Σελίδα 2 από 6 ΠρώτηΠρώτη 1234 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 11 έως 20 από 55

Θέμα: Ρεταρισμα σε 6κύλινδρο!!!

  1. #11
    Εγγραφή
    17-01-10
    Περιοχή
    Βολος
    Ηλικία
    56
    Μηνύματα
    855
    Thanked
    550
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Εγινε διαγνωση, αντλια υψηλης πιεσης βενζινης. Παραγγελθηκε απο Αθηνα και αυριο θα εχω το αυτοκινητο στα χερια μου.

  2. #12
    Εγγραφή
    25-12-09
    Περιοχή
    Elefsina
    Ηλικία
    37
    Μηνύματα
    2.652
    Thanked
    1629
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο atha Εμφάνιση μηνυμάτων
    loipon ama bgainei to limp mode se foul gazi kai idiaitera me ypsili taxytita sto kibotio se xamiles strofes mallon einai wastegate i ta solinakia sto wastegate , poly synithismena pragmata gia ton n 54 ,to diko mou einai sto mastora tora giato idio thema kai tha allaxo wastegate
    Αφού έχει παρατεταμένο μιζάρισμα είναι κατά 99% HPFP και όχι wastegates. Αν ήταν απο wastegates θα είχε μεγάλο δισταγμό να τουρμπίσει και επιπλέον στο ρελαντί το πιθανότερο να είχε και rattling noise.

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο nfot Εμφάνιση μηνυμάτων
    Εγινε διαγνωση, αντλια υψηλης πιεσης βενζινης. Παραγγελθηκε απο Αθηνα και αυριο θα εχω το αυτοκινητο στα χερια μου.
    Αντε περαστικά. Αν θές ρώτα πόσο έχει τιμολογιακά η αντλία και πόσο περίπου η τοποθέτηση

    Επίσης, καλό είναι να μην βρίσκεσαι κοντά στο όχημα αν δεν αντέχει η καρδιά σου. Η αντλία υψηλής είναι πάνω στο μοτέρ στο κάτω μέρος του.... οπότε καταλαβαίνεις

  3. #13
    Εγγραφή
    07-01-10
    Περιοχή
    malmo ,sweden
    Ηλικία
    50
    Μηνύματα
    1.280
    Thanked
    917
    Rides
    2

    Προεπιλογή

    [QUOTE=stratos;78820]Αφού έχει παρατεταμένο μιζάρισμα είναι κατά 99% HPFP και όχι wastegates. Αν ήταν απο wastegates θα είχε μεγάλο δισταγμό να τουρμπίσει και επιπλέον στο ρελαντί το πιθανότερο να είχε και rattling noise.



    akribos ayta exo kai go , prepei pantos na eimai apo tous ligous me 06 amaxi pou den exo alaxei fuel pump

  4. #14
    Εγγραφή
    25-12-09
    Περιοχή
    Elefsina
    Ηλικία
    37
    Μηνύματα
    2.652
    Thanked
    1629
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Ειλικρινά μακάρι να είσαι και ο τελευταίος. Η αλήθεια είναι οτι τα μοντέλα πριν τα μέσα του 2008 έπασχαν όλα μα όλα απο wastegates ή αντλία. Και το άσχημο είναι πως δεν τα εκδηλώνουν όλα στα ίδια χιλιόμετρα.

  5. #15
    Εγγραφή
    23-12-09
    Περιοχή
    Αθήνα
    Μηνύματα
    11.179
    Thanked
    14070
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο stratos Εμφάνιση μηνυμάτων
    Και το άσχημο είναι πως δεν τα εκδηλώνουν όλα στα ίδια χιλιόμετρα.
    Eδω μάλλον έχει να κάνει ο παράγοντας χρήση...



