Σελίδα 2 από 6 ΠρώτηΠρώτη 1234 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 11 έως 20 από 57

Θέμα: κεραιες κινητης τηλεφωνιας...

  1. #11
    Εγγραφή
    23-12-09
    Περιοχή
    Αθήνα
    Μηνύματα
    11.179
    Thanked
    14070
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο sharky Εμφάνιση μηνυμάτων
    Nα μαθεις ακριβως τι ειναι:

    κεραια με omni εκπομπη ή αναμεταδότης link? Eπισης να του δωσουν την ισχυ, το διαγραμμα και την κατευθυντικότητα εκπομπης. Ποσταρε τα και τα λεμε....
    Η κεραία αν είναι,δεν νομίζω να είναι κατευθυντική.Κατα 99% μιλάμε για πολυκατευθυντική...
    Άλλωστε κάλυψη θέλουν προφανώς και όχι απλή σύνδεση στο backbone.
    Διάγραμμα ακτινοβολίας και κατευθυντικότητα δεν πρόκειται να του δώσουν...Δεν θα μπούν κάν στον κόπο.Αν τους το παίξει περίεργος θα πάνε στην απέναντι ταράτσα...


    Διαβασμένος βλέπω πάντως Κώστα...
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη BILL007 : 25-08-10 στις 13:49



  2. The Following User Says Thank You to BILL007 For This Useful Post:

    Kostas_1 (25-08-10)

  3. #12
    Εγγραφή
    23-12-09
    Μηνύματα
    6.185
    Thanked
    10609
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Σωστα τα λεγομενα του Βασιλη, αν και λιγο υπερβολικα τα συμπερασματα.

    Για το λόγο αυτό θελουμε το διαγραμμα σε 3 διαστασεις (βασικα μας ενδιαφερει η εκπομπη κατω απο τη κεραια), καθως και τους πλευρικούς λοβους.
    Παντως υπάρχει και γιαυτο λυση με μολύβδινα παραπέτα.

    Aν παντως προκειται για link ειναι διαφορετικα τα πραγματα λογω υψηλης κατευθυντικότητας (δεν μας επηρεάζει καθολου)

    Μην αγχωνεσαι, αν υπηρχε τοσο σοβαρο προβλημα απο τη μικροκυματικη ακτινοβολία, εγω θα επρεπε να εχω καρκινο απο τα 25 μου, να μη μπορουσα να κανω παιδια και να ειχα πεθανει ηδη....

    EDIT: και βεβαια ειναι πολυ καλυτερα να την εχεις στη δικη σου ταρατσα παρα στη διπλανη (απο πλευρας ακτινοβολιας...)
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Kostas_1 : 25-08-10 στις 13:51

  4. The Following User Says Thank You to Kostas_1 For This Useful Post:

    BILL007 (25-08-10)

  5. #13
    Εγγραφή
    24-12-09
    Μηνύματα
    13.123
    Thanked
    23228
    Rides
    0

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο BILL007 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Η κεραία αν είναι,δεν νομίζω να είναι κατευθυντική.Κατα 99% μιλάμε για πολυκατευθυντική...
    Άλλωστε κάλυψη θέλουν προφανώς και όχι απλή σύνδεση στο backbone.
    Διάγραμμα ακτινοβολίας και κατευθυντικότητα δεν πρόκειται να του δώσουν...Δεν θα μπούν κάν στον κόπο.Αν τους το παίξει περίεργος θα πάνε στην απέναντι ταράτσα...


    Διαβασμένος βλέπω πάντως Κώστα...
    Δεσμεύομαι απο συμβάσεις απορρήτου με τρελλές ρήτρες, αλλιώς αν μίλαγα θα βλέπατε τον Κώστα με εντελώς ΑΛΛΟ μάτι...

    Ενα θα σου πώ, το ότι η Ελλάδα έχει (ακόμα) τηλέφωνα, έχει να κάνει με αυτόν τον τύπο...

