Σελίδα 1 από 14 12311 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 1 έως 10 από 131

Θέμα: Διακοπές - που θα πάτε?

  1. #1
    Εγγραφή
    25-12-09
    Περιοχή
    Elefsina
    Ηλικία
    37
    Μηνύματα
    2.652
    Thanked
    1629
    Rides
    1

    Προεπιλογή Διακοπές - που θα πάτε?

    Που θα πάτε διακοπές? Τι προτείνεται για οικογένειες, ζευγάρια και παρέα φίλων? Τι πλεονεκτήματα έχει αυτό το μέρος σε σχέση με κάποιο άλλο (πρόσβαση, κόστος, παροχές).

    Εγώ προς το παρόν παλεύω να κλείσω δωμάτιο στην Μήλο στις 14/7 να πάω να αράξω και να τα πιώ με τον deepBLUE στο φανταστικό μπάρ του.

    Επίσης με 800 euro το άτομο παίζουν 11ήμερες κρουαζιέρες με τον γύρο της Μεσογείου. Σε κάθε λιμάνι κατεβαίνετε μόνοι σας ή με το γκρούπ οπου θα γίνεται εκδρομή με πούλμαν έναντι 30 euro ανα εκδρομή.

    Ετσι, τρώτε τζάμπα όλη τη μέρα απο το πλουσιοπάροχο μπουφέ του πλοίου, ξεκουράζεστε, διασκεδάζετε στο πλοίο, γνωρίζετε καινούριο κόσμο αν θέλετε και φυσικά γυρνάτε σε 10 διαφορετικά λιμάνια της Μεσογείου, απο Μαρόκο έως Κάπρι και Βαρκελώνη...

  2. #2
    Εγγραφή
    23-05-10
    Ηλικία
    37
    Μηνύματα
    162
    Thanked
    125
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο stratos Εμφάνιση μηνυμάτων
    Που θα πάτε διακοπές? Τι προτείνεται για οικογένειες, ζευγάρια και παρέα φίλων? Τι πλεονεκτήματα έχει αυτό το μέρος σε σχέση με κάποιο άλλο (πρόσβαση, κόστος, παροχές).

    Εγώ προς το παρόν παλεύω να κλείσω δωμάτιο στην Μήλο στις 14/7 να πάω να αράξω και να τα πιώ με τον deepBLUE στο φανταστικό μπάρ του.

    Επίσης με 800 euro το άτομο παίζουν 11ήμερες κρουαζιέρες με τον γύρο της Μεσογείου. Σε κάθε λιμάνι κατεβαίνετε μόνοι σας ή με το γκρούπ οπου θα γίνεται εκδρομή με πούλμαν έναντι 30 euro ανα εκδρομή.

    Ετσι, τρώτε τζάμπα όλη τη μέρα απο το πλουσιοπάροχο μπουφέ του πλοίου, ξεκουράζεστε, διασκεδάζετε στο πλοίο, γνωρίζετε καινούριο κόσμο αν θέλετε και φυσικά γυρνάτε σε 10 διαφορετικά λιμάνια της Μεσογείου, απο Μαρόκο έως Κάπρι και Βαρκελώνη...

    καντο λιγο πιο μετα και θα τα πινουμε μαζι στον deep blue!αντι για ακρωτηρι να τα πιουμε εκει τα σφηνακια!εχω κλεισει στις 26/7 για μηλο μαζι με την κοπελια.μια βδομαδουλα θα κατσω.

    μολις γυρισω καθομαι 2-3 μερες το πολυ αθηνα και την κανω για την πατριδα μου.αν δεν κατσω ενα μηνα το καλοκαιρι δεν χορταινω με τιποτα.μιλαω φυσικα για την κρητη.ναι ειμαι κι εγω τοπικιστης οπως οι περισσοτεροι κρητικοι

  3. #3
    Εγγραφή
    05-02-10
    Περιοχή
    Γερακας
    Μηνύματα
    5.944
    Thanked
    12383
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Χαλκιδική (Τορώνη Σιθωνίας φέτος) φανατικά τα τελευταία 5 χρόνια και γιά αλλαγή Θάσο! Best value for money γιά οικογένειες.
    Κωνσταντίνε (Ε60) τι λες ? Να γίνει 20/7 ένα τοπικό meeting ?

