Εμφάνιση των αποτελεσμάτων της ψηφοφορίας: Τι θα επιλέγατε;

Ψήφισαν
43. Δεν έχετε δικαίωμα ψήφου
  • Samsung Omnia II

    2 4,65%
  • Apple Iphone 3Gs 32gb

    30 69,77%
  • HTC HD 2

    5 11,63%
  • Κανένα από τα παραπάνω....αλλά....

    6 13,95%
Σελίδα 3 από 3 ΠρώτηΠρώτη 123
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 21 έως 26 από 26

Θέμα: Omnia II Vs Iphone 3Gs 32gb Vs HTC HD2

  1. #21
    Εγγραφή
    28-12-09
    Ηλικία
    97
    Μηνύματα
    1.575
    Thanked
    2228
    Rides
    0

    Προεπιλογή

    HTC αλλά ΟΠΟΙΟΔΗΠΟΤΕ HTC ΔΕΝ έχει Windows Mobile.

    Δεν υπάρχει σύγκριση μεταξύ iPhone και HTC (υπέρ του HTC), το μόνο θετικό που βρίσκω ότι έχει το iPhone είναι το multitouch.

    Από ταχύτητα και λειτουργίες (free και όχι crakcked) δε συγκρίνεται το HTC.

    Με το HTC παίρνεις μια πλατφόρμα συνεργάσιμη με ΟΛΑ τα λειτουργικά PC ενώ στο iPhone παίρνεις μια καλή οθόνη αφής η οποία συνεργάζεται με ΜΙΑ ΚΑΙ ΜΟΝΟ βιβλιοθήκη. Έλεος δλδ στο 2010 μπήκαμε.

  2. #22
    Εγγραφή
    23-12-09
    Μηνύματα
    9.392
    Thanked
    16591
    Rides
    2

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο oldcarskickass Εμφάνιση μηνυμάτων
    το μόνο θετικό που βρίσκω ότι έχει το iPhone είναι το multitouch.
    και ομως...
    αν και εχει πολλα παρωχημενα στοιχεια (καμερα, μηνυματα, κλειδωμενο bt κλπ), αν και ειναι κουμουτσα, αν και υπαρχει πληθος συσκευων με περισσοτερες δυνατοτητες, αν και ειναι πανακριβο...
    το multitouch σε συνδυασμο με το UI αποδειχθηκαν αρκετα ωστε να του δωσουν μακραν (πολυ μακραν) την πρωτη θεση με εκατομμύρια συσκευες...
    ηταν η εκπληξη των δυο τελευταιων ετων στην κινητη, ενα προϊον που επιασε ολους στον υπνο.

    εγω ειμαι ενας απο τους χρηστες ΠΟΥ ΔΕΝ ΤΟ ΑΛΛΑΖΩ.
    λετε ο στηβ τζομπς να μας κανει καμια περιεργη πλυση εγκεφαλου μεσω του λογισμικου?

  3. #23
    Εγγραφή
    25-12-09
    Περιοχή
    Elefsina
    Ηλικία
    37
    Μηνύματα
    2.652
    Thanked
    1629
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Είναι το δέυτερο iphone που έχω και πάλι το επόμενο θα είναι iphone....

  4. #24
    Εγγραφή
    23-12-09
    Μηνύματα
    239
    Thanked
    82
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Εγώ πάντως έχω ένα ταπεινό ΝΟΚΙΑ 5800, και είμαι απόλυτα ευχαριστημένος μαζί του.
    Κάπου διάβασα ότι δεν έχει την "καλή" τεχνολογία touch (Δε θυμάμαι πως ονομάζονται) αλλά σε απόκριση κτλ, είμαι πολυ ευχαριστημένος.
    Για μένα ένα θετικό είναι πως είναι ... ΝΟΚΙΑ, και αυτό επειδή όλα μου τα χρόνια είχα απ'τη συγκεκριμένη μάρκα κινητά, συνήθισα τις εφαρμογές και κυρίως είναι πολύ εύχρηστο.
    Το Iphone είναι πολύ καλό για μένα (άλλωστε αυτό ψήφισα γιατι τα Windows mobile μου την δίνουν απίστευτα) αλλά για ένα τέτοιο κινητό το θεωρώ κατάντια να μην έχει καλή κάμερα, το να πρέπει να κάνεις κάτι διάφορες χακεριές που ακούω για να είναι τελείως ελεύθερο (δε ξέρω αν ισχύει και για τα τελευταία) και επιπλέον μου την δίνει απίστευτα που πρέπει να έχεις itunes για να το δουλέψεις.