  6. The Following 2 Users Say Thank You to Stamatis For This Useful Post:

    BILL007 (25-08-10), Kostas_1 (25-08-10)

  7. #14
    Εγγραφή
    23-12-09
    Μηνύματα
    6.185
    Thanked
    10609
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο BILL007 Εμφάνιση μηνυμάτων
    ....

    Διαβασμένος βλέπω πάντως Κώστα...
    Οποτε θες παραδιδω μαθηματα

    Απο κοντα σου λεω οσες ιστοριες θες...

  8. #15
    Εγγραφή
    23-12-09
    Περιοχή
    Αθήνα
    Μηνύματα
    11.179
    Thanked
    14070
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο sharky Εμφάνιση μηνυμάτων
    Σωστα τα λεγομενα του Βασιλη, αν και λιγο υπερβολικα τα συμπερασματα.

    Για το λόγο αυτό θελουμε το διαγραμμα σε 3 διαστασεις (βασικα μας ενδιαφερει η εκπομπη κατω απο τη κεραια), καθως και τους πλευρικούς λοβους.
    Παντως υπάρχει και γιαυτο λυση με μολύβδινα παραπέτα.

    Aν παντως προκειται για link ειναι διαφορετικα τα πραγματα λογω υψηλης κατευθυντικότητας (δεν μας επηρεάζει καθολου)

    Μην αγχωνεσαι, αν υπηρχε τοσο σοβαρο προβλημα απο τη μικροκυματικη ακτινοβολία, εγω θα επρεπε να εχω καρκινο απο τα 25 μου, να μη μπορουσα να κανω παιδια και να ειχα πεθανει ηδη....

    EDIT: και βεβαια ειναι πολυ καλυτερα να την εχεις στη δικη σου ταρατσα παρα στη διπλανη (απο πλευρας ακτινοβολιας...)
    Ναι το διάγραμμα στο παράδειγμα ήταν για Z-X.Για να έχουμε εικόνα θέλουμε Χ-Υ-Ζ.

    Μακάρι να είναι λινκ (συνήθως είναι τα τύμπανα που βλέπουμε πάνω στο σκελετό της κεραίας).Τότε αυτό είναι οκ.Μιλάμε για απίστευτα υψηλή κατευθυντικότητα και συνήθως έχει και line of sight με κάποιο άλλο link.

    Πάντως το καλύτερο όπως είπες Κώστα και συμφωνώ είναι να του δώσουν εγγράφως όλα τα χαρακτηριστικά της κεραίας!Διαγράμματα ακτινοβολίας,ισχύ εκπομπής,τα πάντα!Μόνο έτσι μπορείς να βγάλεις συμπέρασμα για το τι μιλάμε.



    Εγω πάντως εξακολουθώ την μικροκυμματική ακτινοβολία να την φοβάμαι
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη BILL007 : 25-08-10 στις 14:02



  9. #16
    Εγγραφή
    23-12-09
    Περιοχή
    Αθήνα
    Μηνύματα
    11.179
    Thanked
    14070
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Snoopy Εμφάνιση μηνυμάτων
    Δεσμεύομαι απο συμβάσεις απορρήτου με τρελλές ρήτρες, αλλιώς αν μίλαγα θα βλέπατε τον Κώστα με εντελώς ΑΛΛΟ μάτι...

    Ενα θα σου πώ, το ότι η Ελλάδα έχει (ακόμα) τηλέφωνα, έχει να κάνει με αυτόν τον τύπο...


