Σελίδα 7 από 9 ΠρώτηΠρώτη ... 56789 ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 61 έως 70 από 83

Θέμα: iphone 4 πρωτες εντυπωσεις

  1. #61
    Εγγραφή
    24-12-09
    Μηνύματα
    4.206
    Thanked
    7582
    Rides
    0

    Προεπιλογή

    Γιατί ;
    Μηπως το iphone 4 θα δέχεται για πάντα μελλοντικές αναβαθμίσεις ;;;
    Μηπως θα αργησει πολυ το iphone 4gs ( η το 5 η οπως αλλοιώς το πούν) ;;;
    Η μηπως δεν θα μπορεις να του βάλεις μετα τα android οπως τωρα στο iphone 3g ;;;https://mynextphone.gr/i-phone-3g-with-android/

  2. #62
    Εγγραφή
    07-01-10
    Μηνύματα
    2.102
    Thanked
    874
    Rides
    0

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο nfot Εμφάνιση μηνυμάτων
    Εξ απ'ανεκαθεν (!!!) η Apple ηταν ανεκδιηγητη σε θεματα πολιτικης και αυτος ειναι ενας απο τους κυριωτερους λογους που αρνουμαι να της δωσω εστω και ενα ευρω.

    Τιμολογιακη πολιτικη:
    Ειμαι σε Apple store, στην αλλη πλευρα του Ατλαντικου. Βλεπω δυο λαπιτοπια, διπλα διπλα. Τεχνικα χαρακτηριστικα - εμφανιση, πανομοιοτυπα, εκτος του οτι το ενα ειχε 2ΜΒ Ram και το αλλο 1ΜΒ.
    Διαφορα τιμης; ΔΙΑΚΟΣΙΑ (200) δολλαρια !!!
    Ρωτησα τον πωλητη αν εχουν καποια αλλη διαφορα και μου απαντησε αρνητικα, με ενα παγωμενο χαμογελο. Απλα, η RAM ηταν Apple approved. , αυτη ηταν η δικαιολογια.
    Να μην αναφερθω στο ipod της ανηψιας μου. 2 φορες στο service με courier λογω επαρχιας, 2 αναβαθμισεις απο μενα και τελικα αγορασε ενα MP3 player μιας συνηθισμενης μαρκας και ησυχασε.
    ειχα το classic 80gb.επαψε να βγαζει ηχο.το ειχα πληρωσει 510ευρω
    παω στο service της αντιπροσωπειας μου λεν οτι θελουν 50ε μονο για το ανοιξουν ασχετα απο το αν ειναι επισκευασιμο. τους ρωτησα αν θα παει εξω η στην αθηνα και απαντηση ηταν οχι.Ενω ηξερα πολυ καλα οτι στο συγκεκριμενο καταστημα ασχολουνταν με τεχνικη υποστιριξη υπολογιστων apple

    το ανοιγω μονος για να δω ποσο δυσκολο ειναι να το ανοιξει καποιος(τιποτα ιδιεταιρο-οκ ειμαι ηλεκτρονικος μηχανικος κι εχω ανοιξει αρκετες συσκευες)

    το ξανακλεινω .προφανως το προβλημα ηταν καμμενη εξοδος. και το πεταω στην ανακυκλωση

    ανταλλακτικα σε ολο το ebay πουθενα.

    παντως το apple service στη θεσσαλονικη ανυπαρκτο σε κινιτα και ipod
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη kplc16 : 04-09-10 στις 08:29

  3. #63
    Εγγραφή
    18-01-10
    Περιοχή
    Corfu
    Ηλικία
    50
    Μηνύματα
    1.079
    Thanked
    1120
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    πήγα σήμερα στη wind να κάνω ανανέωση συμβολαίου και να ζητήσω iphone 4 που δεν θα το είχαν και μου λένε υπάρχει κανονικά.
    Το 4 ξαναλέω όχι 3GS

    4 μου ξαναλένε και θα με πάρουν τηλέφωνο να μου πουν τιμή

    Κοίτα πλάκα θα έχω (αν κάτσει) 4άρι WIND εγώ και δεν θα έχει ο Στάθης
    Αν δεν μπορείς να πας γρήγορα με 100 ίππους, τότε, δεν θα πας ούτε με 500

  4. #64
    Εγγραφή
    30-03-10
    Περιοχή
    Athens
    Μηνύματα
    495
    Thanked
    115
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    μια ερωτηση, αν καποιος εχει το 3gs . το 4αρι εχει τοση μεγαλη διαφορα ? δηλαδη αξιζει να δωσει καποιος 650 ευρω μονο για μια οθονη , και το φλας ? (υπαρχουν κ αλλα το ξερω ) απλα μου φαινεται καπως..

  5. #65
    Εγγραφή
    18-01-10
    Περιοχή
    Corfu
    Ηλικία
    50
    Μηνύματα
    1.079
    Thanked
    1120
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    όχι δεν αξίζει κατά τη γνώμη μου αλλά η διαφορά δεν είναι μόνο φλας και οθόνη αλλά και καλύτερη ταχύτητα, εμφάνιση, αυτονομία κτλ
    Αν δεν μπορείς να πας γρήγορα με 100 ίππους, τότε, δεν θα πας ούτε με 500

  6. #66
    Εγγραφή
    23-12-09
    Μηνύματα
    9.392
    Thanked
    16591
    Rides
    2

    Προεπιλογή

    το iphone 4 αξιζει να το παρει καποιος μονο για την καμερα (που επιτελους βγαζει αξιοπρεπεις φωτο και το πρωϊ και το βραδυ) και τη μπαταρια η οποια δινει διπλασια αυτονομια απο το 3gs...

