Σελίδα 1 από 9 123 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 1 έως 10 από 90

Θέμα: Police on motorcycles...

  1. #1
    Εγγραφή
    02-01-10
    Περιοχή
    Στη διαδήλωση του φραπέ
    Ηλικία
    53
    Μηνύματα
    11.740
    Thanked
    14747
    Rides
    1

    Προεπιλογή Police on motorcycles...

    Πριν περίπου ένα μήνα πετυχαίνω στην Αθηνών-Λαμίας τρελό κομβόϊ από μοτοσυκλετιστές αστυνομικούς με ολοκαίνουριες μηχανές μεγάλου κυβισμού on-off....πρέπει να ήταν πάνω από 200-300....

    Τελευταία τους βλέπω σχεδόν παντού 2-κάβαλους (sorry, αλλά αυτό είναι γελοίο ), να κάνουν δήθεν περιπολίες πάνω κάτω τη Κηφισίας...

    Επίσης έχω πετύχει και μονο-κάβαλους με (επίσης) μικρού κυβισμού μηχανάκια να κάνουν βόλτες τα στενά...

    Μπορεί να μου εξηγήσει κάποιος, εν καιρό κρίσης, για ποιο λόγο έπρεπε να γίνει αυτή η κίνηση ??? Να σπαταληθούν τόσες χιλιάδες ευρώ ΤΩΡΑ ειδικά ?????

    Ή μη μου πείτε ότι τώρα νιώθετε ασφαλείς που κυκλοφορείτε στους δρόμους με τόσα γουρουνάκια ανάμεσά σας

  2. #2
    Εγγραφή
    26-12-09
    Περιοχή
    Κηφισια
    Ηλικία
    52
    Μηνύματα
    7.458
    Thanked
    11958
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Monsta Εμφάνιση μηνυμάτων
    Πριν περίπου ένα μήνα πετυχαίνω στην Αθηνών-Λαμίας τρελό κομβόϊ από μοτοσυκλετιστές αστυνομικούς με ολοκαίνουριες μηχανές μεγάλου κυβισμού on-off....πρέπει να ήταν πάνω από 200-300....

    Τελευταία τους βλέπω σχεδόν παντού 2-κάβαλους (sorry, αλλά αυτό είναι γελοίο ), να κάνουν δήθεν περιπολίες πάνω κάτω τη Κηφισίας...

    Επίσης έχω πετύχει και μονο-κάβαλους με (επίσης) μικρού κυβισμού μηχανάκια να κάνουν βόλτες τα στενά...

    Μπορεί να μου εξηγήσει κάποιος, εν καιρό κρίσης, για ποιο λόγο έπρεπε να γίνει αυτή η κίνηση ??? Να σπαταληθούν τόσες χιλιάδες ευρώ ΤΩΡΑ ειδικά ?????

    Ή μη μου πείτε ότι τώρα νιώθετε ασφαλείς που κυκλοφορείτε στους δρόμους με τόσα γουρουνάκια ανάμεσά σας
    Κωστα συγνωμη και μην το παρεις σαν προσωπικη επιθεση με τιποτα.
    Μηπως τελικα σαν λαος δεν ξερουμε εντελως τι θελουμε?
    φωναζουμε για την αστυνομια και για τις ανυπαρκτες περιπολιες και τωρα κοροιδευουμε τους αστυνομικους που επιτελους βγηκαν στον δρομο.
    Θα σου πω μονο ενα περιστατικο για να δεις λοιπον οτι ΝΑΙ αξιζει αυτη η κινηση
    Λογω της δουλειας μου και του ωραριου μου εχω περιστατικα σε διπλανα σπιτια και μαγαζια που "μπουκαρανε" αρκετες φορες.
    Πριν 1 μηνα λοιπον με ενα τηλεφωνημα απο 1 ηλικιωμενη γυναικα η οποια μεσα στο σπιτι της ακοθσε θορυβο και ομιλιες πανω στην ταρατσα του σπιτιου της,σε χρονο πραγματικα zero σκασανε 9 μηχανες με 18 ατομα και σε 15 λεπτα κατεβασανε μπροστα μας 4 ατομα.
    Ηταν σοκ για εμας ποσο αμεσα και "ομορφα" τακτοποιηθηκε το θεμα.
    Οποτε οπως καταλαβαινεις ΝΑΙ για μενα ηταν κινηση ματ να εχουνε τετοια ομαδα εξω .
    Και ας διαφωνησουν καποιοι μαζι μου ,σιγουρα δεν ειναι παντα εκει που θελουμε δεν ειναι δυνατον,αλλα ΝΑΙ η περιπολιες και η αμεση δραση ειναι Απαραιτητες.
    Πολυ ανυπαρξια αστυνομευσης εφερε τα αποτελεσματα που βλεπουμε καθημερινα.
    Φιλικα και χωρις διαθεση προστριβης με κανενα

