Σελίδα 2 από 2 ΠρώτηΠρώτη 12
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 11 έως 18 από 18

Θέμα: οδηγηση υπογουφερ..

  1. #11
    Εγγραφή
    13-09-10
    Περιοχή
    Εδώ
    Μηνύματα
    1.477
    Thanked
    1476
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Φίλε μάζεψε λίγο μαρούλι κ βάλε έναν τετράκαναλο ενισχυτή κ σύνδεσε πάνω του τα εμπρός ηχεία(κατά προτίμηση βάλε διέρουμενα) κ ένα σαμπ πίσω εαν είσαι απαιτητικός πάρε μετά 2 ηχεία οβάλ 6x9 για τ εταζερα κ ακόμα έναν 2καναλο ενισχυτή είσαι κομπλε.Εγώ στ 36αρι λόγο ότι δεν έχει εργοστάσιακο χώρο για μπροστινά ηχεία κάνα κατασκευή έχω βάλει πάνω διέρουμενα 8αρια κ οβάλ 6x9(γιατί τα χα απο τ προηγούμενο αυτοκ) τα πέταξα πάνω σε έναν 4καναλο κ τα εργοστάσιακα μπρος πίσω τ άφησα έτσι όπως ήταν να παίζουν απο τ πηγή έβαλα κ 2 σαμπ 12αρια πίσω με έναν ξεχωριστό πάλι τετράκαναλο ενισχυτή.
    Όλα είναι μια γνωστής μάρκας κ έδωσα στ σύνολο 1200ευρώ
    bmwfans.gr

    __________________
    عشق دریفت

  2. #12
    Εγγραφή
    24-12-09
    Ηλικία
    42
    Μηνύματα
    2.756
    Thanked
    1695
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    δλδ για 2 σαμπ και 2 ενισχυτες + τοποθετηση εδωσες 1200ε?????????μηπως παρα ειναι πολλα?τα μαμα τα ηχεια γιατι τα αφησες ιδια και γιατι τα αφησες να παιζουν με ητν πηγη?1 τα μαμα δεν λενε και πολλα 2 βγαζουν μεγαλη παραμορφωση σε υψηλες εντασεις και σου χαλανε τον ηχο!!αλλα μαλλον δεν ακους και πολυ ηχο με τα 2 12αρια πισω να βαρανε!!!!!!εβαλες 2 οβαλ μπροστα??????για ποιο λογο?εσυ ο ιδος εκανες την εγκατασταση?συγνωμη φιλε μου αλλα ειναι εντελος λαθος το ολο σεταπ σου!!!!!

  3. #13
    Εγγραφή
    13-09-10
    Περιοχή
    Εδώ
    Μηνύματα
    1.477
    Thanked
    1476
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο gyiama Εμφάνιση μηνυμάτων
    δλδ για 2 σαμπ και 2 ενισχυτες + τοποθετηση εδωσες 1200ε?????????μηπως παρα ειναι πολλα?τα μαμα τα ηχεια γιατι τα αφησες ιδια και γιατι τα αφησες να παιζουν με ητν πηγη?1 τα μαμα δεν λενε και πολλα 2 βγαζουν μεγαλη παραμορφωση σε υψηλες εντασεις και σου χαλανε τον ηχο!!αλλα μαλλον δεν ακους και πολυ ηχο με τα 2 12αρια πισω να βαρανε!!!!!!εβαλες 2 οβαλ μπροστα??????για ποιο λογο?εσυ ο ιδος εκανες την εγκατασταση?συγνωμη φιλε μου αλλα ειναι εντελος λαθος το ολο σεταπ σου!!!!!
    2ζευγάρια 6x9 3ων δρόμων 525watt(πάνω στ κατασκευή) κ 250watt 3ων δρόμων(στις εργοστάσιακες θέσεις πίσω)
    1ζευ διέρουμενα 345watt 8αρια(πάνω στ κατασκευή)
    1ζευ 2 δρόμων (δε θυμάμαι το μέγεθος ) 150 watt (στις εργοστάσιακες θέσεις μπρος)
    2 σαμπ 12αρια 800watt
    2 τετράκαναλοι ενισχυτές 1000ων watt
    πηγή 4x75watt
    μπαταρια 400amp
    πυκνότης 1.5 farad
    καλώδιοση διακλαδοτης ρεύματος ασφάλειοθήκη
    κατασκευή ντυμένη με δερματινη
    1200ευρώ πολλά είναι?
    bmwfans.gr

    __________________
    عشق دریفت

  4. #14
    Εγγραφή
    13-09-10
    Περιοχή
    Εδώ
    Μηνύματα
    1.477
    Thanked
    1476
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    παρακαλώ κάποιος mοd να διαγράψει τα 2 τελ ποστ μου γιατί είναι ίδια συγνώμη πάλικαρια είχα κάποιο τεχ πρόβλημα
    bmwfans.gr

