Σελίδα 2 από 7 ΠρώτηΠρώτη 1234 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 11 έως 20 από 62

Θέμα: [E60] look m5 απορίες

  1. #11
    Εγγραφή
    14-06-10
    Ηλικία
    54
    Μηνύματα
    16
    Thanked
    2
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Sonic Εμφάνιση μηνυμάτων
    Αν δεις το bodykit και τις ζαντες του Mpack ,ειμαι σιγουρος οτι θα το ξεχασεις το Μ5 look.

    Eπισης μπορεις να κανεις μαγειρεμα με την εξατμιση και να την κανεις τετραμπουκη κοβοντας το defuser του πισω Mpack προφυλακτηρα.



    ...Ξεχασα να σου πω ,οτι μπορεις να δεις το M-pack σε οποιαδηποτε αντιπροσωπεια BMW.
    Εχεις ιδέα από τιμές ?

  2. #12
    Εγγραφή
    23-12-09
    Περιοχή
    Θεσ/νίκη
    Ηλικία
    47
    Μηνύματα
    3.294
    Thanked
    7813
    Rides
    0

    Προεπιλογή

    Αυτό είναι το Μpack.......

    και αυτό το Μ5.......

  3. #13
    Εγγραφή
    11-01-10
    Μηνύματα
    38
    Thanked
    12
    Rides
    0

    Προεπιλογή

    O,τι καλυτερο μπορεσα να βρω στο δικτυο (στα γρηγορα). Οι τυποι εχουν χαλια ζαντες και δεν "δειχνει".

    https://e60.5post.com/forums/showthr...hlight=package

    https://e60.5post.com/forums/showthr...hlight=package

  4. #14
    Εγγραφή
    28-12-09
    Περιοχή
    Πατρα
    Ηλικία
    58
    Μηνύματα
    3.100
    Thanked
    13978
    Rides
    2

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Sonic Εμφάνιση μηνυμάτων
    O,τι καλυτερο μπορεσα να βρω στο δικτυο (στα γρηγορα). Οι τυποι εχουν χαλια ζαντες και δεν "δειχνει".

    https://e60.5post.com/forums/showthr...hlight=package

    https://e60.5post.com/forums/showthr...hlight=package
    Στην πρωτη φωτο η ζαντα ειναι οη 172Μ 19 ιντζες, στην δευτερη φωτο ειναι η 135Μ 18 ιντζες.

    Ποια απο τις δυο ειναι χαλια ?
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη BILL007 : 24-07-10 στις 15:45

  5. #15
    Εγγραφή
    11-01-10
    Μηνύματα
    38
    Thanked
    12
    Rides
    0

    Προεπιλογή

    Η δευτερη...δεν κανει για 5αρα με Μ πακ...ημαρτον

  6. #16
    Εγγραφή
    04-01-10
    Περιοχή
    Νεο Ηράκλειο-Μεταμορφωση
    Ηλικία
    48
    Μηνύματα
    856
    Thanked
    1112
    Rides
    2

    Προεπιλογή

    Αγαπητε φιλε καλως ηρθες στο forum,καλα ποσταρισματα να εχεις και να χαιρεσε παντα την Μπεμπα σου.

    Ειναι πολυ ευχαριστο το οτι εχεις μια 530 και γουσταρεις να την κανεις να δειχνει πιο αγρια.Φαντασου οτι εγω εχω την αγριαδα και ψαχνω το μοτερ.

    Λοιπον κατα την γνωμη μου ειτε M-pack διαλεξεις,ειτε Μ5 ειναι πολυ ωραιο το αμαξι.H διαφορα τους ειναι οτι το 1ο εχει προβολεις και μια εξατμιση απο αριστερα,διμπουκη,το 2ο δεν εχει προβολεις,εχει στα φτερα τα βραγχια και πισω εχει θεσεις για τετραμπουκη εξατμιση.Τελος στο M-pack δεν αλλαζεις καθρεπτες ουτε και φτερα.

    Για να βαλεις M-pack χρειαζεσαι προφυλακτηρες,πλαινα μασπιε και τελιωσες,αν θες να το κανεις τετραμπουκο μπορεις να προσαρμοσεις ενα diffuser να το κανεις πολυ ευκολα.
    Το εχω κανει και γνωριζω.
    Αν θες να βαλεις τα βραγχια στα φτερα ειναι πολυ ευκολο,ενας φαναρτζης στα κοβει,προσαρμοζει τα βραγχια και τελος.
    Και αυτο το εχω κανει.
    Αν γουσταρεις τους καθρεπτες του Μ5,εμενα μου αρεσουν πολυ,χρειαζεται ψαξιμο για να βρεις εκτος και αν δεν εχεις οικονομικο προβλημα και τους παρεις καινουργιους,περιπου 1000 ο ενας.
    Δεν το εχω κανει ακομα.......

    Βεβαια στο M-pack δεν μπορεις να βαλεις την σωστη διασταση ελαστικων του M5 αφου μπροστα θα βρισκουν τα λαστιχα στους θολους,φορας ενα νουμερακι μικροτερο και τελειωσες.
    Εγω φοραω 245/35/19 μπροστα και 275/30/19 πισω.
    Οσο για ζαντες εμενα οι κλασικες του M5 μου αρεσουν και αυτες φοραω αλλα ο καθενας εχει τα γουστα του οποτε οτι και να διαλεξεις ειναι καθαρα προσωπικο.

    Τωρα ειδα οτι δεν εχω φωτογραφιες και δεν εχω ανοιξει πουθενα κανενα θεμα παρουσιασης οποτε συντομα θα πρεπει να το κανω για να βλεπουν και οσοι ενδιαφερονται.Το μονο θεμα που μπορεις να δεις απο εμενα ειναι αυτο που εχω βαλει την αλλαγη απο διμπουκο σε τετραμπουκο,εχει αρκετες φωτογραφιες και νομιζω οτι θα καταλαβεις τι παιζει.

