Σελίδα 3 από 5 ΠρώτηΠρώτη 12345 ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 21 έως 30 από 43

Θέμα: Σωληνακια φρενων υψηλης πιεσης

  1. #21

    Προεπιλογή

    Για ε46 ειναι 4 . Από 316 εώς Μ3. Το μόνο που μπορείς επιπλέον να αλλάξεις είναι ενα μικρό μαρκούτσι του συμπλέκτη. Το οποίο δεν το βγάζουν οι γνωστές εταιρίες ,και το βρίσκεις μόνο στο ιντερνετ. Να πεις στον έμπορο να το κοιτάξει καλύτερα. Αν επιμένει ,να το βάλετε στοίχημα για καλύτερη τιμή

  2. #22
    Εγγραφή
    30-07-10
    Περιοχή
    Ξεσσαλονικη!
    Ηλικία
    42
    Μηνύματα
    7.724
    Thanked
    17893
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο m-power_01 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Τα σωληνακια υψηλης ειναι πολυ ανθεκτικα μαρκουτσια συνηθως απο τεφλον με μεταλικο πλεγμα. Εχουν την ιδιοτητα ,σε αντιθεση με τα εργοστασιακα, να μην παραμορφωνονται -''ξεχειλωνουν'' στα βιαια πατηματα. Δηλαδη στα εργοστασιακα σωληνακια ενα μερος της πιεσης που ασκουμε στο πενταλ ''χανεται'' στο ξεχειλωμα. Ενω στο υψηλης περναει αυτουσια ολη η πεση στην δαγκανα. Στο 99% των περιπτωσεων δεν θα φρεναρεις καλυτερα αλλα το ιδιο...με πολυ καλυτερη αισθηση! Καλυτερα καταφερνεις να φρεναρεις μονο οταν γνωρισεις πολυ καλα το συστημα πεδησης σου και μπορεις να το εκμεταλευεσαι στο επακρο πλεον χωρις να μπει το abs σου.Σε αυτο ναι σε βοηθαει! Επισης δεν χρειαζονται ποτε αλλαγη!
    Πρωταγωνιστης στην κατηγορια η goodridge! τιμη για 36αρι 100-110 ευρω στην ελλαδα.
    πολύ σωστά! Είναι περισσότερο θέμα ''αίσθησης''.. Άλλη μια τεχνολογία που ''ήρθε'' από τα αεροπλάνα, γιαυτό λέγονται και ''σωληνάκια αεροπορικού τύπου''
    Ο Κυβερνήτης είναι υπεύθυνος για το αεροσκάφος και τους επιβάτες για όσο διαρκεί η πτήση. Ο Μηχανικός είναι υπεύθυνος για ΠΑΝΤΑ.



  3. The Following User Says Thank You to pilot For This Useful Post:

    Kostas_1 (21-08-11)

  4. #23
    Εγγραφή
    17-08-11
    Περιοχή
    Γλυφαδα
    Μηνύματα
    190
    Thanked
    195
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Για τα ε36 με δισκοφρενα πισω πανε 6αδα. εμενα χρειαστηκαν και τα 6. 2 εμπρος 2 πισω και αλλα 2 απο το κεντρικο συστημα σωληνων των φρενων στα πισω ακρα.
    Εγκαταστάσεις - Μελέτες Hi-Fi, TV, Home Cinema.

  5. The Following User Says Thank You to graphe36 For This Useful Post:

    YiorgosXania (21-08-11)

  6. #24

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο graphe36 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Για τα ε36 με δισκοφρενα πισω πανε 6αδα. εμενα χρειαστηκαν και τα 6. 2 εμπρος 2 πισω και αλλα 2 απο το κεντρικο συστημα σωληνων των φρενων στα πισω ακρα.
    Αυτό ισχύει στο Ε36

  7. The Following 2 Users Say Thank You to m-power_01 For This Useful Post:

    BILL007 (22-08-11), YiorgosXania (21-08-11)

  8. #25
    Εγγραφή
    07-04-11
    Περιοχή
    ΙΩΑΝΝΙΝΑ
    Ηλικία
    36
    Μηνύματα
    3.282
    Thanked
    4207
    Rides
    0

    Προεπιλογή

    Κάποιο σημείο αγοράς εδώ Ελλάδα μπορούμε να έχουμε,γνωρίζει κάποιος να μας διαφωτίσει??Προτινόμενες μάρκες??

