Εμφάνιση των αποτελεσμάτων της ψηφοφορίας: Ποιός θα είναι τελικά ο νικητής του μουντιάλ?

Ψήφισαν
80. Δεν έχετε δικαίωμα ψήφου
  • Ουρουγουάη

    2 2,50%
  • Μεξικό

    0 0%
  • Αργεντινή

    20 25,00%
  • Νότια Κορέα

    0 0%
  • Η.Π.Α.

    1 1,25%
  • Αγγλία

    1 1,25%
  • Γερμανία

    20 25,00%
  • Γκάνα

    2 2,50%
  • Ολλανδία

    11 13,75%
  • Ιαπωνία

    2 2,50%
  • Παραγουάη

    1 1,25%
  • Σλοβακία

    0 0%
  • Βραζιλία

    12 15,00%
  • Πορτογαλία

    2 2,50%
  • Ισπανία

    6 7,50%
  • Χιλή

    0 0%
Σελίδα 4 από 8 ΠρώτηΠρώτη ... 23456 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 31 έως 40 από 80

Θέμα: Mundial νικητής, ποιός?

  1. #31
    Εγγραφή
    07-01-10
    Περιοχή
    malmo ,sweden
    Ηλικία
    50
    Μηνύματα
    1.280
    Thanked
    917
    Rides
    2

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Κωνσταντίνος Εμφάνιση μηνυμάτων
    Σωστότατος ο Θεόφιλος. Απο πλευράς θεάματος το μουντιάλ είναι απο τα χειρότερα που υπήρξαν (και το 2006 τα ίδια χάλια).
    Και η διαιτησία ανεκδιήγητη. Σωστός τραγέλαφος.
    Αλήθεια σε όλο αυτό τσίρκουλο με τα μαύρα, ένας Ελληνας διαιτητής δεν είχε θέση ;


    Υ.Γ Η επιθυμία μου δεν έγινε πραγματικότητα. Ηθελα τελικό Βραζιλία - Αργεντινή. Δεν είχε γίνει ποτέ και νομίζω πως το Μουντιάλ χρώσταγε στο ποδόσφαιρο να δούμε αυτές τις δύο ομάδες αντιμέτωπες στον τελικό.
    Εχω την εντύπωση πως δεν έχουν βρεθεί σε Μουντιάλ εδώ και δεκαετίες.
    poion diatiti na stelname ? ton spatha? ton koukoulaki? i mipos ton tsironi. ekei den dinoun odigies prin ton agona stous diatites ,autoi den mporoun etsi

  2. #32
    Εγγραφή
    24-12-09
    Περιοχή
    Καλυμνος
    Ηλικία
    46
    Μηνύματα
    341
    Thanked
    265
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο atha Εμφάνιση μηνυμάτων
    poion diatiti na stelname ? ton spatha? ton koukoulaki? i mipos ton tsironi. ekei den dinoun odigies prin ton agona stous diatites ,autoi den mporoun etsi
    Και ομως μια και το'φερε η κουβεντα, ειλικρινα πιστευω οτι οι συγκεκριμενοι, το οφσαιντ της Αργεντινης θα το εβλεπαν, καθως και το ακυρωθεν γκολ της Αγγλιας επισης και αλλα πολλα...Κατσε να συνεβαινε καμια τετοια φαση με την Εθνικη μας....Εδω ειμαι σιγουρος οτι η γιαγια μου η συγχωρεμενη που ειχε 13 βαθμους μυωπιας, αν ζουσε και εβλεπε τη φαση με την Αγγλια θα φωναζε: "Θαυμα, ειδα γκολ"!!!!!!
    Απλα ειναι τα πραγματα. Οταν θες σωστη διαιτησια θα παρεις διαιτητες που εχουν στη καμπουρα τους κατι χιλιαδες αγωνες απο μερη με @ρχιδατ@ πρωταθληματα οπως Ευρωπη, και Λατινικη Αμερικη. Ουτε σχιστοματηδες ουτε Αμερικανους. Τελος.
    Αν παιρνουν οδηγιες οι διαιτητες???? Χαχαχα... Ειναι σαν να μου λες οτι ΜΟΝΟ οι δικοι μας πολιτικοι ειναι "αδιαφθοροι"... Εκαναν οτι μπορουσαν οι κακομοιροι μπας και "σπρωξουν" καμια Αφρικανικη ομαδα τωρα, να ανεβει η τηλεθεαση εισητηρια κτλ.... αλλα δυστυχως δεν το'χαν....μονο η Γκανα και αυτη απο αρκετη δοση κ@λοφαρδιας! Ο Blatter δεν ειναι και το πιο αθωο παιδακι, κοιταζει το συμφερον του θεσμου, την τηλεθεαση, και τα υπολοιπα ειναι κοινη λογικη!