    __________________
    عشق دریفت

  5. #15
    Εγγραφή
    24-12-09
    Ηλικία
    42
    Μηνύματα
    2.756
    Thanked
    1695
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    κ τωρα τα λες αναλυτικα οποτε αλλαζει το θεμα τιμης!!αλλα παλι θα διαφωνισω στο οτι οδηγεις 4 μεγαφωνα με την πηγη η οποια ουτε για πλακα δεν παραγει 4Χ75 πραγματικα watt με αποτελεσμα σε υψηλες εντασεις να εχεις 1000% παραμορφωση η οποια οφειλεται καθαρα και μονο στην πηγη!!!! για να δεσει το γλυκο θες εναν ακομα ανισχυτακο (αν δεν εχεις σε καποιον κενο)για να παιξεις τα 4 περιφερικακα σου ηχεια!!!!!!

  6. #16
    Εγγραφή
    14-05-10
    Μηνύματα
    1.493
    Thanked
    850
    Rides
    0

    Προεπιλογή

    ναι ας μη ξεφευγουμε ομως,το θεμα δεν ειναι η πραγματικα μεγαλη παραμορφωση που θα εχεις αν οδηγησεις ηχεια απο τη πηγη,αφου ειναι λογικο να υπαρχει και μαλιστα μεγαλη.
    για εμενα το ζητημα ειναι πως θα γινει να οδηγησω το υπογουφερ με εναν μικρο τετρακαναλο οσο το δυνατο πιο οικονομικα.
    μουσικος ειμαι αλλωστε οποτε αν ηταν να διαθεσω τοσο μεγαλο ποσο οσο ο φιλος πιο πανω ηξερα τι θα εβαζα.αλλα επειδη δεν υπαρχει ουτε μαντηλι να κλαψουμε,λεμε μπας και μπορουμε να κανουμε τιποτα πιο οικονομικο
    παντα υπαρχει καποιος πιο μαγκας απο εμας....

  7. #17
    Εγγραφή
    15-01-10
    Περιοχή
    Μοσχάτο
    Ηλικία
    48
    Μηνύματα
    345
    Thanked
    416
    Rides
    0

    Thumbs up

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο GEORGE316 Εμφάνιση μηνυμάτων
    ναι ας μη ξεφευγουμε ομως,το θεμα δεν ειναι η πραγματικα μεγαλη παραμορφωση που θα εχεις αν οδηγησεις ηχεια απο τη πηγη,αφου ειναι λογικο να υπαρχει και μαλιστα μεγαλη.
    για εμενα το ζητημα ειναι πως θα γινει να οδηγησω το υπογουφερ με εναν μικρο τετρακαναλο οσο το δυνατο πιο οικονομικα.
    μουσικος ειμαι αλλωστε οποτε αν ηταν να διαθεσω τοσο μεγαλο ποσο οσο ο φιλος πιο πανω ηξερα τι θα εβαζα.αλλα επειδη δεν υπαρχει ουτε μαντηλι να κλαψουμε,λεμε μπας και μπορουμε να κανουμε τιποτα πιο οικονομικο
    ΧΑΡΙΖΩ 2καναλο rockford fosgate ο οποίος γεφυρώνεται, και 4καναλο Sony.
    Όποιος ενδιαφέρεται ας μου στείλει ένα π.μ.

  8. #18
    Εγγραφή
    13-09-10
    Περιοχή
    Εδώ
    Μηνύματα
    1.477
    Thanked
    1476
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο gyiama Εμφάνιση μηνυμάτων
    κ τωρα τα λες αναλυτικα οποτε αλλαζει το θεμα τιμης!!αλλα παλι θα διαφωνισω στο οτι οδηγεις 4 μεγαφωνα με την πηγη η οποια ουτε για πλακα δεν παραγει 4Χ75 πραγματικα watt με αποτελεσμα σε υψηλες εντασεις να εχεις 1000% παραμορφωση η οποια οφειλεται καθαρα και μονο στην πηγη!!!! για να δεσει το γλυκο θες εναν ακομα ανισχυτακο (αν δεν εχεις σε καποιον κενο)για να παιξεις τα 4 περιφερικακα σου ηχεια!!!!!!
    Δυστυχώς δεν έχω αλλιώς θα τον έβαζα κ τώρα ψάχνομαι για έναν 4Κανάλο ενισχυτή με λίγα χρήματά όχι κ πολύ δυνατό
    bmwfans.gr

    __________________
    عشق دریفت

Σελίδα 2 από 2 ΠρώτηΠρώτη 12

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να απαντάτε σε θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργάζεστε τις δημοσιεύσεις σας
  •  
BACK TO TOP