    Α .. και τότε βέβαια (πριν από 1 χρόνο) το 5800 το πήρα γιατί είχε 350¤ ενώ όλα τα άλλα ξεφεύγαν από 550¤ και πάνω.

  5. #25
    Εγγραφή
    24-12-09
    Μηνύματα
    2.344
    Thanked
    2207
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο YAziDis Εμφάνιση μηνυμάτων
    Εγώ πάντως έχω ένα ταπεινό ΝΟΚΙΑ 5800, και είμαι απόλυτα ευχαριστημένος μαζί του.
    Κάπου διάβασα ότι δεν έχει την "καλή" τεχνολογία touch (Δε θυμάμαι πως ονομάζονται) αλλά σε απόκριση κτλ, είμαι πολυ ευχαριστημένος.
    Για μένα ένα θετικό είναι πως είναι ... ΝΟΚΙΑ, και αυτό επειδή όλα μου τα χρόνια είχα απ'τη συγκεκριμένη μάρκα κινητά, συνήθισα τις εφαρμογές και κυρίως είναι πολύ εύχρηστο.
    Το Iphone είναι πολύ καλό για μένα (άλλωστε αυτό ψήφισα γιατι τα Windows mobile μου την δίνουν απίστευτα) αλλά για ένα τέτοιο κινητό το θεωρώ κατάντια να μην έχει καλή κάμερα, το να πρέπει να κάνεις κάτι διάφορες χακεριές που ακούω για να είναι τελείως ελεύθερο (δε ξέρω αν ισχύει και για τα τελευταία) και επιπλέον μου την δίνει απίστευτα που πρέπει να έχεις itunes για να το δουλέψεις.

    Α .. και τότε βέβαια (πριν από 1 χρόνο) το 5800 το πήρα γιατί είχε 350¤ ενώ όλα τα άλλα ξεφεύγαν από 550¤ και πάνω.
    Kι εγώ το 5800 έχω και πραγματικά έχω μείνει πολύ ευχαριστημένος. Και ας μην είναι multitouch όπως τo Iphone. Έχει πολλές λειτουργίες όπου το τελευταίο δεν έχει ή υπολείπεται. Θεωρώ απαράδεχτο ένα κινητό να κοστίζει ένα κάρο λεφτά και να μην έχει μια αξιοπρεπή κάμερα, bluetooth ανοιχτό και να θέλει ειδικό λογισμικό για να τραβήξει βίντεο. Καλή η ευχρηστία και εκεί το παραδέχομαι, αλλά κάπου υπάρχει και το λεγόμενο value for money και εκεί το κινητό της apple υστερεί πολύ, όπως και οι υπολογιστές της ίδιας εταιρείας αλλά και το i pod. Εγώ θα προτιμούσα το hd, που εκτός από πολύ περισσότερες δυνατότητες είναι και λιγότερο φορεμένο...
    the more people agree with me
    the more I think I'm wrong

  6. #26
    Εγγραφή
    23-12-09
    Περιοχή
    παλιο ηρακλειο
    Μηνύματα
    1.226
    Thanked
    1483
    Rides
    2

    Προεπιλογή

    μιας και ηρθε η ωρα της αναβαθμισης με το καλο να παρεις ενα καινουριο και να μου δωσεις εμενα αυτο το παλιοοοο το μεταχειρισμεεεεενοοοοο φανταστικε φιλεεεεε ε?ε?

    ΖΗΤΕΙΤΑΙ CHE ΓΙΑ ΕΠΑΝΑΣΤΑΣΗ

Σελίδα 3 από 3 ΠρώτηΠρώτη 123

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να απαντάτε σε θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργάζεστε τις δημοσιεύσεις σας
  •  
BACK TO TOP