    Τι αλλο να πω για αυτο το χειριστο Μουντιαλ? Για τον απαραδεκτο σκηνοθετη, που σε ΠΑΡΑ ΠΟΛΛΕΣ φασεις, αντι να δειξει σε ριπλει καποια καλη ενεργεια, εδειχνε σε slow motion τις γκριματσες των παικτων???
    Και οποτε εδειχνε αμφισβητουμενες φασεις σε slow motion replay εβλεπες ξεκαθαρα την ασχετοσυνη των διαιτητων εκθετοντας τους ανεπανορθωτα??????? Εν ολιγης τους γυρισε boomerang η τεχνολογια!
    Αυτα και ευχομαι το τσιρκο να σταματησει εδω και να δουμε λιγη καλη διαιτησια εστω και στο τελος!


    -Θεοφιλος-

  3. #33
    Εγγραφή
    21-01-10
    Περιοχή
    Καλαμαριά
    Μηνύματα
    7.711
    Thanked
    22530
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Σε αυτά που λέει ο Θεόφιλος, να συμπληρώσω και τις διασυνδέσεις με τις πολυεθνικές που δίνουν τα εκατομύρια και φυσικά θέλουν να προβληθούν μέσω των διαφημίσεων.
    Ζήσε το σήμερα. Για το αύριο δεν ξέρεις.

  4. The Following User Says Thank You to gant For This Useful Post:

    tmilatos (02-07-10)

  5. #34
    Εγγραφή
    28-12-09
    Περιοχή
    Πάτρα
    Ηλικία
    51
    Μηνύματα
    3.147
    Thanked
    4325
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Βέβαια έχουμε δει και χειρότερα απο διαιτησία σε μουντιαλ. Οχι μεμονωμένα παιχνίδια αλλά συνολικά.
    Το 2002 στα γήπεδα της Ιαπωνίας - Ν.Κορέας οι διαιτητές πήραν απο το χεράκι την Ν.Κορέα και την πήγαν μέχρι τα ημιτελικά.
    Δεν ξέρω αν θυμάστε τα τα διαιτητικά όργια τόσο στους ομίλους, όσο και στα ματς με την Ισπανία και με την Ιταλία.
    Τουλάχιστον φέτος οι Αφρικανικές ομάδες δεν είχαν εύνοια.

  6. #35
    Εγγραφή
    26-12-09
    Περιοχή
    Κηφισια
    Ηλικία
    52
    Μηνύματα
    7.458
    Thanked
    11958
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    εγω παντως μεχρι στιγμης κονομαω ,γιασαν του μαγκα του SNEIDER που πηρε κεφαλια 1,65 απο τα 2 θηρια της Βραζιλιας.
    Σας το ειχα πει οτι η Ορανιε θα πανε ψηλα,μακαρι και τελικο να τσεπωσουμε ευρω για μπαξιματα

    Α και επειδη σε αυτη την ζωη ολα ειναι κυκλος το '78 επεσε χαρατσι στο Μπουενος Αιρες (Αργεντινη-Ολλανδια),μπας και ηρθε η ωρα να ξεπληρωθει το γραμματιο????
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη katsaraios : 03-07-10 στις 01:05

