Σελίδα 2 από 4 ΠρώτηΠρώτη 1234 ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 11 έως 20 από 31

Θέμα: Επιλογή μηχανής

  1. #11
    Εγγραφή
    23-12-09
    Περιοχή
    Θεσ/νίκη
    Ηλικία
    47
    Μηνύματα
    3.294
    Thanked
    7813
    Rides
    0

    Προεπιλογή

    Παπακια δεν εχει στην Γερμανία ????? Αυτα ειναι σχολειο
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Konstantinos E60 : 14-07-10 στις 12:22

  2. #12
    Εγγραφή
    23-12-09
    Περιοχή
    βόλτες με το μάτζικ μπας
    Ηλικία
    47
    Μηνύματα
    6.114
    Thanked
    11971
    Rides
    2

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Konstantinos E60 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Παπακια δεν εχει στην Γερμανία ????? Αυτο ειναι σχολειο
    Μόνο στο Μπαγκλαντές, στην Ινδία και στην Ελλάδα Κώστα

    Είναι αξιόπιστα, οικονομικά και πρακτικά. Αλλά αν δεν έχεις ανάρτηση - συμπλέκτη - φρένα δε μαθαίνεις Κωστή.
    Κάποτε θα τα θυμόμαστε όλα αυτά και θα γελάμε.

  3. #13
    Εγγραφή
    23-12-09
    Περιοχή
    Θεσ/νίκη
    Ηλικία
    47
    Μηνύματα
    3.294
    Thanked
    7813
    Rides
    0

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Ptboul Εμφάνιση μηνυμάτων
    Μόνο στο Μπαγκλαντές, στην Ινδία και στην Ελλάδα Κώστα

    Είναι αξιόπιστα, οικονομικά και πρακτικά. Αλλά αν δεν έχεις ανάρτηση - συμπλέκτη - φρένα δε μαθαίνεις Κωστή.
    Μαθαινεις μαθαινεις. Καταρχας μαθαινεις πως να πεφτεις !!!

    Γι'αυτο και το εγραψα Πανο. χεχε Αν μαθεις σε παπι ολα τα αλλα
    ειναι πιο ευκολα μετά.
    Και τα καινουργια δεν ειναι τοσο χαλια ,εχουν βελτιωθει αισθητά σε πολλους τομεις....

  4. The Following User Says Thank You to Konstantinos E60 For This Useful Post:

    Ptboul (14-07-10)

  5. #14
    Εγγραφή
    24-12-09
    Περιοχή
    ΑΓ.ΑΝΑΡΓΥΡΟΙ
    Ηλικία
    44
    Μηνύματα
    2.701
    Thanked
    3257
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    1000cc με το καλημερα ειναι.....ουφ.....
    αν τον αγαπας και τον θελεις διπλα σου τον αδερφο σου κοιτα να του αλλαξεις γνωμη.
    τα μηχανακια δεν ειναι "εχω λεφτα να παρω το χιλιαρι,αντε και το πηρα"
    ειναι ολοκληρη φιλοσοφια πισω απο καθε κυβικο εκατοστο....
    ειναι τροπος ζωης,ειναι βιωματα,ειναι σεβασμος σε καθε τι,ειναι εμπειρια,ειναι γνωση.
    δεν μπορεις να ξυπνησεις ενα ωραιο πρωι και να παρεις ενα χιλιαρι.παιζεις με τη ζωη σου.
    τα μηχανακια δεν ειναι γκατζετακια...θελουν πολυ δουλεια....ποοοοολυ δουλεια.
    συγνωμη αν γινομαι σκληρος αλλα προσεξε παρα πολυ με τον αδερφο σου.....
    "ΕΞΩ ΟΙ ΒΑΣΕΙΣ ΤΟΥ ΘΑΝΑΤΟΥ ΑΠ ΤΟΝ ΑΡΗ" (Τζιμακος)

  6. The Following 5 Users Say Thank You to z3 2.2 For This Useful Post:

    Konstantinos E60 (14-07-10), liakos (14-07-10), paganis (14-07-10), Ptboul (14-07-10), stavr (14-07-10)

  7. #15
    Εγγραφή
    23-12-09
    Περιοχή
    Χανια
    Ηλικία
    43
    Μηνύματα
    437
    Thanked
    218
    Rides
    0

