Σελίδα 2 από 4 ΠρώτηΠρώτη 1234 ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 11 έως 20 από 32

Θέμα: [Ζ3] Περί μετατροπής....

  1. #11
    Εγγραφή
    12-01-10
    Περιοχή
    Thessaloniki
    Ηλικία
    33
    Μηνύματα
    3.649
    Thanked
    4339
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Και γω συμφωνω με τα εξακυλινδρα...Μακρααααν καλυτερα...Μακαρι να ειχα τη δυνατοτητα να κανω και το δικο μου...

  2. #12
    Εγγραφή
    23-12-09
    Περιοχή
    Πειραιας - Μηλος
    Ηλικία
    57
    Μηνύματα
    6.972
    Thanked
    20091
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Χωρις να θελω να σε χαλασω ...ομως μια και θα δωσεις καποια χρηματα καλο θα ειναι να γινει κατι που θα σε ευχαριστησει πιο πολυ με το περασμα του χρονου αλλα και πιο ουσιαστικο.
    Νομιζω πως το 3.0 θα ηταν η καλυτερη λυση.
    www.deepbluebeachbar.com

    Deep Blue, Paliochori, Milos HD 360º Virtual Tours:
    360º HD Εικονικές Περιηγήσεις:
    ************** Click on the link: ****************
    https://www.paliochori.com/vt/deepblue


    Instagram

  3. #13
    Εγγραφή
    23-12-09
    Περιοχή
    Χαλάνδρι
    Μηνύματα
    3.699
    Thanked
    3301
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο deepBLUE Εμφάνιση μηνυμάτων
    Χωρις να θελω να σε χαλασω ...ομως μια και θα δωσεις καποια χρηματα καλο θα ειναι να γινει κατι που θα σε ευχαριστησει πιο πολυ με το περασμα του χρονου αλλα και πιο ουσιαστικο.
    Νομιζω πως το 3.0 θα ηταν η καλυτερη λυση.
    Δεν το συζητώ για το 3.0! εφόσον όμως θέλει να κρατήσει χαμηλά τα πάγια, 1900 και 2000 είναι περίπου στα ίδια.. οπότε ένας 2λιτρος εξακύλινδρος είναι ότι καλύτερο υπάρχει για την περίπτωσή του και με χαμηλό σχετικά κόστος... και έχει πολλά περιθώρια μελλοντικά αν δει ότι περισσεύει χρήμα...

  4. The Following User Says Thank You to NickE60 For This Useful Post:

    deepBLUE (27-06-10)

  5. #14
    Εγγραφή
    23-12-09
    Περιοχή
    Πειραιας - Μηλος
    Ηλικία
    57
    Μηνύματα
    6.972
    Thanked
    20091
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο NickE60 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Δεν το συζητώ για το 3.0! εφόσον όμως θέλει να κρατήσει χαμηλά τα πάγια, 1900 και 2000 είναι περίπου στα ίδια.. οπότε ένας 2λιτρος εξακύλινδρος είναι ότι καλύτερο υπάρχει για την περίπτωσή του και με χαμηλό σχετικά κόστος... και έχει πολλά περιθώρια μελλοντικά αν δει ότι περισσεύει χρήμα...
    Πολυ σωστα !!
    Θα μπορουσε να παει να ρωτησει στον Σαββα τον Παππαδοπουλο για την μετατροπη.
    Εχω ακουσει και για δυο παιδια που κανουν μετατροπες ο Θαλης ειναι ο ενας νομιζω αλλα δε ξερω περισσοτερα ισως ο BMW330Vasilis να ξερει να του πει.
    www.deepbluebeachbar.com

    Deep Blue, Paliochori, Milos HD 360º Virtual Tours:
    360º HD Εικονικές Περιηγήσεις:
    ************** Click on the link: ****************
    https://www.paliochori.com/vt/deepblue


    Instagram

  6. #15
    Εγγραφή
    13-05-10
    Περιοχή
    Kozani
    Μηνύματα
    900
    Thanked
    233
    Rides
    0

    Προεπιλογή

    η δικια μου γνωμη ειναι να δωσει αυτο και να παρει ενα αλλο μαμα μεγαλυτερο, μακρια απο μετατροπες