  6. #16
    Εγγραφή
    07-01-10
    Περιοχή
    malmo ,sweden
    Ηλικία
    50
    Μηνύματα
    1.280
    Thanked
    917
    Rides
    2

    Προεπιλογή

    emena ta limp mode ginonati olo ena kai pio polla apo ta 50000 km kai pera , simera exo 95000 ,to de krotalisma olo kai pio entono kai ayto i alitheia einai omos to turbo lag pou exo tora 2 mines einai ayto pou me anagase na mpo mesa , se telikes pantos akoma kai etsi anebaino kala mexri tis 6200 strofes pou anebike merikes fores tora telaiutaia.
    apo xrisi mallon den eimai kai to kalytero paidi

  7. #17
    Εγγραφή
    07-01-10
    Μηνύματα
    2.102
    Thanked
    874
    Rides
    0

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο nfot Εμφάνιση μηνυμάτων
    Εγινε διαγνωση, αντλια υψηλης πιεσης βενζινης. Παραγγελθηκε απο Αθηνα και αυριο θα εχω το αυτοκινητο στα χερια μου.
    κοστος ανταλλακτικου και τοποθετησης;

  8. #18
    Εγγραφή
    17-01-10
    Περιοχή
    Βολος
    Ηλικία
    56
    Μηνύματα
    855
    Thanked
    550
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Εγω ειμαι μαλλον πολυ καλο παιδι, οσο αφορα τη χρηση. Το σκιζω στις Σερρες, 1-2 μερες το χρονο, αντε και 5-6 ακομη αν εχω κεφια σε καμια αναβαση Πηλιου. Και χτες που εκανε τα "κολπα", το ειχα σκισει λιγο, γιατι η παντοφλα πανω απο το κεφαλι μου, δεν μου αφηνε και πολλα περιθωρια.

    Για το κοστος του ανταλλακτικου, γυρω στα 515 ευρω υπολογιζω, μαζι με 23% ΦΠΑ.
    Για εργασια, θα ρωτησω.
    Οι κωδικοι που βρηκα στο ΕΤΚ ειναι
    1351 7592881
    1351 7596123
    1351 7594943

  9. #19
    Εγγραφή
    23-12-09
    Περιοχή
    Κατερινη-Νεοι Πόροι
    Ηλικία
    43
    Μηνύματα
    2.452
    Thanked
    3569
    Rides
    2

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο nfot Εμφάνιση μηνυμάτων
    Εγω ειμαι μαλλον πολυ καλο παιδι, οσο αφορα τη χρηση. Το σκιζω στις Σερρες, 1-2 μερες το χρονο, αντε και 5-6 ακομη αν εχω κεφια σε καμια αναβαση Πηλιου. Και χτες που εκανε τα "κολπα", το ειχα σκισει λιγο, γιατι η παντοφλα πανω απο το κεφαλι μου, δεν μου αφηνε και πολλα περιθωρια.

    Για το κοστος του ανταλλακτικου, γυρω στα 515 ευρω υπολογιζω, μαζι με 23% ΦΠΑ.
    Για εργασια, θα ρωτησω.
    Οι κωδικοι που βρηκα στο ΕΤΚ ειναι
    1351 7592881
    1351 7596123
    1351 7594943
    θα πληρωσεις νικο?????αφου εχεις εγγυηση!!!!

    για πες για πες???

  10. #20
    Εγγραφή
    17-01-10
    Περιοχή
    Βολος
    Ηλικία
    56
    Μηνύματα
    855
    Thanked
    550
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Οχι, φυσικα και δεν πληρωνω, αφου ειναι εγγυηση και μαμα το αυτοκινητο.
    Την τιμη την βρηκα απο γνωστο, που εχει τιμοκαταλογους, απο τον Ιανουαριο του 2010.

Σελίδα 2 από 6 ΠρώτηΠρώτη 1234 ... ΤελευταίαΤελευταία

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να απαντάτε σε θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργάζεστε τις δημοσιεύσεις σας
  •  
BACK TO TOP