Σελίδα 3 από 6 ΠρώτηΠρώτη 12345 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 21 έως 30 από 60

Θέμα: Inspection

  1. #21
    Εγγραφή
    02-01-10
    Περιοχή
    Στη διαδήλωση του φραπέ
    Ηλικία
    53
    Μηνύματα
    11.740
    Thanked
    14747
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο S8N Εμφάνιση μηνυμάτων
    Εμένα είναι σαν καινούργιο πάντως, με 39.000km. Το δέρμα πρέπει να είναι το ίδιο και στο δικό μου τιμόνι. Περίεργο μου φαίνεται. Μήπως πήγε κάποιος να το καθαρίσει σε κανενα βενζινάδικο και το έκανε σαν τα μούτρα του?

    Δεν είναι το δέρμα που ξεφτίζει Άρη, είναι το πλαστικό γύρω γύρω από τα πλήκτρα. Είναι βαφή πολύ χάλια ποιότητας.


    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο PANOS-E60 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Αρη, πιό πολύ ρόλο παίζει πόσος ήλιος το έχει δει και αν τυχόν έχει΄φάει καλής ποιότητας καθαριστικά ...
    Πολύ σωστά, αλλά και κατά πόσο αρέσει του οδηγού να τρίβει τα δάχτυλά του εκεί πάνω.

  2. #22
    Εγγραφή
    05-02-10
    Περιοχή
    Γερακας
    Μηνύματα
    5.944
    Thanked
    12383
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Monsta Εμφάνιση μηνυμάτων
    Δεν είναι το δέρμα που ξεφτίζει Άρη, είναι το πλαστικό γύρω γύρω από τα πλήκτρα. Είναι βαφή πολύ χάλια ποιότητας.


    Πολύ σωστά, αλλά και κατά πόσο αρέσει του οδηγού να τρίβει τα δάχτυλά του εκεί πάνω.
    Ετσι ακριβώς. Σκεφτόμουνα να περάσω φρέκο δέρμα στη στεφάνη αλλά μετά θα χτυπάει άσχημα το πλαστικό καπάκι της κόρνας και αυτό γύρω από τα πλήκτρα που είναι κάπως ξεθωριασμένο.

  3. #23
    Εγγραφή
    26-03-10
    Περιοχή
    Athens
    Μηνύματα
    5.698
    Thanked
    18806
    Rides
    0

    Προεπιλογή

    Καλά, μιλάμε για τεράστια γκαβομάρα. Είναι αυτό που λένε "του έδειχναν το φεγγάρι και κοίταζε το δάχτυλο". Έτσι κι εγώ, κοίταζα τη στεφάνη που γυάλιζε πάνω δεξιά και χαμπάρι δεν πήρα για το κεντρικό τμήμα που έχει ξεφτίσει. Χάιντε χάιντε...

  4. #24
    Εγγραφή
    24-12-09
    Μηνύματα
    2.344
    Thanked
    2207
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Το τιμόνι μου με 37.000 χλμ και 3,5 χρόνια που έχω το αυτοκίνητό μου, δεν έχει ξεφτύσει σχεδόν καθόλου. Όχι γιατί είναι καλύτερης ποιότητας, αλλά γιατί μόλις πήρα χαμπάρι το πόσο ευπαθές είναι, προσπαθώ να μην το αγγίζω σχεδόν καθόλου ενώ το περνάω αρκετά τακτικά και με ενυδατικό γαλάκτωμα.