  9. #26
    Εγγραφή
    23-12-09
    Μηνύματα
    6.185
    Thanked
    10609
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο vassilisvot Εμφάνιση μηνυμάτων
    Κάποιο σημείο αγοράς εδώ Ελλάδα μπορούμε να έχουμε,γνωρίζει κάποιος να μας διαφωτίσει??Προτινόμενες μάρκες??
    ..............

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο sharky Εμφάνιση μηνυμάτων
    .....

    Εχω βαλει galfer. Ευχαριστημενος ειμαι καθως και απο τη συμπεριφορα και τη ποιοτητα εξυπηρετησης.
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο sharky Εμφάνιση μηνυμάτων
    .....

    Θα προτεινα να ρωτησετε και στην Galfer. Εχω βαλει εγω και ειμαι πολυ ευχαριστημενος:

    https://www.bmwfans.gr/forum/showthr...?t=1294&page=2
    ....
    .

  10. The Following User Says Thank You to Kostas_1 For This Useful Post:

    BILL007 (23-08-11)

  11. #27
    Εγγραφή
    07-04-11
    Περιοχή
    ΙΩΑΝΝΙΝΑ
    Ηλικία
    36
    Μηνύματα
    3.282
    Thanked
    4207
    Rides
    0

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Lambros46 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Έχω βρει αυτά εδώ https://www.ebay.co.uk/itm/Goodridge...item3a5ce351a0

    Κάνουν για όλα τα Ε46???Δηλαδή,εγώ που φοράω φρένα από 330 μπροστά δεν υπάρχει πρόβλημα??Πειράζει που είναι από Αγγλία(δεξιοτίμονα)?
    Ψήνεται κανείς για ομαδική παραγγελία ώστε να μας έρθουν φθηνότερα...Ακούω προτάσεις....

  12. The Following User Says Thank You to Vassilis ///M For This Useful Post:

    BILL007 (12-09-11)

  13. #28
    Εγγραφή
    23-12-09
    Περιοχή
    Αθήνα
    Μηνύματα
    11.174
    Thanked
    14068
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Exεις πάρει κάποια προσφορά φίλε μου?



  14. #29
    Εγγραφή
    09-05-14
    Μηνύματα
    954
    Thanked
    546
    Rides
    0

    Προεπιλογή

    goodridge , προσπαθησα να βρω καπου ελλαδα και ευρωπη αλλα ματαια..απο αγγλια πλεον με τα μεταφορικα και τελωνειο βγαινουν σχεδον διπλασια..γνωριζει κανεις καποιον απο ελλαδα που δενε χει σελιδα η' απο ευρωπη που δεν ετυχε να ον βρω εγω?

  15. The Following User Says Thank You to dreamer For This Useful Post:

    BILL007 (16-04-21)

  16. #30
    Εγγραφή
    12-02-18
    Περιοχή
    Αthens
    Μηνύματα
    251
    Thanked
    111
    Rides
    0

    Προεπιλογή

    χτες πηγα σε φρενά γιατι θελω και γω να βαλω σωληνακια...μου ειπε αυτο που ειπες με τα τελωνεια...τα goodridge παιζουν γυρω στα 180 η 6αδα για εμενα που εχω ε36...μια αλλη λυση ειναι να παρεις ξεχωριστα τα ανταλλακτικα των goodridge κομματι κομματι αλλα θα σου βγει γυρω στα 250 ...αλλιως μετα σου φτιαχνει δικα του φτιαχτα σωληνακια στο ιδιο κοστος περιπου με τα goodridge...εχω βρει και ενα κιτ της hose technick θυγατρικη της forge motorsport απο αγγλια και αυτα στα 170 ευρω η 6αδα με εγγυηση εφορου ζωης οπως και τα goodridge, αλλα δεν ξερω εαν τα εχει ηδη αποθεμα εδω στην ελλαδα η αναφερεται σε τιμη χωρις τελωνεια κλπ , δεν εχω επικοινωνησει.

  17. The Following 2 Users Say Thank You to ///Maniac For This Useful Post:

    BILL007 (16-04-21), dreamer (17-04-21)

Σελίδα 3 από 5 ΠρώτηΠρώτη 12345 ΤελευταίαΤελευταία

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να απαντάτε σε θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργάζεστε τις δημοσιεύσεις σας
  •  
BACK TO TOP