  7. #16
    Εγγραφή
    14-05-10
    Μηνύματα
    2.413
    Thanked
    3091
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο dimis_gr Εμφάνιση μηνυμάτων
    δεν λέω καλά τα κυβικά αλλά το μόνο που θέλω είναι να αρπάξει λίγο και δεν θέλω να συντηρώ πολλά κυβικά γιατί κινούμαι πιο πολύ στη πόλη και επειδή μπορεί να υπάρξει η δυνατότητα να τον παρω τον κινητήρα από φίλο...απλά δεν ξέρω το πως γίνεται η δήλωση...θεσσαλονίκη μένω. Έχει γίνει αυτή η μετατροπή? αν ναι απ΄'οσο ξέρω δεν υπάρχει πρόβλημα. Υπάρχουν διεκπαιρεωτές που αναλαμβάνουν? αν δεν έχει γίνει θα υπάρξει πρόβλημα?
    Οπως σου ειπαν και πιο πανω το εξοδο για κανεις τετοια μοντα ειναι μεγαλο. Δεν αξιζει σε καμια περιπτωση για μια διαφορα που θα δωσει λιγο πολυ, οτι και ενα προγραμμα στο δικο σου.
    Τα εξοδα ενος διλιτρου εξακυλινδρου εχουν πολυ μικρη διαφορα. Και η διαφορα στον τροπο που θα απλωνει θα ειναι αισθητη σε σχεση με τον κινητηρα που εχεις και με αυτον που θες να βαλεις.
    Εγω παντως προσωπικα η θα την εκανα την ιστορια για τριλιτρακι, η θα καθομουνα οπως ειμαι.
    Συντηρηση πανω κατω τα ιδια εξοδα εχουν ολοι.
    Διαφορα μονο στην καταναλωση θα δεις.
    Και τον τριλιτρο προσωπικα παλι, θα τον δηλωνα η 2,0, η 2,2.
    Και πιστεψε με κανενας δεν θα ειναι σε θεση να το παρει πρεφα.
    Ξερω οτι ακουγονται καπως ολα αυτα.
    Σου λεω τι θα εκανα.
    Αυτο που σου προτεινω ειναι να βαλεις ενα εξακυλινδρο διλιτρο, που ειναι και κατι λιγοτερο απο 2.000 κυβικα, δεν εχει εξωφρενικα τελη, και να τον δηλωσεις και να εισαι καθολα νομιμος απεναντι ελληνικο κρατος.

  8. #17
    Εγγραφή
    24-06-10
    Ηλικία
    36
    Μηνύματα
    88
    Thanked
    18
    Rides
    0

    Προεπιλογή

    οκ ρε παιδιά το κατάλαβα για τα 6κύλινδρα. Αλλά δεν θέλω να επομιστώ ένα άχριστο κόστος γιατί δεν είναι πάνω κάτω είναι μόνο πάνω (βενζίνες, ασφάλειες σήματα) και ειδικά έτσι πως πάνε τα πράγματα τα 2.0lt θα τα χτυπήσουνε πολύ. το μόνο που θέλω είναι ένα καλύτερο άρπαγμα. Όσο για πρόγραμμα καμία σχέση ο is. Aκόμα και αν βάλω εξατμίση, φίλτρα, προγράμματα και τέτοια θα σκάσω ένα 1000αρικο++ και θα έχω τπτ. Ο is είναι ότι πρέπει για μένα και για αυτά που ζητάω. Όσο αφορά το για τα αδήλωτα δεν ενδιαφέρομαι καθόλου.
    Το σήμα στο χρόνο ενός 2,0 ήταν(μελλοντικά δεν ξέρουμε) 650 ενώ το δικό μου 250 400euro διαφορά...είναι σημαντικό ποσό

  9. #18
    Εγγραφή
    14-05-10
    Μηνύματα
    1.493
    Thanked
    850
    Rides
    0

    Προεπιλογή

    ντιμι,οι προβληματισμοι σου ειναι πολυ σοφοι.ομως ειναι μαθηματικα βεβαιωμενο,οτι αφου δεν εισαι ικανοποιημενος με το υπαρχον προσφερομενο του κινητηρα σου και εχεις μπει ηδη στη διαδικασια να τον αναβαθμισεις,δε θα σου φτασει ουτε ο is.μετα απο δυο εβδομαδες,ειμαι βεβαιος οτι θα εμπαινες ξανα στο τριπακι...μηπως εκανα λαθος???μηπως επρεπε να βαλω 2,3 λιτρα??
    στο λεει ενας που απο 1600 περασε σε 2800 και τωρα λεω...μηπως επρεπε να το κανω μ3???μολις σε δυο μηνες..α..να τονιστει οτι δεν ειμαι απο αυτους που τρεχω και διπλωνω οπου βρω κλπ κλπ.το ακρως αντιθετο.
    το μεγαλο μπορει να γινει μικρο...το μικρο δε γινεται μεγαλο.
    οταν εβαλα τον 2800 ειπα..ετσι πρεπει να ειναι το αυτοκινητο..
    γιαυτο λοιπον η αφησε τα οπως ειναι χωρις να ξοδεψεις τιποτα,η αν προβεις σε αναβαθμιση,κανε τη μεγαλυτερη αναβαθμιση πουμπορεις.οσο αφορα το δηλωμα και τοιαυτα...κατσε να βγαλουν ακρη αυτοι και μετα βλεπεις και εσυ.ουτως η αλλως τα τελη θα καταργηθουν και θα ενσωματωθουν στη τιμη της βενζινης..ειναι βεβαιο!!αρα..
    παντα υπαρχει καποιος πιο μαγκας απο εμας....