    Πάντως, σε περίπτωση φθοράς η καλύτερη λύση είναι μια βόλτα από τον Κώστα και ντύσιμο με καρμπον αυτοκολλητάκι.
    Και πολύ όμορφο στο μάτι και αρκετά ανθεκτικό.
    the more people agree with me
    the more I think I'm wrong

  5. The Following User Says Thank You to Driver M For This Useful Post:

    Monsta (31-08-10)

  6. #25
    Εγγραφή
    02-01-10
    Περιοχή
    Στη διαδήλωση του φραπέ
    Ηλικία
    53
    Μηνύματα
    11.740
    Thanked
    14747
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Driver M Εμφάνιση μηνυμάτων

    Πάντως, σε περίπτωση φθοράς η καλύτερη λύση είναι μια βόλτα από τον Κώστα και ντύσιμο με καρμπον αυτοκολλητάκι.
    Και πολύ όμορφο στο μάτι και αρκετά ανθεκτικό.
    Αυτό Άρη μου είναι ένα πολύ εύκολο DIY - όσους ενδιαφέρει - το πολύ μισής ώρας

  7. #26
    Εγγραφή
    03-02-11
    Περιοχή
    ATHENS-LAMIA
    Ηλικία
    53
    Μηνύματα
    225
    Thanked
    133
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Ξέρει κανείς αν στο service inspection 1 στην χ3 περιλαμβάνει και μπουζι γιατι οι απόψεις των συνεργείων διίστανται. Τα χλμ είναι 53 χιλ.

  8. #27
    Εγγραφή
    28-12-09
    Ηλικία
    52
    Μηνύματα
    3.201
    Thanked
    4060
    Rides
    5

    Προεπιλογή

    Οχι. στο 2.

  9. The Following User Says Thank You to gnx For This Useful Post:

    Kostas_1 (23-01-13)

  10. #28
    Εγγραφή
    03-02-11
    Περιοχή
    ATHENS-LAMIA
    Ηλικία
    53
    Μηνύματα
    225
    Thanked
    133
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    thanks αυτό πίστευα κι εγώ.

  11. #29
    Εγγραφή
    03-02-11
    Περιοχή
    ATHENS-LAMIA
    Ηλικία
    53
    Μηνύματα
    225
    Thanked
    133
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Καλημερα. Τελικα εκανα χθες το inspection 1 σε γνωστο εξειδικευμενννννο επι της Μαραθωνος (ειπα να τον δοκιμασω εχοντας διαβασει καλες κριτικες για τη δουλεια του). Στα 53 χιλιαδες χλμ μου επεμενε να αλλαξουμε μπουζι ( και οχι στο ινσπεκτιον 2 που λεει η εταιρια), αλλαξαμε τακακια μπρος πισω, καναμε ολα τα υπολοιπα προβλεπομενα (λαδια φιλτρα και ελεγχους) και γενικα εγινε σωστη δουλεια και ημουνα ολη την ωρα κατα πανω.
    Γενικα η φιλοσοφια του ειναι πιο συχνες αλλαγες των αναλωσιμων απο οτι προβλεπεται διοτι ετσι προστατευται πιο σωστα ο κινητηρας και αποφευγονται πιθανα σοβαρα προβληματα που εμφανιζονται σε καποια χ3 (πχ. Στο valvetronic). Eνδεικτικα προτεινει αλλαγες λαδιων στα 10χιλ. και οχι στα περιπου 25 χιλ.
    Τα λεω αυτα γιατι και οι εποχες ειναι δυσκολες για περιτα εξοδα αλλα απο την αλλη η σωστη φροντιδα του αμαξιου πιθανως σε γλιτωνει απο φθορες με πολλαπλασια κοδτη.
    Παντως για το παραπανω σερβις μου εφυγε ενα 450αρι ποσο καθολου ευκαταφρονητο. Ελπιζω να μην πιαστηκα κοροιδο.

  12. The Following User Says Thank You to spyrosK For This Useful Post:

    PANOS-E60 (02-02-13)

  13. #30
    Εγγραφή
    17-05-10
    Ηλικία
    55
    Μηνύματα
    511
    Thanked
    948
    Rides
    0

    Προεπιλογή

    Ωραιος Σπυρο!!
    Μηπως κοιταξες τι τυπο μπουζι σου εβαλαν;

Σελίδα 3 από 6 ΠρώτηΠρώτη 12345 ... ΤελευταίαΤελευταία

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να απαντάτε σε θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργάζεστε τις δημοσιεύσεις σας
  •  
BACK TO TOP