    Αχαριστια & Αγνωμοσυνη το ελληνικο σπορ


    "Ολα ειναι δρομος τωρα μονο στην Αθηνα"

  3. The Following 24 Users Say Thank You to katsaraios For This Useful Post:

    ///M3L (05-07-10), aggelosmk2 (03-07-10), aristent (03-07-10), BILL007 (03-07-10), bill_m3 (03-07-10), bimmer-corfu (04-07-10), Dimzan (03-07-10), GEORGE316 (02-03-11), GM6 (02-03-11), halkida116mpack (10-09-10), joseph (03-07-10), Konstantinos E60 (03-07-10), m-power_01 (05-03-11), munchen (03-07-10), paganis (01-03-11), PANOS-E60 (03-07-10), Propulsive (04-07-10), psilos2010 (01-03-11), sierra (03-07-10), Stathis (03-07-10), Stefanos_Cool (04-07-10), tsagio (01-03-11), Vasilis (03-07-10), z3 2.2 (03-07-10)

  4. #3
    Εγγραφή
    23-12-09
    Μηνύματα
    9.392
    Thanked
    16591
    Rides
    2

    Προεπιλογή

    δεν ειναι κακο το μετρο κωστα.
    εγω χαιρομαι καθε φορα που τους βλεπω.

    η παρουσια της αστυνομιας αποθαρυνει τους κακοποιους.

  5. The Following 5 Users Say Thank You to Stathis For This Useful Post:

    BILL007 (03-07-10), deepBLUE (03-07-10), dimtz (03-07-10), sierra (03-07-10), Vasilis (03-07-10)

  6. #4
    Εγγραφή
    13-05-10
    Περιοχή
    Kozani
    Μηνύματα
    900
    Thanked
    233
    Rides
    0

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Monsta Εμφάνιση μηνυμάτων
    Πριν περίπου ένα μήνα πετυχαίνω στην Αθηνών-Λαμίας τρελό κομβόϊ από μοτοσυκλετιστές αστυνομικούς με ολοκαίνουριες μηχανές μεγάλου κυβισμού on-off....πρέπει να ήταν πάνω από 200-300....

    Τελευταία τους βλέπω σχεδόν παντού 2-κάβαλους (sorry, αλλά αυτό είναι γελοίο ), να κάνουν δήθεν περιπολίες πάνω κάτω τη Κηφισίας...

    Επίσης έχω πετύχει και μονο-κάβαλους με (επίσης) μικρού κυβισμού μηχανάκια να κάνουν βόλτες τα στενά...

    Μπορεί να μου εξηγήσει κάποιος, εν καιρό κρίσης, για ποιο λόγο έπρεπε να γίνει αυτή η κίνηση ??? Να σπαταληθούν τόσες χιλιάδες ευρώ ΤΩΡΑ ειδικά ?????