    Προεπιλογή

    Φιλε μου πες στον αδερφο σου να ξεκινησει απο καπου ποιο χαμηλα! Φαντασου να αφησεις το χρεπι της σχολης οδηγων που μολις εχεις παρει το διπλωμα με 60 αλογα......και να κατσεις σε ενα Μ//!!! Τωρα σκεψου οτι το rr δεν εχει ουτε αεροσακους ουτε μπαρες, ουτε 4 τροχους ουτε τον ογκο του οποιουδηποτε αυτοκινητου! Μιλαμε για μηχανη ειδικης κατηγοριας παντως και να το ξερεις! Θα συμφωνησω με το φιλο Ptboul και την προταση του!!! Για αρχη το 250 ειναι "σχολειο"! Οτι και να παρει παντως πες του να υπολογιζει και τα εξτρα .....μπουφαν-(η στολη εξαρταται αλλα σε στρητ και γερμανια θα προτεινα στολη)-γαντια-ενα ΚΑΛΟ κρανος κτλ!!!
    Ταπεινη μου γνωμη αν παει κατευθειαν στα πολλα κυβικα και αλογα ειναι ρισκο.....και θα αργησει περισσοτερο να εξοικειωθει με τα 2τροχα. Μια καλη πρωτη μηχανη αν του πεφτει μικρο το 250 ειναι τα 600-650 γυμνα η τουρινγκ ......kawasaki er6n-f/ hornet/ suzuki sv.

  8. The Following 2 Users Say Thank You to stavr For This Useful Post:

    liakos (14-07-10), Ptboul (14-07-10)

  9. #16
    Εγγραφή
    23-12-09
    Περιοχή
    Θεσ/νίκη
    Ηλικία
    47
    Μηνύματα
    3.294
    Thanked
    7813
    Rides
    0

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο z3 2.2 Εμφάνιση μηνυμάτων
    1000cc με το καλημερα ειναι.....ουφ.....
    αν τον αγαπας και τον θελεις διπλα σου τον αδερφο σου κοιτα να του αλλαξεις γνωμη.
    τα μηχανακια δεν ειναι "εχω λεφτα να παρω το χιλιαρι,αντε και το πηρα"
    ειναι ολοκληρη φιλοσοφια πισω απο καθε κυβικο εκατοστο....
    ειναι τροπος ζωης,ειναι βιωματα,ειναι σεβασμος σε καθε τι,ειναι εμπειρια,ειναι γνωση.
    δεν μπορεις να ξυπνησεις ενα ωραιο πρωι και να παρεις ενα χιλιαρι.παιζεις με τη ζωη σου.
    τα μηχανακια δεν ειναι γκατζετακια...θελουν πολυ δουλεια....ποοοοολυ δουλεια.
    συγνωμη αν γινομαι σκληρος αλλα προσεξε παρα πολυ με τον αδερφο σου.....
    Μπορει να αστειευομαστε με τα παπακια φιλε Λιακο αλλα η αλήθεια ειναι ΑΥΤΗ !!!!
    Και δεν μπορει να γραφει καλυτερα !!!!

  10. #17
    Εγγραφή
    17-01-10
    Περιοχή
    Θεσσαλονικη
    Μηνύματα
    256
    Thanked
    140
    Rides
    0

    Προεπιλογή

    Καταρχήν σας ευχαριστώ όλους για τις άμεσες απαντήσεις σας. Εγώ φωνάζω, χωρίς να ξέρω και πολλά, όχι αμέσως σε 1000 και εύχομαι μέχρι να φύγω από την γερμανία να τον έχω ψήσει σε κάτι με λιγότερα κυβικά και άλογα.
    Το βεβαίων είναι ότι επειδή ζει στο Μόναχο θα πάει στο Fahrer Training της BMW για να δοκιμάσει διάφορες μηχανές της εταιρείας και να μάθει να χειρίζεται τις μηχανές γενικότερα καλύτερα.
    Στο πόσο θα τον ωφελήσουν τέτοιου είδους μαθήματα μπορεί κανείς να μου το διευκρινήσει?
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη liakos : 14-07-10 στις 12:43

  11. #18
    Εγγραφή
    24-12-09
    Μηνύματα
    13.123
    Thanked
    23228
    Rides
    0

