Σελίδα 1 από 3 123 ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 1 έως 10 από 22

Θέμα: [E90/E46] Τριγμοί στα παράθυρα

  1. #1
    Εγγραφή
    26-12-09
    Ηλικία
    42
    Μηνύματα
    809
    Thanked
    1834
    Rides
    1

    Προεπιλογή [E90/E46] Τριγμοί στα παράθυρα

    Καλή χρονιά κι από εμένα. Όταν το αυτοκίνητο είναι στεγνό τρίζουν όλα τα παράθυρα και παίζουν με τα νεύρα μου! Όταν βρέχει ή το έχω πλύνει ή τα κατεβάσω μισό εκατοστο δεν τρίζουν καθόλου. Μάλλον κάτι πρέπει να βάλω στις τσιμούχες, τι όμως;;
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη YAz : 04-01-10 στις 09:40 Αιτία: Διόρθωση τίτλου.
    Ανδρών επιφανών πάσα γη τάφος

  2. #2
    Εγγραφή
    28-12-09
    Μηνύματα
    8.180
    Thanked
    9103
    Rides
    0

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο strof Εμφάνιση μηνυμάτων
    Καλή χρονιά κι από εμένα. Όταν το αυτοκίνητο είναι στεγνό τρίζουν όλα τα παράθυρα και παίζουν με τα νεύρα μου! Όταν βρέχει ή το έχω πλύνει ή τα κατεβάσω μισό εκατοστο δεν τρίζουν καθόλου. Μάλλον κάτι πρέπει να βάλω στις τσιμούχες, τι όμως;;
    Δοκιμασε να βαλεις απο την σιλικονη που ειναι για να μαλακωνει τα λαστιχα......νομιζω εχουν ολες οι εταιρειες...πχ wyrth....αλλιως εν εχεις εγγυηση βουρ στην αντιπροσωπια για να σου τις αλλαξουν......
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Nick bmwlover Εμφάνιση μηνυμάτων
    Μακαρι να μπορεσω να τον πιουμε παρεα...

  3. #3
    Εγγραφή
    26-12-09
    Ηλικία
    38
    Μηνύματα
    146
    Thanked
    10
    Rides
    0

    Προεπιλογή

    καλησπερα..να ρωτησω αν ειναι κατεβασμενο το τζαμι μεχρι την μεση και τρεμοπαιζει....και χτυπαει...εχουμε λυση??

  4. #4
    Εγγραφή
    26-12-09
    Περιοχή
    Κηφισια
    Ηλικία
    52
    Μηνύματα
    7.458
    Thanked
    11958
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο strof Εμφάνιση μηνυμάτων
    Καλή χρονιά κι από εμένα. Όταν το αυτοκίνητο είναι στεγνό τρίζουν όλα τα παράθυρα και παίζουν με τα νεύρα μου! Όταν βρέχει ή το έχω πλύνει ή τα κατεβάσω μισό εκατοστο δεν τρίζουν καθόλου. Μάλλον κάτι πρέπει να βάλω στις τσιμούχες, τι όμως;;
    ρε την μπενβε δεν φτιαχνει το θεμα ...
    βαζε και μουσικη να μην ακους τζαμια///φιλικα

    Αχαριστια & Αγνωμοσυνη το ελληνικο σπορ


    "Ολα ειναι δρομος τωρα μονο στην Αθηνα"

  5. #5
    Εγγραφή
    23-12-09
    Περιοχή
    Αθήνα
    Μηνύματα
    11.174
    Thanked
    14068
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Και εγώ το ίδιο πρόβλημα έχω φίλε στο Ε46...Ψάχνω να βρω τι να κάνω(πέρα απο αυτό που πρότεινε ο φίλος Γιώργος,hehehehe!),αν και το θέμα είναι απο τους μηχανισμούς μέσα στις πόρτες μάλλον... Οπότε αλλαγή μηχανισμών 100 ευρώ/έκαστος...



  6. #6
    Εγγραφή
    23-12-09
    Περιοχή
    Τρίκαλα
    Ηλικία
    48
    Μηνύματα
    4.894
    Thanked
    6363
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο BILL007 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Και εγώ το ίδιο πρόβλημα έχω φίλε στο Ε46...Ψάχνω να βρω τι να κάνω(πέρα απο αυτό που πρότεινε ο φίλος Γιώργος,hehehehe!),αν και το θέμα είναι απο τους μηχανισμούς μέσα στις πόρτες μάλλον... Οπότε αλλαγή μηχανισμών 100 ευρώ/έκαστος...
    Βασίλη επειδή άλλαξα μηχανισμό, μετά από 1 χρόνο το ίδιο κάνει......