    Ή μη μου πείτε ότι τώρα νιώθετε ασφαλείς που κυκλοφορείτε στους δρόμους με τόσα γουρουνάκια ανάμεσά σας
    καλα οτι και να κανουν αυτοι οι αστυνομικοι σας φταινε ρε παδια? δεν υπαρχουν αστυνομικοι αναμεσα στον πολιτη φωναζετε, υπαρχουν αρκετοι αναμεσα μας παλι τα ιδια, ε τι πρεπει να γινει δηλ? τους εχετε παρεξηγηση........
    Υ.Γ και δεν ειναι γουρουνακια

  7. The Following 2 Users Say Thank You to dimtz For This Useful Post:

    m-power_01 (05-03-11), Vasilis (03-07-10)

  8. #5
    Εγγραφή
    25-12-09
    Περιοχή
    Elefsina
    Ηλικία
    37
    Μηνύματα
    2.652
    Thanked
    1629
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Βράδυ Σαββάτου στην παραλιακή και περίπου 30-40 μοτοσυκλέτες κάπου πήγαιναν, η μία πίσω απο την άλλη. Εχτές το βράδυ πολλά ασφαλήτικα που διακρίνονταν μόνο απο την κάμερα που είχαν στο ταμπλό. Τουλάχιστον έτσι γίνεται στα μεγάλα στιά κέντρα, στα μικρότερα ούτε λόγος. Καιρός ήταν να αφήσουν τα γραφεία και να βγούν στους δρόμους. Βγαίνουν περίπου 200-300 αστυνομικοί τον χρόνο απο τις σχολές. Κάπου πρεπει να απορροφηθούν, τουλάχιστον τους δίνουν μια μοτοσυκλέτα και κάνουν και καμιά περιπολία. Ε, καιρός ήταν νομίζω

  9. #6
    Εγγραφή
    23-12-09
    Περιοχή
    Χαλάνδρι
    Μηνύματα
    3.699
    Thanked
    3301
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    παιδιά μετά από την κίνηση αυτή, έχω δει με τα μάτια μου να φτάνουν σε 2 λεπτά ακριβώς (λιγότερο ίσως - περισσότερο όχι) στο σημείο όταν έγινε κλήση από μια γειτόνισσα στο Χαλάνδρι. Χρήσιμη πιστεύω η κίνηση, τώρα για το κόστος και τις προμήθειες ...άλλο θέμα αυτό..

  10. #7
    Εγγραφή
    23-12-09
    Περιοχή
    Χαλάνδρι
    Μηνύματα
    3.699
    Thanked
    3301
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    α... και μια πληροφορία από έγκυρη πηγή: Έχει δοθεί οδηγία στους μοτ/τες αστυνομικούς να μην κάνουν καταδίωξη σε παράνομη μοτ/τα για κανένα λόγο, για την αποφυγή τραυματισμού αστυνομικού ...αλλά και καταδιωκόμενου ...φαντάζομαι πως δεν υπάρχει μεγάλη εμπιστοσύνη στην οδηγική ικανότητά τους, περισσότερο από οτιδήποτε άλλο...
    ...τα παλιά χρόνια μας κυνηγούσαν ακόμα και μέσα στα πάρκα.... Λυκαβηττός, Γαλάτσι, Πεδίο Άρεως κλπ..

  11. The Following User Says Thank You to NickE60 For This Useful Post:

    Ptboul (10-09-10)

  12. #8
    Εγγραφή
    16-01-10
    Περιοχή
    ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ
    Ηλικία
    42
    Μηνύματα
    1.302
    Thanked
    435
    Rides
    3

    Προεπιλογή

    και γω συμφονω με αυτο το μετρο
    δεν ειναι και τοσο κακο ετσι και αλλιως ολοι αυτοι ηταν στα γραφεια αραχτοι!

    Η ΖΩΗ ΔΕΝ ΛΕΕΙ ΜΙΑ ΑΝ ΔΕΝ ΕΧΕΙΣ MΙΑ Μ3!!!

