Σελίδα 5 από 5 ΠρώτηΠρώτη ... 345
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 41 έως 43 από 43

Θέμα: Σωληνακια φρενων υψηλης πιεσης

  1. #41
    Εγγραφή
    12-02-18
    Περιοχή
    Αthens
    Μηνύματα
    251
    Thanked
    111
    Rides
    0

    Προεπιλογή

    Χαζομαρες...η μονη περιπτωση που δε θα καταλαβεις διαφορα ειναι να εχεις σε καλη κατασταση τα εργοστασιακα σωληνακια, υγρα και φρενα και σε νορμαλ οδηγηση...σε οποιαδηποτε αλλη περιπτωση πχ πολυκαιρισμενα σωληνακια, υγρα φρενων και σπορ οδηγηση με πολυ φρενο δεν υπαρχει επαφη...

    Μεσα στην καραντινα εκανα αρκετες βουνισιες διαδρομες με γρηγορο ρυθμο χωρις να πηγαινω τα φρενα μου στα ορια και ηδη τα φρενα μου εχουν επηρεαστει, στο βαθμο που θελουν λιγο πιο πολυ δυναμη για να πιασουν σε καθημερινη οδηγηση...βεβαια πρεπει να αλλαξω υγρα και σωληνακια τα οποια δεν εχουν αλλαχτει ποτε και τα υγρα μου ειναι 5ετιας..σε καποια φαση θα ξαναπερασω απο το μαγαζι να ξαναρωτησω τον εισαγωγεα των goodridge μηπως αλλαξε κατι

  2. #42
    Εγγραφή
    09-05-14
    Μηνύματα
    954
    Thanked
    546
    Rides
    0

    Προεπιλογή

    μην το κανεις,τσμπα θα πας,τον πηρα τηλεφωνο εγω και μιλουσαμε αρκετα..δεν αλλαξε τιποτα..του ειπα μερικα εμπειρικα -εμπορικα κολπα,οχι οτι μπορει να μην τα ηξερε, σχετικα με το πως να αποφυγει το τελωνειο μεσω broking, το ψαχνει και μου ειπε να περιμενω..εχει μιλησει με την εταιρεια και ζητησε καποια πραγματα αλλα ακομα δεν εχει απαντηση...ο αλλος τροπος ειναι μεσω των λινκ που παρεθεσα απο ebay.de ακομα και ιταλιας,οπου προσπαθει ο διανομεας της εταιρειας,η' πολλοι , να τα μπορασουν μεσω των ευρωπαικων ονλαιν σαν ενδιαμεσοι χωρις τελωνειο..μονο που δεν ειναι ξεκαθαρο αν πληρωνεις η' οχι..σε σχετικο μηνυμα μου προς αυτους δεν μου εχουν απαντησει ακομα.

    τα δικα μου ειναι ακριβα ετσι κιαλλιως,150 σχεδον εχουν ειτε απο αυτον τον τροπο απο εξωτερικο ειτε απο τον αντιπροσωπο οπως ειπε,παιρνει 6 κομματια..οποτε η διαφορα με ονλαιν απο εξω και μεταφορικα ,ειτε απο εδω ειναι κοντα στο 40-50αρικο ευρω..απλα απο εξω δεν ξερω ακομα αν πληρωνεις τελωνειο αν ερθουν με μεσαζοντα απο ευρωπαικη χωρα,ιταλια-γερμανια..περιμενω..

    τωρα ως προς το αρθρο,αν αντεξεις και διαβασεις μεχρι τελος,σχεδον ολοι συμφωνουν οτι μονο σε καταστασεις πιστας,αγωνων εχει νοημα για σωληνακια..μην ξεχνας οτι τα Μ οπως ξανειπα εχουν λαστιχενια.ισως να εχουν παραπανω ενισχυση αν και καποιος αναφερει οτι ανοιξε καποια οταν τα πεταξε και δεν ειχαν τιποτα παρπανω απο τα δικα μας..οποτε αν τα Μ που ειναι επιδοσεων δεν φορουν...

    επισης ολοι συμφωνουν οτι ειναι ως προς το θεμα αισθηση λιγο αφροδιασιακο να το πω,μια ψευδαισθηση γιατι μολις εχουν αλλαξει υγρα και νεα σωληνακια,που και με λαστιχενια το ιδιο θα ενιωθαν..αν διαβασεις ολοι το υποστηριζουν..αν ειναι αληθεια που τ λενε τοσα μελη δεν ξερω..καποια δοση αληθειας πρεπει να εχει..καλα εσυ παλι καλυτερη αισθηση θα εχει ετσι κιαλλιως με υγρα 5ετιας,αλλαξε πρωτα υγρα και μετα ξαναλαζεις σωληνακια για ν εχεις ασφαλες συμπερασμα..

    τεχνικος απο αντιπροσωπεια μου ειπε οτι εχει νοημα μονο αν εχεις βαλει μεγαλο brake-kit φρενων...αλλιως δεν θα δεις μεγαλη διαφορα..

  3. #43
    Εγγραφή
    12-02-18
    Περιοχή
    Αthens
    Μηνύματα
    251
    Thanked
    111
    Rides
    0

    Προεπιλογή

    και με m αμαξι εαν μπεις πιστα δεν θα εχεις φρενα..πολυ συντομα κιολας..δε μιλαω για τα καινουρια που εχουν κατι φρενα ταψια η ακομα και με κεραμικους δισκους κλπ κλπ..αλλα τα 36 46 92 κλπ μη νομιζεις οτι ειναι τοσο ετοιμοπολεμα...παντως απο τη στιγμη που οποιο μαμα αμαξι εχω οδηγησει εχει θεμα σε γρηγορες διαδρομες, δε βρισκω λογο να μη βαλει κανεις σωληνακια υψηλης...αν το αμαξι μου ηταν καινουριο ισως να μην ασχολιομουν, αλλα αφου αυτα ειναι ολα αναλωσιμα που καποια στιγμη αλλαζουν θα κανω το upgrade απλα περιμενω την ιδανικη στιγμη

Σελίδα 5 από 5 ΠρώτηΠρώτη ... 345

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να απαντάτε σε θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργάζεστε τις δημοσιεύσεις σας
  •  
BACK TO TOP