    Αχαριστια & Αγνωμοσυνη το ελληνικο σπορ


    "Ολα ειναι δρομος τωρα μονο στην Αθηνα"

  7. #36
    Εγγραφή
    28-12-09
    Περιοχή
    Πάτρα
    Ηλικία
    51
    Μηνύματα
    3.147
    Thanked
    4325
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Ολα τα Μουντιάλ έχουν τις βρώμικες ιστορίες τους.
    Το 78' γίνανε διάφορα. Και ένας Ουρουγουανός (αν θυμάμαι καλά) τερματοφύλακας έπνιξε 5-6 γκολάκια για να μπορέσει να περάσει η Αργεντινή απο του ομίλους με διαφορά τερμάτων !
    Αργότερα απολογήθηκε λέγοντας πως η μαμά του είχε Αργεντίνικες ρίζες

  8. #37
    Εγγραφή
    26-12-09
    Περιοχή
    Κηφισια
    Ηλικία
    52
    Μηνύματα
    7.458
    Thanked
    11958
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Κωνσταντίνος Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ολα τα Μουντιάλ έχουν τις βρώμικες ιστορίες τους.
    Το 78' γίνανε διάφορα. Και ένας Ουρουγουανός (αν θυμάμαι καλά) τερματοφύλακας έπνιξε 5-6 γκολάκια για να μπορέσει να περάσει η Αργεντινή απο του ομίλους με διαφορά τερμάτων !
    Αργότερα απολογήθηκε λέγοντας πως η μαμά του είχε Αργεντίνικες ρίζες
    με το Περου επαιζε ,ειχε ριξει χρημα τοτε η χουντα του Βαρελα στην Αργεντινη...
    Επισης το 74 παλι την φαγανε την Ολλανδια με το ψευτοπεναλτι οι Γερμανοι που παραδεχτηκε μετα απο χρονια και ο ιδιος ο Χολτσεμπαιν που εκανε θεατρο.
    Γενικα γινοταν και θα γινονται "λαθη".

    Αχαριστια & Αγνωμοσυνη το ελληνικο σπορ


    "Ολα ειναι δρομος τωρα μονο στην Αθηνα"

  9. #38
    Εγγραφή
    21-01-10
    Περιοχή
    Καλαμαριά
    Μηνύματα
    7.711
    Thanked
    22530
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Απ το '78 δεν θυμάμαι πολλά πράγματα.
    Δεν ξεχνώ όμως τον τερματοφύλακα του Περού, τον θυμάστε; O Κουμπίλιας.
    Έκανε τρομερές αποκρούσεις. Το θυμάμαι σαν χθές γιατί παίζοντας μπαλίτσα στις παραλίες, λέγαμε έλα ρε ελα ρε, βάλε γκολ αν μπορείς, Κουμπίλιας εδώ!
    Ζήσε το σήμερα. Για το αύριο δεν ξέρεις.

  10. #39
    Εγγραφή
    28-12-09
    Περιοχή
    Πάτρα
    Ηλικία
    51
    Μηνύματα
    3.147
    Thanked
    4325
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Αποφάσισα. Θέλω Ουρουγουάη ! Γιατί ; Γιατί έτσι μου΄ρθε !

  11. #40
    Εγγραφή
    16-01-10
    Περιοχή
    ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ
    Ηλικία
    42
    Μηνύματα
    1.302
    Thanked
    435
    Rides
    3

    Προεπιλογή


    Η ΖΩΗ ΔΕΝ ΛΕΕΙ ΜΙΑ ΑΝ ΔΕΝ ΕΧΕΙΣ MΙΑ Μ3!!!

Σελίδα 4 από 8 ΠρώτηΠρώτη ... 23456 ... ΤελευταίαΤελευταία

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να απαντάτε σε θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργάζεστε τις δημοσιεύσεις σας
  •  
BACK TO TOP