  13. #9
    Εγγραφή
    02-01-10
    Περιοχή
    Στη διαδήλωση του φραπέ
    Ηλικία
    53
    Μηνύματα
    11.740
    Thanked
    14747
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Monsta Εμφάνιση μηνυμάτων
    Να σπαταληθούν τόσες χιλιάδες ευρώ ΤΩΡΑ ειδικά ?????
    Παιδάκια μάλλον στραβά το πήρατε....

    Έχω μεγαλώσει σε χώρα που το περιπολικό ήταν ΠΑΝΤΑ & οπουδήποτε του ζητηθεί μέσα σε 5'-7' το πολύ. Το ασθενοφόρο και η πυροσβεστική το ίδιο.

    Give me λοιπόν a break!

    Δεν λέω ότι το μέτρο είναι κακό, κάθε άλλο. Μακάρι να γίνουν αλλαγές και να πάει η χώρα μπροστά, ποιος δεν το θέλει.

    Απλά μία τέτοια κίνηση σε εποχές που γίνονται οι απίστευτες σπατάλες σε δημόσιο χρήμα, κάθε μέρα αποκαλύπτεται κάτι καινούριο, ενώ έχουμε αυξήσεις σχεδόν παντού, σε μένα προσωπικά είναι σαν να μου ρίχνουν στάχτη στα μάτια...

    Και αν είναι να γίνουν αλλαγές όπως πολύ σωστά λέτε και συμφωνώ 100%, ευπρόσδεκτη πάντα η παρούσια της αστυνομίας, αλλά ας αρχίσουν πρώτα οι ίδιοι να δίνουν το καλό παράδειγμα τουλάχιστον όσο αφορά την κυκλοφοριακή τους αγωγή. Τα υπόλοιπα θα έρθουν με τη σειρά ένα ένα...

  14. #10
    Εγγραφή
    24-12-09
    Περιοχή
    ΑΓ.ΑΝΑΡΓΥΡΟΙ
    Ηλικία
    44
    Μηνύματα
    2.701
    Thanked
    3257
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Διαφωνω Κωστα.
    Εγω νιωθω πολυ καλα που γυρνανε ολη μερα.
    Ειδα αστυνομικη παρουσια στην γειτονια μου!!!! Ξερεις ποσο καλο ειναι αυτο???
    Μακαρι να παραμεινουν στους δρομους και να "τρομαξουν " και λιγο τα αποβρασματα που ζουν εις βαρος της περιουσιας μας (πρεζακια,γυφτοι,αλβανορωσ ποντειορουμανοτσετσενοσκ τασταμουτρατους κλεφτρονια-φονιαδες για 50ευρω)

    Εγω ευχομαι παντος καλο κουραγιο στα παιδια που καβαλανε δικαβαλοι μεσα στον καυσωνα και το ψωφοκρυο για 1200 ευρω παιζοντας τη ζωη τους με καθε ****** οδηγο που παιζει να τους πεταξει κατω και καθε κακοποιο που παιζει να τους γεμισει μολυβι.

    Με τον "νομο" ποτε δεν τα πηγα καλα...ειχαμε τις στιγμες μας πολλες φορες στο παρελθον που δεν θελω να αναφερω (υπηρξαν και ΠΟΛΥ ξηγημενοι τσεοι βεβαια που κερδισαν τον σεβασμο μου),αλλα κατι τετοιες παρουσιες για μενα ειναι αξιες συγχαριτηριων.
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη z3 2.2 : 03-07-10 στις 16:04
    "ΕΞΩ ΟΙ ΒΑΣΕΙΣ ΤΟΥ ΘΑΝΑΤΟΥ ΑΠ ΤΟΝ ΑΡΗ" (Τζιμακος)

  15. The Following 3 Users Say Thank You to z3 2.2 For This Useful Post:

    bill_m3 (03-07-10), skandalis447 (03-07-10), Vasilis (03-07-10)

Σελίδα 1 από 9 123 ... ΤελευταίαΤελευταία

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να απαντάτε σε θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργάζεστε τις δημοσιεύσεις σας
  •  
BACK TO TOP