  7. #67
    Εγγραφή
    23-12-09
    Περιοχή
    Στο κόσμο μου
    Ηλικία
    38
    Μηνύματα
    5.008
    Thanked
    5439
    Rides
    2

    Προεπιλογή

    να δωσεις 670ε αμα εχεις 3gs ειναι πολλα και δε νομιζω οτι αντισταθμιζονται με τις παραπανω δυνατοτητες του.
    Αν τωρα πουλησεις το 3gs και βαλεις ακομα 300ε για μενα ειναι ετσι και ετσι.
    Πιο καινουριο, πιο φρεσκο, πιο γρηγορο, πιο λεπτο, η οθονη δε περιγραφεται, πλεον κανονικα full hd, γυροσκοπιο, μπαταρια και πολλα ακομα.

    Αυτο που εκανα εγω και νομιζω οτι συμφαιρει ειναι οτι πηρα μια επιδοτηση, εκανα παραπονα οτι ειναι χαμηλη, μου την αυξησαν, μετα πηρα τη βοντα και φωναζα οτι δεν ειναι δυνατον τοσα λιγα $$$ επιδοτηση και θα παρω τα νουμερα μου(6) και θα παω στη κοσμ, και τελικα με μια απλη ανανεωση του συμβολαιου μου το πηρα εναντι περιπου ενος γεμισματος βενζινης!



  8. #68
    Εγγραφή
    18-01-10
    Περιοχή
    Corfu
    Ηλικία
    50
    Μηνύματα
    1.079
    Thanked
    1120
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Aceman1925 Εμφάνιση μηνυμάτων
    να δωσεις 670ε αμα εχεις 3gs ειναι πολλα και δε νομιζω οτι αντισταθμιζονται με τις παραπανω δυνατοτητες του.
    Αν τωρα πουλησεις το 3gs και βαλεις ακομα 300ε για μενα ειναι ετσι και ετσι.
    Πιο καινουριο, πιο φρεσκο, πιο γρηγορο, πιο λεπτο, η οθονη δε περιγραφεται, πλεον κανονικα full hd, γυροσκοπιο, μπαταρια και πολλα ακομα.

    Αυτο που εκανα εγω και νομιζω οτι συμφαιρει ειναι οτι πηρα μια επιδοτηση, εκανα παραπονα οτι ειναι χαμηλη, μου την αυξησαν, μετα πηρα τη βοντα και φωναζα οτι δεν ειναι δυνατον τοσα λιγα $$$ επιδοτηση και θα παρω τα νουμερα μου(6) και θα παω στη κοσμ, και τελικα με μια απλη ανανεωση του συμβολαιου μου το πηρα εναντι περιπου ενος γεμισματος βενζινης!
    χμμμμ πολύ καλά έπραξες
    Αν δεν μπορείς να πας γρήγορα με 100 ίππους, τότε, δεν θα πας ούτε με 500

  9. #69
    Εγγραφή
    24-12-09
    Μηνύματα
    2.344
    Thanked
    2207
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Γιατί κανένα iphone δεν έχει ραδιόφωνο? Είναι τόσο φοβερά εξελιγμένη τεχνολογία που θα ανέβαζε το ήδη υψηλό κόστος?

    Βασικά, τώρα το πληροφορήθηκα μιας και δεν το γνώριζα και, παρότι αμελητέο για πολλούς, το θεωρώ αστεία έλλειψη για κινητό 600+ ευρώ, όπως και για το 3g ότι δεν είχε φλας κοκ. Από την άλλη, εδώ δεν έχει το ipod που είναι και μουσική συσκευή και πρέπει να πληρώσεις κανα 60άρι ευρώ έξτρα, το iphone θα είχε ?

    Κάποιες παιδικές ασθένειες τις apple πάντως (ράδιο, κινητό που αν δεν το σπάσεις δεν μπορεί να κάνει βασικές λειτουργίες όπως ελεύθερο bluetooth, απαρχαιωμένο σύστημα itunes κλπ), όσες γενιές προϊόντων της και να βγουν, φαίνεται πως δεν αποβάλλονται εύκολα. Μάλλον γιατί δεν βρίσκει λόγο να τις αποβάλλει.
    the more people agree with me
    the more I think I'm wrong

  10. #70
    Εγγραφή
    24-12-09
    Μηνύματα
    4.206
    Thanked
    7582
    Rides
    0

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Driver M Εμφάνιση μηνυμάτων
    Γιατί κανένα iphone δεν έχει ραδιόφωνο? Είναι τόσο φοβερά εξελιγμένη τεχνολογία που θα ανέβαζε το ήδη υψηλό κόστος?

    Βασικά, τώρα το πληροφορήθηκα μιας και δεν το γνώριζα και, παρότι αμελητέο για πολλούς, το θεωρώ αστεία έλλειψη για κινητό 600+ ευρώ, .........................
    Υπάρχει δωρεάν εφαρμογη Αρη. Την κατεβάζεις στο τηλεφωνό σου απο το iTunes και ολα καλά.
    Μάλιστα, δεν χρειάζεται να συνδεσεις ακουστικά για κεραία οπως σε αλλα κινητά

Σελίδα 7 από 9 ΠρώτηΠρώτη ... 56789 ΤελευταίαΤελευταία

Ετικέτες Θέματος

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να απαντάτε σε θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργάζεστε τις δημοσιεύσεις σας
  •  
BACK TO TOP