Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 1 έως 10 από 10

Θέμα: Σπασμένος Λασπωτήρας?

  1. #1
    Εγγραφή
    14-03-10
    Περιοχή
    Thessaloniki
    Μηνύματα
    42
    Thanked
    28
    Rides
    0

    Προεπιλογή Σπασμένος Λασπωτήρας?

    Εχτές είχα μια μικρή ατυχία. Όπως πήγα να γυρίσω το αυτοκίνητο στο πάρκινκγ μιας οικοδομής, ενώ απο την εξωτερική πλευρα έιχαν κάνει μια μικρή ράμπα, απο την πισω πλευρα όχι!!! Ως αποτέλεσμα, οταν κατεβηκε η ρόδα, βρήκε το μαρσπιε στο πεζοδρόμιο και έσπασε απο κάτω ενα ενιαίο κομματι σαν μικρος λασπωτήρας μου φανηκε.ειναι ακριβως κατω στο μαρσπιε, λιγο πιο μπροστα απο την πισω ροδα. Ξέρετε τι τελικά είναι? Λασπωτήρας ή κατι για την στεγανοποίηση? Το αυτοκίνητο είναι 320 ε92, 5/2009.

  2. #2
    Εγγραφή
    07-01-10
    Μηνύματα
    2.102
    Thanked
    874
    Rides
    0

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο antoniskrg Εμφάνιση μηνυμάτων
    Εχτές είχα μια μικρή ατυχία. Όπως πήγα να γυρίσω το αυτοκίνητο στο πάρκινκγ μιας οικοδομής, ενώ απο την εξωτερική πλευρα έιχαν κάνει μια μικρή ράμπα, απο την πισω πλευρα όχι!!! Ως αποτέλεσμα, οταν κατεβηκε η ρόδα, βρήκε το μαρσπιε στο πεζοδρόμιο και έσπασε απο κάτω ενα ενιαίο κομματι σαν μικρος λασπωτήρας μου φανηκε.ειναι ακριβως κατω στο μαρσπιε, λιγο πιο μπροστα απο την πισω ροδα. Ξέρετε τι τελικά είναι? Λασπωτήρας ή κατι για την στεγανοποίηση? Το αυτοκίνητο είναι 320 ε92, 5/2009.
    σε ε46 η αντιπροσωπεια το ονομαζει λασπωτηρα.Και τα δυο σπασμενα τα εχω και προβλημα στεγανοποιησης δεν υπαρχει

  3. #3
    Εγγραφή
    05-02-10
    Περιοχή
    Γερακας
    Μηνύματα
    5.944
    Thanked
    12383
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Λασπωτήρας είναι, μην ανησυχείς ...

  4. #4
    Εγγραφή
    14-03-10
    Περιοχή
    Thessaloniki
    Μηνύματα
    42
    Thanked
    28
    Rides
    0

    Προεπιλογή

    Τον λασπωτήρα τον έχω, πρέπει να ξεκουμπώθηκε. και όχι να έσπασε. Απότι είδα κουμπώνει με δύο σαν πλαστικες βίδες. Το θέμα είναι ότι στην αντιπροσωπεία θα μου πουν να πάρω ολο το κομμάτι, η θα μπορέσουν απλά να μου βαλουν τις βίδες και να μου τον κουμπόσουν? Πωλούνται τέτοιες ξεχωριστά?

  5. #5
    Εγγραφή
    07-01-10
    Μηνύματα
    2.102
    Thanked
    874
    Rides
    0

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο antoniskrg Εμφάνιση μηνυμάτων
    Τον λασπωτήρα τον έχω, πρέπει να ξεκουμπώθηκε. και όχι να έσπασε. Απότι είδα κουμπώνει με δύο σαν πλαστικες βίδες. Το θέμα είναι ότι στην αντιπροσωπεία θα μου πουν να πάρω ολο το κομμάτι, η θα μπορέσουν απλά να μου βαλουν τις βίδες και να μου τον κουμπόσουν? Πωλούνται τέτοιες ξεχωριστά?
    νιμιζω οτι δινουν και σκετες βιδες. και να σπασει ο λασπωτηρας το κοστος ειναι μικρο 10...15 ευρω

  6. #6
    Εγγραφή
    05-02-10
    Περιοχή
    Γερακας
    Μηνύματα
    5.944
    Thanked
    12383
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Ρίξε μιά ματιά στο realoem γιά να είσαι προετοιμασμένος ...

  7. #7
    Εγγραφή
    24-12-09
    Περιοχή
    Μαρουσι
    Μηνύματα
    6.857
    Thanked
    15098
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    το λασπωτηρακι δεν θα κανει πανω απο δεκα ευρω...η δε τοποθετηση του ειναι, ουτε τρια λεπτα δουλεια.
    Αν το αφησεις σε επισημο θα πληρωσεις οση εργατωρα κρινουν αυτοι (εαχιστη χρεωση) συν το χρονο που θα χασεις...
    Αν για καποιο λογο δεν μπορεις μονος σου πηγαινε σε ενα φαναρτζιδικο,το πιθανοτερο ουτε λεφτα θα σου παρει!!!

  8. #8
    Εγγραφή
    21-01-10
    Περιοχή
    Καλαμαριά
    Μηνύματα
    7.711
    Thanked
    22530
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Το είχα σπάσει κι εγώ στο 46άρι, με την τοποθέτηση στην αντιπροσωπεία, κάπου 20ε αν θυμάμαι καλά.
    Ζήσε το σήμερα. Για το αύριο δεν ξέρεις.

  9. #9
    Εγγραφή
    14-05-10
    Μηνύματα
    1.493
    Thanked
    850
    Rides
    0

    Προεπιλογή

    θυμαμαι στο δικο μου το κοστος του λασπωτηριου ειναι γυρω στα 10 ¤.ομως οπως αναφερθηκε αν το αφησεις να σου το περασουν θα πληρωσεις πραγματικα πολλα για τις εργατοωρες τους.
    παε το ανταλλακτικο και ειναι τοσο ευκολο να το βιδωσεις μονος σου η αν δε θες αν ασχοληθεις να το πας σε ενα μαστορα που εχει ραμπα να σου τοπ βιδωσει και μεσα σε 5 λεπτα να εχεις φυγει.
    παντα υπαρχει καποιος πιο μαγκας απο εμας....

  10. #10
    Εγγραφή
    23-12-09
    Περιοχή
    Αθήνα
    Μηνύματα
    11.182
    Thanked
    14074
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο GEORGE316 Εμφάνιση μηνυμάτων
    θυμαμαι στο δικο μου το κοστος του λασπωτηριου ειναι γυρω στα 10 ¤.ομως οπως αναφερθηκε αν το αφησεις να σου το περασουν θα πληρωσεις πραγματικα πολλα για τις εργατοωρες τους.
    +100000

    To έχω αλλάξει και εγω το μπροστά δεξιά...



Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να απαντάτε σε θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργάζεστε τις δημοσιεύσεις σας
  •  
BACK TO TOP