    Προεπιλογή

    Δεν θα μπορεσει να τα παρακολουθησει.
    Το επιπεδο ειναι ψηλο για αυτον.
    Ακομα και το 1 ειναι πολυ για αρχαριο

  12. The Following User Says Thank You to Stamatis For This Useful Post:

    liakos (14-07-10)

  13. #19
    Εγγραφή
    23-12-09
    Περιοχή
    βόλτες με το μάτζικ μπας
    Ηλικία
    47
    Μηνύματα
    6.114
    Thanked
    11971
    Rides
    2

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Konstantinos E60 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Αν μαθεις σε παπι ολα τα αλλα
    ειναι πιο ευκολα μετά.
    Και τα καινουργια δεν ειναι τοσο χαλια ,εχουν βελτιωθει αισθητά σε πολλους τομεις....
    Το ξέρω Κώστα, πλάκα κάνω. Με παπί ξεκίνησα και σε παπί κατέληξα την μοτοσυκλετική μου σταδιοδρομία..

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο z3 2.2 Εμφάνιση μηνυμάτων
    ειναι ολοκληρη φιλοσοφια πισω απο καθε κυβικο εκατοστο....
    ειναι τροπος ζωης,ειναι βιωματα,ειναι σεβασμος σε καθε τι,ειναι εμπειρια,ειναι γνωση.
    ..τότε που με 1000 παρακάλια πείθαμε τους γονείς μας να τσοντάρουν για ένα απλό παπί και που είχε περισσότερη συναισθηματική αξία από τις διαστημικές κινέζικες πλαστικουριές του σήμερα και ανεβάζαμε τον πρώτο μας έρωτα και αισθανόμασταν βασιλιάδες στην Βεΐκου, και και και..

    Για αυτό φίλε liako νομίζω ότι το σακούλι της εμπειρίας πρέπει να γεμίζει αργά και σταθερά χέρι - χέρι με το σακούλι της ζωής (όπως είχε πει κάποτε και ο Στάθης )

    Πωπωωω ένα μηχανάκι θέλει ο άνθρωπος κ το κάναμε μελό.
    Κάποτε θα τα θυμόμαστε όλα αυτά και θα γελάμε.

  14. #20
    Εγγραφή
    24-12-09
    Περιοχή
    Μαρουσι
    Μηνύματα
    6.857
    Thanked
    15098
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Η παροιμια λεει.. σε γερικο σκυλι νεα κολπα δεν μπορεις να μαθεις!
    Αυτα με δοση χιουμορ,σοβαρα τωρα...το να καβαλας μηχανη ειναι κατι που καθε μερα σου δινει και καινουργιες οδηγικες γνωσεις,εμπειριες οι οποες σιγα σιγα εξελισσονται σε οδηγικη ικανοτητα.
    Μην αναλυσουμε τωρα πολλα αλλα ουτε πως να φρεναρει την μηχανη δεν θα γνωριζει ακομα ποσο μαλλον να τιθασευσει την "αγριαδα" της.
    Αγαπητε φιλε συμβουλεψε τον να ξεκινησει αφου το θελει απο κατι μικρο,να παρακολουθησει αν μπορει καποια "σχολεια" να προχωρησει αργοτερα σε μεγαλυτερα αλλα κυβικα και αν ακομα του αρεσει ισως καποια στιγμη να μπορεσει να την καβαλησει,γιατι περι αυτου προκειται οτι δεν μπορει να καβαλησει τετοια μηχανη.
    Σκεψου ειναι δυνατον καποιος που μολις βγαζει διπλωμα να καβαλησει ενα ducati 1098???
    Συγχωρεσε μου το αυστηρο "υφος" αλλα τα γραφω με τις καλυτερες των προθεσεων.
    Ο δικυκλισμος ειναι κατι το μαγικο αλλα χρειαζεται σεβασμο και γνωση των οριων...

  15. The Following User Says Thank You to Nino For This Useful Post:

    liakos (14-07-10)

Σελίδα 2 από 4 ΠρώτηΠρώτη 1234 ΤελευταίαΤελευταία

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να απαντάτε σε θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργάζεστε τις δημοσιεύσεις σας
  •  
BACK TO TOP