα φρενα βρωμησανε απ το πρωτο κιολας φρεναρισμα!!!!!! δλδ δεν ειχαν για 2ο !!!εχετε δλδ αντιμετοπισει τετοιο προβλημα????? εγω με Ε46 4θ και 4 ατομα μεσα με τερμα αποσκευες (μεχρι και στο πατωμα του συνοδηγου ειχε πραγματα)και κατεβαινοντας τον Πραλο με 18αρια 225-255 δεν εκαναν κιχ με διαστασεις ακριβως ιδιες με του Δημητρη!!!!!!και δεν κατεβαινα καθολου χαλαρα πιστεψτε με!!!!!!!!!!

  3. #13
    Εγγραφή
    23-12-09
    Μηνύματα
    6.185
    Thanked
    10609
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Παντως ουτε και γω ειμαι ευχαριστημενος (Ζ4 2λιτρο)
    Στην αρχη (πριν παρω το σιροκο) εβλεπα που πολλοι ελεγαν για το θεμα αυτο στα BMW αλλα χωρις μετρο συγκρισης, ε δεν ενοιωθα προβλημα.
    Μεχρι που οδηγησα το σιροκο και καταλβα τι θα πει φρενα. Η μερα με τη νυχτα.

    Το πως μου κακοφαινεται τωρα δεν λεγεται. Λες και παταω σκληρο σφουγγαρι....
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Kostas_1 : 05-01-10 στις 17:42

  4. #14
    Εγγραφή
    23-12-09
    Μηνύματα
    239
    Thanked
    82
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Παιδιά τι να σας πω. Προσωπικά δεν αισθανόμουν ασφάλεια και έβαλα τα μπροστινά φρένα του 330. Τώρα όπως και να το περιγράψουμε κανείς δε θα μπορεί να καταλάβει το πως αισθανόμασταν τουλάχιστον εγώ και ο Μήτσος, και όποιος άλλος. Προσωπικά έβαλα τα 330, και ησύχασα. Η μέρα με τη νύχτα σε διαφορά κτλ. Πιθανόν έτσι όπως κάθομαι και το σκέφτομαι (γιατί όσο είχα το 16άρι κινητήρα μέσα δεν είχα πρόβλημα), μήπως επιρεάστηκα από το μεγαλύτερο βάρος του 6κύλινδρου και να ένιωσα τελείως διαφορετικά; Ίσως. Δε ξέρω....

    Μήτσο, καλύτερα βρες μεταχειρισμένες δαγκάνες, και πάνε πάρε καινούργιους δίσκους και τακάκια.

  5. #15
    shido Guest

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο konas Εμφάνιση μηνυμάτων
    Παντως ουτε και γω ειμαι ευχαριστημενος (Ζ4 2λιτρο)
    Στην αρχη (πριν παρω το σιροκο) εβλεπα που πολλοι ελεγαν για το θεμα αυτο στα BMW αλλα χωρις μετρο συγκρισης, ε δεν ενοιωθα προβλημα.
    Μεχρι που οδηγησα το σιροκο και καταλβα τι θα πει φρενα. Η μερα με τη νυχτα.

    Το πως μου κακοφαινεται τωρα δεν λεγεται. Λες και παταω σκληρο σφουγγαρι....
    Κωστα εχεις πειραματιστει με τακακια?

  6. #16
    Εγγραφή
    23-12-09
    Μηνύματα
    6.185
    Thanked
    10609
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο shido Εμφάνιση μηνυμάτων
    Κωστα εχεις πειραματιστει με τακακια?
    Οχι Γιαννη. Και ο λογος ειναι γιατι οποτε το κουβεντιαζα, κανεις δεν μπορει να μου εγγυηθει οτι δεν θα σφυριζουν, ή δεν θα τρωγονται οι δισκοι ατσαλα και γρηγορα

  7. #17
    shido Guest

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο konas Εμφάνιση μηνυμάτων
    Οχι Γιαννη. Και ο λογος ειναι γιατι οποτε το κουβεντιαζα, κανεις δεν μπορει να μου εγγυηθει οτι δεν θα σφυριζουν, ή δεν θα τρωγονται οι δισκοι ατσαλα και γρηγορα
    Αυριο που θα παω συνεργειο θα σου πω ποιο τακακι να δοκιμασεις .ουτε σφυριγμα ουτε τπτ.και εχει διαφορα.

  8. #18
    Εγγραφή
    23-12-09
    Μηνύματα
    239
    Thanked
    82
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    konas πάντως εγώ όσο είχα τα 316 φρένα, είχα δοκιμάσει brembo δίσκους με ferodo τακάκια και ήμουν πολύ ευχαριστιμένος...

  9. #19
    Εγγραφή
    23-12-09
    Μηνύματα
    6.185
    Thanked
    10609
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο shido Εμφάνιση μηνυμάτων
    Αυριο που θα παω συνεργειο θα σου πω ποιο τακακι να δοκιμασεις .ουτε σφυριγμα ουτε τπτ.και εχει διαφορα.
    Θενκς ρε φιλε.

  10. #20
    Εγγραφή
    23-12-09
    Περιοχή
    Τρίκαλα
    Ηλικία
    48
    Μηνύματα
    4.894
    Thanked
    6363
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Γιάννη πες μας λίγο τον συνδυασμό, δίσκοι τακάκια, που θεωρείς καλύτερο για κανονική χρήση......

Σελίδα 2 από 5 ΠρώτηΠρώτη 1234 ... ΤελευταίαΤελευταία

Ετικέτες Θέματος

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να απαντάτε σε θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργάζεστε τις δημοσιεύσεις σας
  •  
BACK TO TOP