    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο sharky Εμφάνιση μηνυμάτων
    Οποτε θες παραδιδω μαθηματα

    Απο κοντα σου λεω οσες ιστοριες θες...
    Θα χαρώ να συζητήσουμε τέτοια θέματα απο κοντά Κώστα!
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη BILL007 : 25-08-10 στις 14:04



  10. #17
    Εγγραφή
    28-12-09
    Περιοχή
    θρακομακεδονες
    Ηλικία
    46
    Μηνύματα
    1.970
    Thanked
    1891
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    να στε καλα παιδια...για τις πληροφοριες! παντως, αυτο που βλεπω...ειναι οτι καλυτερα να την εχεις απο πανω σου ,την κεραια παρα σε καποια σχετικη αποσταση! λαμβανεις λιγοτερη ακτινοβολια ετσι...δυστηχως απο την στιγμη που ληφθηκε η αποφαση απο την εταιρια ,να ψαξουν για ταρατσα...αυτη θα μπει καπου εκει κοντα...οποτε την ακτινοβολια δεν την γλυτωνει μαλλον...

  11. The Following 2 Users Say Thank You to paganis For This Useful Post:

    BILL007 (25-08-10), Kostas_1 (25-08-10)

  12. #18
    Εγγραφή
    23-12-09
    Περιοχή
    Τρίκαλα
    Ηλικία
    48
    Μηνύματα
    4.894
    Thanked
    6363
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο paganis Εμφάνιση μηνυμάτων
    να στε καλα παιδια...για τις πληροφοριες! παντως, αυτο που βλεπω...ειναι οτι καλυτερα να την εχεις απο πανω σου ,την κεραια παρα σε καποια σχετικη αποσταση! λαμβανεις λιγοτερη ακτινοβολια ετσι...δυστηχως απο την στιγμη που ληφθηκε η αποφαση απο την εταιρια ,να ψαξουν για ταρατσα...αυτη θα μπει καπου εκει κοντα...οποτε την ακτινοβολια δεν την γλυτωνει μαλλον...
    και καταλήγουμε στο συμπέρασμα, να την βάλεις και να μείνουν 1250 ευρώ τον μήνα στην τσέπη!!!!

  13. #19
    Εγγραφή
    28-12-09
    Μηνύματα
    8.180
    Thanked
    9103
    Rides
    0

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο bill987 Εμφάνιση μηνυμάτων
    και καταλήγουμε στο συμπέρασμα, να την βάλεις και να μείνουν 1250 ευρώ τον μήνα στην τσέπη!!!!
    Ηθικο διδαγμα........


    Καλυτερα να μην γραψω αυτα που σκεφτομαι περι κεραιων και ενοικιων......γιατι θα πεσει μυνηση απο τις εταιρειες και μπαν απο τους φιλους μου μοδ!!!!!



    * Αν δεν βρωμαγε δε θα ειχαν στησει ολοκληρα συνεργεια να τις κανουν να δειχνουν σα φοινικες σαν αποθηκες και σα το μουν! της μ@νας τους!!!!!
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Nick bmwlover Εμφάνιση μηνυμάτων
    Μακαρι να μπορεσω να τον πιουμε παρεα...

  14. The Following 3 Users Say Thank You to Z4 DCT For This Useful Post:

    Nikos (26-08-10), Ptboul (21-09-10), Vasilis (25-08-10)

  15. #20
    Εγγραφή
    23-12-09
    Περιοχή
    Τρίκαλα
    Ηλικία
    48
    Μηνύματα
    4.894
    Thanked
    6363
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο ΓΙΑΝΝΗΣ Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ηθικο διδαγμα........


    Καλυτερα να μην γραψω αυτα που σκεφτομαι περι κεραιων και ενοικιων......γιατι θα πεσει μυνηση απο τις εταιρειες και μπαν απο τους φιλους μου μοδ!!!!!



    * Αν δεν βρωμαγε δε θα ειχαν στησει ολοκληρα συνεργεια να τις κανουν να δειχνουν σα φοινικες σαν αποθηκες και σα το μουν! της μ@νας τους!!!!!
    Φαντάσου δηλαδή να έγραφες αυτά που σκεφτόσουν!!!

Σελίδα 2 από 6 ΠρώτηΠρώτη 1234 ... ΤελευταίαΤελευταία

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να απαντάτε σε θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργάζεστε τις δημοσιεύσεις σας
  •  
BACK TO TOP