  7. #7
    Εγγραφή
    23-12-09
    Περιοχή
    Αθήνα
    Μηνύματα
    11.174
    Thanked
    14068
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Kαι εγώ άλλαξα αναγκαστικά,επειδή έσπασε(ο μηχανισμός/ένα ακόμα απο τα κουσούρια στα καινούργια BMW) στο πίσω δεξιά τζάμι.Δεν έχω 5 μήνες και το τζάμι είναι πραγματικά αθόρυβο...Λες πάλι μετά απο 1 χρόνο να έχουμε τα ίδια?ΕΛΕΟΣ!!!

    Κάτι θα υπάρχει που προκαλεί τους τριγμούς...Θα το βρω...Που θα μου πάει...



  8. #8
    Εγγραφή
    24-12-09
    Ηλικία
    42
    Μηνύματα
    2.756
    Thanked
    1695
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    παιδια στην ουσια αυτος ειναι ο οδηγος που χαλαει(φαγωνεται) και τριζει το τζαμι γιατι κουνιεται!!αυτος ο οδηγος θελει καθαρισμα γρασαρισμα και σφυξιμο καλο και διορθωνεται το προβλημα!!!αν εχει φθαρει πολυ απλα τον αλλαζεις!!στο ebay εχει πολλους και τζαμπα 5,5 δολαρια το ζευγαρι!!!!εγω τωρα ετοιμαζομαι μαζι με κατι δουλειες που κανω στο αυτοκινητο να κανω την παραπανω διαδικασια!!!!!δεν τον αντεχω αλλο αυτο τον θορυβο!!!!!!!
    Attached Images Attached Images

  9. The Following User Says Thank You to gyiama For This Useful Post:

    m-power_01 (14-01-10)

  10. #9
    Εγγραφή
    23-12-09
    Περιοχή
    Αθήνα
    Μηνύματα
    11.174
    Thanked
    14068
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Ευχαριστούμε φίλε για τα infos!Μπορείς να μας πεις και το keyword για το ebay?Πως να το αναζητήσω?
    Θα το κάνω και εγώ σίγουρα γιατί μου έχουν σπάσει τα νεύρα...


    Y.Γ Όποιος προλάβει και το κάνει πρώτος ας φτιάξει και ένα ανάλογο thread στην κατηγορία DIY
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη BILL007 : 04-01-10 στις 21:29



  11. #10
    Εγγραφή
    23-12-09
    Περιοχή
    Λευκαδα
    Ηλικία
    53
    Μηνύματα
    4.745
    Thanked
    5704
    Rides
    5

    Προεπιλογή

    τριξιμο στα τζαμια.....σε καμπριο...το σημειωνω!
    με ειχαν τρελανει τον τελευταιο καιρο....μια το αριστερο μια το δεξι....τα κατεβαζα ελαχιστα μια τριχα ανοιχτα δλδ,για να μπορω να οδηγω ανενοχλητος......

    καποια στιγμη , καπου αλλου , διαβασα ποστ του συμφορουμιτη Z3 2.2 που ελεγε να βαλουμε WD40........λεω...δεν το δοκιμαζω κ αυτο........Μητσακο μου...χιλιες ευχες γιατι σωθηκα...!!!!
    Εβαζα σε πανακι WD40 κ με το πανακι σκουπιζα-περνουσα ολα τα λαστιχα εκει που θηλυκωνουν τα τζαμια......κ τα λαστιχα-τσιμουχες σε ολες τις πορτες......ΤΡΙΞΙΜΟ 0!!!
    Μολις γυρισα απο ταξιδακι περιπου 400 χλμ.......κ το αναφερω γιατι πιστευα οτι το πρωι που εφυγα θα ταν μια χαρα αλλα οταν γυρνουσα θα ξαναρχιξε το τριξιμο......!!!!Προτεινω ανεπιφυλακτα το ''μουσκεμα-σκουπισμα'' των λαστιχων-τσιμουχων οπως ανεφερε ο συμφορουμιτης....ησυχασε το κεφαλι μου....μετα απο καθε πλυσιμο σιγουρα θα το κανω....!!!!(αν κ δεν ξερω αν χρειαζεται τοσο τακτικα)
    ...αυτο το χερακι εχει μονο σημασια!

  12. The Following User Says Thank You to Vasilis For This Useful Post:

    bmwcompactjohn (13-01-10)

Σελίδα 1 από 3 123 ΤελευταίαΤελευταία

Ετικέτες Θέματος

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να απαντάτε σε θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργάζεστε τις δημοσιεύσεις σας
  •  
BACK TO TOP