    Οτι χρειαστεις στειλε μηνυμα,ειμαστε αρκετοι με Ε60 και με μερακι για τα αμαξια μας,τελος τυγχανει να εχουμε στην παρεα μας τον εναν και μοναδικο γκουρου στον οποιο ολοι τρεχουμε για τυχον προβληματα και αποριες και που ειναι παντα προθυμος να μας βοηθησει.(Νικολα ευχαριστουμε)

    Τελος να ξερεις οτι ολα ειναι σε συναρτηση με το ποσα χρηματα εχεις σκοπο να ριξεις πανω στο αμαξι.

  7. The Following 4 Users Say Thank You to nikos-Mpacket For This Useful Post:

    aristent (25-07-10), dankgr (25-07-10), PANOS-E60 (24-07-10)

  8. #17
    Εγγραφή
    05-02-10
    Περιοχή
    Γερακας
    Μηνύματα
    5.944
    Thanked
    12383
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Sonic Εμφάνιση μηνυμάτων
    Η δευτερη...δεν κανει για 5αρα με Μ πακ...ημαρτον
    Φίλε μου τη ζάντα που αποκαλείς χάλια στην ποστάρισε ο konstantinos E60 παραπάνω και είναι η μαμά M-pack.

    Το ίδιο σου γράφει και ο alexm.

    Μπορείς να μας γράψεις γιά σένα στην ενότητα "ας γνωριστούμε" και να βάλεις καμμιά φωτογραφία του αυτοκινήτου σου. Ετσι θα μιλάμε πιό συγκεκριμένα

  9. The Following User Says Thank You to PANOS-E60 For This Useful Post:

    alexm (25-07-10)

  10. #18
    Εγγραφή
    18-01-10
    Περιοχή
    Corfu
    Ηλικία
    50
    Μηνύματα
    1.079
    Thanked
    1120
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Sonic Εμφάνιση μηνυμάτων
    Θεωρώ ΜΕΓΑΛΟ φαουλ να φτιαξεις ενα μαιμου Μ5. Εχεις ενα πολυ ομορφο αμαξι το οποιο ειναι πιο σωστο να το αναδειξεις με ενα M-pack (το οποίο είναι πανέμορφο και σπορτιφ στην 5αρα) απο το να κανεις καγκουριά. Δεν κοροιδεύεις κανέναν με ενα μαιμου Μ5...και ιδιαίτερα τον εαυτό σου , καθώς θα θυμασαι το τι πραγματικά εχεις σε καθε πάτημα γκαζιού.

    Ενα Μ-pack θα σου ερθει και πιο φτηνο και θα σε κανει και πιο περίφανο απο το να εχεις ενα Μ5 φλομπα.
    δεν νομίζω ότι είναι καγκουριά αν γίνει σωστά και μαμά αλλά και εγώ θα πήγαινα σε m pack λόγο κόστους και ευκολίας
    Αν δεν μπορείς να πας γρήγορα με 100 ίππους, τότε, δεν θα πας ούτε με 500

  11. #19
    Εγγραφή
    11-01-10
    Μηνύματα
    38
    Thanked
    12
    Rides
    0

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο PANOS-E60 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Φίλε μου τη ζάντα που αποκαλείς χάλια στην ποστάρισε ο konstantinos E60 παραπάνω και είναι η μαμά M-pack.

    Το ίδιο σου γράφει και ο alexm.
    Δεν καταλαβαινω τι εννοεις φιλτατε...επειδη ειναι Μ-πακ σημαινει οτι ειναι και ομορφη? Προσωπικη μου αποψη , αφου δεν ηταν αντιληπτο με το αρχικο μου σχολιο , ειναι οτι σε μια αμαξαρα οπως η E60 με Μ-πακετο προφυλακτηρων-μαρσπιε , ειναι λαθος να μπουν 18αρες ζαντες.

    Τωρα αναφορικα με την "μαιμου" Μ5 bodykit, επειδη βλεπω που-και-που κανενα τετοιο στον δρομο και το αρρωστο ματι μου τα πιανει αμεσως, θα προτεινα να μην το κανει. Ας προσπαθησει να φτιαξει ενα μοναδικο αυτοκινητο με εναν επιθετικο συνδιασμο ζαντων ,αναρτησεων/χαμηλωματος και Μ-πακ πακετου , απο το να προσποιηθει κατι που δεν ειναι.

  12. #20
    Εγγραφή
    23-12-09
    Περιοχή
    Χαλάνδρι
    Μηνύματα
    3.699
    Thanked
    3301
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Προσωπική μου άποψη είναι πως ο,τι είναι, ή θυμίζει Μ5, Μ3 κλπ είναι χάρμα οφθαλμών!
    Κάποιες "μαιμούδες" όπως τις λες, θα κάνεις πολλή ώρα να καταλάβεις στο δρόμο τι είναι πραγματικά, κάποια από αυτά ακόμα και σταματημένα να είναι θα δυσκολευτείς, εκτός αν πέσεις απο κάτω.... σε κάποια άλλα ίσως να δυσκολευτείς ακόμα κι αν είσαι μέσα....

    ..και όλοι αυτοί δεν κάνουν κόντρες με Μ5 φυσικά

  13. The Following User Says Thank You to NickE60 For This Useful Post:

    aristent (25-07-10)

Σελίδα 2 από 7 ΠρώτηΠρώτη 1234 ... ΤελευταίαΤελευταία

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να απαντάτε σε θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργάζεστε τις δημοσιεύσεις σας
  •  
BACK TO TOP