Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 1 έως 6 από 6

Θέμα: 318ti vs 118i

  1. #1
    Εγγραφή
    16-01-10
    Μηνύματα
    690
    Thanked
    318
    Rides
    0

    Προεπιλογή 318ti vs 118i

    ολο αποριες εχω αυτες τις μερες..

    η 318ti e46 compact βγαζει τα ιδια αλογα με την 118i (143ps)

    ειναι οι ιδιοι κινητηρες (μηχανικα)?

    επισης ειναι και ενας διλιτρος με 150 ps σε μερικες μπεμπες.. αυτος τη διαφορα (πρακτικη-μηχανικα) εχει?


  2. #2
    Εγγραφή
    16-01-10
    Μηνύματα
    690
    Thanked
    318
    Rides
    0

    Προεπιλογή

    γιατι να μην βγαζει 200+ αλογα το διλιτρο σαν τα honda :-( :-( ................

    καθομαστε και τρωγομαστε για 5 αλογα.... αν ειναι δυνατον....

  3. #3
    Εγγραφή
    24-12-09
    Μηνύματα
    2.344
    Thanked
    2207
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Είναι όλοι τους διαφορετικοί κινητήρες.
    Ο δίλιτρος με τα 143 άλογα των 118-318 είναι τεχνολογίας efficient dynamics (άρα καλύτερη κατανάλωση και λιγότερους ρύπους), σε αντίθεση με το N46B20 των 150 αλόγων (ο πιο γρήγορος των τριών) που είχαν αρχικά οι Ε90 και οι Ε8Χ αλλά και τον Ν42Β20 με τα 143 που είχαν παλαιότερα οι Ε46.
    the more people agree with me
    the more I think I'm wrong

  4. The Following User Says Thank You to Driver M For This Useful Post:

    BILL007 (17-08-10)

  5. #4
    Εγγραφή
    16-01-10
    Μηνύματα
    690
    Thanked
    318
    Rides
    0

    Προεπιλογή

    ναι εννοω αν ανοιξει καποιος τα μοτερ αυτα...

    ασχετα τα καπακια εισαγωγες κλπ.. που ειναι διαφορετικα και φαινονται απο τις φωτο..

    τα εντοσθια ειναι τα ιδια? φανταζομαι αυτο με τα 150 αλογα βγαζει παραπανω λογω εισαγωγης....

    λιγο περιεργη ερωτηση αλλα ... ειναι ερωτηση


    // και τελοσπαντων... υπερκυβιζεται τελικα, η οχι το 2 λιτρο μου ????????????? (κυνηγαω αλογα..)
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη panos90 : 17-08-10 στις 18:40

  6. #5
    Εγγραφή
    01-08-10
    Περιοχή
    αθηνα μενίδι
    Ηλικία
    52
    Μηνύματα
    116
    Thanked
    80
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    καλησπέρα παλικάρια.φίλε μου όλα γίνονται το θέμα είναι ποιον κάγκουρα μηχανικό θα εμπιστευτείς να βάλει τέτοιου είδους χέρι για υπερκιβισμό μιλάμε στο αυτοκινητάκι σου και δεν είναι το κάνεις 2,5ρι ποιος θα στο ρυθμίσει ώστε να δουλεύει σωστά και με τι κόστος.μήπως η λύση θα ήταν ένα τρομπετάκι της αρεσκείας σου και να έχεις το κεφάλι σου ήσυχο

  7. #6

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο panos90 Εμφάνιση μηνυμάτων
    ναι εννοω αν ανοιξει καποιος τα μοτερ αυτα...

    ασχετα τα καπακια εισαγωγες κλπ.. που ειναι διαφορετικα και φαινονται απο τις φωτο..

    τα εντοσθια ειναι τα ιδια? φανταζομαι αυτο με τα 150 αλογα βγαζει παραπανω λογω εισαγωγης....

    λιγο περιεργη ερωτηση αλλα ... ειναι ερωτηση


    // και τελοσπαντων... υπερκυβιζεται τελικα, η οχι το 2 λιτρο μου ????????????? (κυνηγαω αλογα..)
    Φιλε μου ατυχησες...δεν υπερκυβιζεσαι!

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Βαγγελης Εμφάνιση μηνυμάτων
    καλησπέρα παλικάρια.φίλε μου όλα γίνονται το θέμα είναι ποιον κάγκουρα μηχανικό θα εμπιστευτείς να βάλει τέτοιου είδους χέρι για υπερκιβισμό μιλάμε στο αυτοκινητάκι σου και δεν είναι το κάνεις 2,5ρι ποιος θα στο ρυθμίσει ώστε να δουλεύει σωστά και με τι κόστος.μήπως η λύση θα ήταν ένα τρομπετάκι της αρεσκείας σου και να έχεις το κεφάλι σου ήσυχο
    Σε καποια αλλη περιπτωση ισως να ηταν ετσι οπως τα λες...αλλα στην προκειμενη το 4κυλινδρο μοτερακι δεν μπορει να αυξησει τον κυβισμο του!

  8. The Following User Says Thank You to m-power_01 For This Useful Post:

    spar@ (20-10-10)

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να απαντάτε σε θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργάζεστε τις δημοσιεύσεις σας
  •  
BACK TO TOP