  10. #19
    Εγγραφή
    12-06-10
    Μηνύματα
    131
    Thanked
    174
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο GEORGE316
    ντιμι,οι προβληματισμοι σου ειναι πολυ σοφοι.ομως ειναι μαθηματικα βεβαιωμενο,οτι αφου δεν εισαι ικανοποιημενος με το υπαρχον προσφερομενο του κινητηρα σου και εχεις μπει ηδη στη διαδικασια να τον αναβαθμισεις,δε θα σου φτασει ουτε ο is.μετα απο δυο εβδομαδες,ειμαι βεβαιος οτι θα εμπαινες ξανα στο τριπακι...μηπως εκανα λαθος???μηπως επρεπε να βαλω 2,3 λιτρα??
    στο λεει ενας που απο 1600 περασε σε 2800 και τωρα λεω...μηπως επρεπε να το κανω μ3???μολις σε δυο μηνες..α..να τονιστει οτι δεν ειμαι απο αυτους που τρεχω και διπλωνω οπου βρω κλπ κλπ.το ακρως αντιθετο.
    το μεγαλο μπορει να γινει μικρο...το μικρο δε γινεται μεγαλο.
    οταν εβαλα τον 2800 ειπα..ετσι πρεπει να ειναι το αυτοκινητο..
    γιαυτο λοιπον η αφησε τα οπως ειναι χωρις να ξοδεψεις τιποτα,η αν προβεις σε αναβαθμιση,κανε τη μεγαλυτερη αναβαθμιση πουμπορεις.οσο αφορα το δηλωμα και τοιαυτα...κατσε να βγαλουν ακρη αυτοι και μετα βλεπεις και εσυ.ουτως η αλλως τα τελη θα καταργηθουν και θα ενσωματωθουν στη τιμη της βενζινης..ειναι βεβαιο!!αρα..
    Δυστυχως ετσι ακριβως εχουν τα πραγματα, αυτη ειναι η "πικρη" αληθεια....

    Η' το κανεις για τα καλα η' αλλιως ασ'το οπως ειναι γιατι μεγαλη βαβουρα και αποτελεσμα πολυ λιγο δυστυχως !

    Και 'γω το 1800 ειχα και αρχικα ηθελα να κανω ακριβως αυτο που θελεις να κανεις και ελεγα και τα ιδια ακριβως....

    Ψαχνοντας ομως καλα, διαβασα αρκετα και κατεληξα στον 2μισαλιτρο Μ50Β25 με το βανος και εξαρχης εβαλα χταποδι και αμεσως μετα προγραμμα...

    Αυτο που εχω να πω ειναι πως η συγκινηση ειναι....τεραστια !!!

    Καποια στιγμη κιολας που το μετρησα με ενα S2000 εφαγε στα ρεπριζ 2 κολωνες και στο τελος καταφερε να την μειωσει με το ζορι στη μιαμιση....μεχρι εκει

    Καταλαβαινεις...

  11. #20
    Εγγραφή
    28-12-09
    Περιοχή
    θρακομακεδονες
    Ηλικία
    46
    Μηνύματα
    1.970
    Thanked
    1891
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    η διαφορα του ιs, με το μοτερακι που εχεις τωρα ειναι σεβαστη! δεν ειναι τοσο τα αλογα..οσο η αισθηση...! εφοσον δεν αντεχει η τσεπη για 2λιτρα..καλως κοιτας για το is..καμια σχεση σε παγιο κοστος.! βεβαια ακομα δεν ξερουμε ,,αν θα καταργηθουν τα τελη...αλλα ποιος μας διαβεβαιωνει ..πως του χρονου τα επαναφερουν και αφησουν και την βενζινη στα 2 ευρω..(στην ελλαδα δεν ξερεις τι σου ξημερωνει)...! οσο για το κοστος...υπολογισε για αγορα περιπου 1000 ευρω και απο εργατικα 600 με 800 ευρω...βεβαια μπορεις να πουλησεις και το δικο σου κανα 500αρι ...για να φυγει αμμεσα..! τωρα για δηλωμα δεν ξερω τι παιζει...αλλα σιγουρα δεν θα ειναι πολλα...σχεδον ιδια κυβικα ειναι...

Σελίδα 2 από 4 ΠρώτηΠρώτη 1234 ΤελευταίαΤελευταία

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να απαντάτε σε θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργάζεστε τις δημοσιεύσεις σας
  •  
BACK TO TOP