Σελίδα 2 από 2 ΠρώτηΠρώτη 12
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 11 έως 16 από 16

Θέμα: [E36] αλλαγή καταλύτη?

  1. #11
    Εγγραφή
    27-12-09
    Περιοχή
    Kαλαματα
    Μηνύματα
    1.003
    Thanked
    1101
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Λοιπον ρωτησα για κοστος σε γνησιο και μου ειπαν 1400ευρω!!!!!!!!
    Αυριο θα παω σε εναν εξατμισα να ριξουμε μια ματια στον καταλυτη μου, αν και δεν ειμαι σιγουρος κατα ποσο μπορει να δει, αν πχ ειναι φραγμενος, ενταξει αν ειναι σπασμενος οπως ειπε και ο samaro, μπορει να το δει αν τον χτυπησει κλπ.
    Τελικα του εμποριου ειναι μαλλον μονοδρομος αν χρειαστει, αλλα απο μαρκες τι παιζει?

  2. #12
    Εγγραφή
    27-12-09
    Περιοχή
    Kαλαματα
    Μηνύματα
    1.003
    Thanked
    1101
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Aπο θεμα προδιαγραφων τι παιζει?. δηλ ποσες "τρυπες" πρεπει να εχει κλπ?

  3. #13
    Εγγραφή
    24-12-09
    Μηνύματα
    4.206
    Thanked
    7582
    Rides
    0

    Προεπιλογή

    Δεν εχω ακουσει να φραζει ο καταλυτης χωρις να εχει σπασει. Αν καποιος αλλος φιλος το γνωριζει ας μας πει πως γινεται.
    Στην περιπτωση που θελει αλλαγη δεν θα προβληματιζομουνα με το ποσες τρυπες πρεπει να εχει, αλλα με το αν ο κατασκευαστης του καταλυτη ειναι σοβαρος, αν συστηνει το συγκεκριμενο προιον για το αυτοκινητο σου και ποσα χρονια εγγυησης δινει.

  4. #14
    Εγγραφή
    27-12-09
    Περιοχή
    Kαλαματα
    Μηνύματα
    1.003
    Thanked
    1101
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Samaro Εμφάνιση μηνυμάτων
    Δεν εχω ακουσει να φραζει ο καταλυτης χωρις να εχει σπασει. Αν καποιος αλλος φιλος το γνωριζει ας μας πει πως γινεται.
    Στην περιπτωση που θελει αλλαγη δεν θα προβληματιζομουνα με το ποσες τρυπες πρεπει να εχει, αλλα με το αν ο κατασκευαστης του καταλυτη ειναι σοβαρος, αν συστηνει το συγκεκριμενο προιον για το αυτοκινητο σου και ποσα χρονια εγγυησης δινει.
    To ιδιο λεμε, αυτο ρωταω τι προδιαγραφες πρεπει να εχει, 1ον και βασικοτερο να μην εχω προβλημα με τα καυσαερια, για αυτο ρωταω για "τρυπες" ,και υστερα
    για θορυβο αποδοση.
    Οσο αναφορα τις μαρκες βασικα ξερω για AMERICAT-HJS-TWISTER, δεν θυμαμαι τωρα αλλη μαρκα μιας και δεν εχω ασχοληθει.

    Υ.Γ Για τους κεραμικους που εχουν τα αμαξια μας εχω ακουσει, οτι μπορει να φραξει αν καποιο κομματι εχει λιωσει κλπ.
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη joseph : 26-07-10 στις 16:23

  5. #15
    Εγγραφή
    27-12-09
    Περιοχή
    Kαλαματα
    Μηνύματα
    1.003
    Thanked
    1101
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Δεν εχει βαλει κανενας να πει εντυπωσεις?

  6. #16
    Εγγραφή
    23-12-09
    Περιοχή
    Χαλάνδρι
    Μηνύματα
    3.699
    Thanked
    3301
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο joseph Εμφάνιση μηνυμάτων
    Λοιπον ρωτησα για κοστος σε γνησιο και μου ειπαν 1400ευρω!!!!!!!!
    Αυριο θα παω σε εναν εξατμισα να ριξουμε μια ματια στον καταλυτη μου, αν και δεν ειμαι σιγουρος κατα ποσο μπορει να δει, αν πχ ειναι φραγμενος, ενταξει αν ειναι σπασμενος οπως ειπε και ο samaro, μπορει να το δει αν τον χτυπησει κλπ.
    Τελικα του εμποριου ειναι μαλλον μονοδρομος αν χρειαστει, αλλα απο μαρκες τι παιζει?
    πάρε τηλέφωνο 2102812215 και ζήτα το Λουκά και ρώτησέ τον ότι θέλεις. Οι κεραμικοί οι πλακέ (σαν αυτόν που έχεις) μου είπε ξεκινάνε από 120 ευρώ 140, 180, μέχρι 250+ Για να μην έχεις πρόβλημα ποτέ με καυσαέρια βάλε αμερικάνικο.

  7. The Following User Says Thank You to NickE60 For This Useful Post:

    joseph (27-07-10)

Σελίδα 2 από 2 ΠρώτηΠρώτη 12

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να απαντάτε σε θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργάζεστε τις δημοσιεύσεις σας
  •  
BACK TO TOP