  4. #4
    Εγγραφή
    02-01-10
    Περιοχή
    Στη διαδήλωση του φραπέ
    Ηλικία
    53
    Μηνύματα
    11.740
    Thanked
    14747
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο stratos Εμφάνιση μηνυμάτων
    11ήμερες κρουαζιέρες με τον γύρο της Μεσογείου...
    Όμορφες οι κρουαζιέρες Στράτο, αλλά μέσος όρος ηλικίας τα .....60+ συνήθως. Είχαν πάει οι δικοί μου όταν ήταν νεότεροι στα 50 κάτι τους και ένιωθαν ...νέοι. Βέβαια για όσους δεν τους νοιάζει αυτό και το ότι γύρο γύρο βλέπεις θάλασσα, αλλά μπάνιο δεν μπορείς να κάνεις, είναι μία καλή λύση να δεις καινούρια λιμάνια, να σκάσεις στο φαϊ και να παίζεις ατελείωτα μπιρίμπα...

    Φέτος θα χτυπήσουμε μία Σέριφο, που έχουμε να πάμε και χρόνια.

    Δωμάτιο καινούριο (2-χωρο) μπροστά σε παραλία με ψιλό βοτσαλάκι και ακριβώς δίπλα ταβερνούλα με φρέσκο ψαράκι. Η τιμή του δωματίου για 2+2 στα 45 (!!) ευρώ.

  5. #5
    Εγγραφή
    23-12-09
    Περιοχή
    Θεσ/νίκη
    Ηλικία
    47
    Μηνύματα
    3.294
    Thanked
    7813
    Rides
    0

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο PANOS-E60 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Χαλκιδική (Τορώνη Σιθωνίας φέτος) φανατικά τα τελευταία 5 χρόνια και γιά αλλαγή Θάσο! Best value for money γιά οικογένειες.
    Κωνσταντίνε (Ε60) τι λες ? Να γίνει 20/7 ένα τοπικό meeting ?
    Το τηλ μου το έχεις.....!!!! χεχεχε

  6. #6
    Εγγραφή
    23-12-09
    Περιοχή
    Λευκαδα
    Ηλικία
    53
    Μηνύματα
    4.745
    Thanked
    5704
    Rides
    5

    Προεπιλογή

    ΛΕΥΚΑΔΑ κ ξερο ψωμι!

    Θεσπεσιες παραλιες....

    Οικονομικο νησι για ολα τα γουστα....

    Οτι ωρα θες πας...οτι ωρα θες την κανεις...

    Μιλαω εκ του ασφαλους βεβαια καθε χρονια ...μιας κ ειμαι ''σωγαμπρος'' οπως με ειχε πει ο φιλος μου απο την Πατρα....

    Ωστοσο ειναι μια απο τις καλυτερες επιλογες για να γυρισεις κ τα τριγυρω αξιοθεατα κ με αυτοκινητο αλλα κ με σκαφακι (αν το σηκωνει η τσεπη σου)

    Καλες διακοπες σε Ολους!
    ...αυτο το χερακι εχει μονο σημασια!

  7. The Following User Says Thank You to Vasilis For This Useful Post:

    alexm (23-06-10)

  8. #7
    Εγγραφή
    14-05-10
    Μηνύματα
    1.493
    Thanked
    850
    Rides
    0

    Προεπιλογή

    ΝΙΚΟΜΗΔΕΙΑς 16-18.κλιματιζομενο,αν και με την οικονομικη κριση ουτε αυτο αναβουμε...
    ψυγειο τηλεοραση 32 λεδ(ειπαμε....φτωχεια φτωχεια αλλα....τα κομφορ απαραιτητα)
    υπαρχει υπολογιστης,κουζινα για να μπορεις να μαγειρευεις οτι θελεις και να μη τρως απο εξω.
    η θαλασσα ειναι μολις 5 λεπτα απο το σπιτι ,αλλα δυστυχως δεν μπορεις να κανεις μπανιο(εκτος αν θες να φωσφωριζεις οαν βγεις απο το θερμαικο).και οικονομικο...μολις 250 ευρω το μηνα!!!!
    παντα υπαρχει καποιος πιο μαγκας απο εμας....

  9. The Following User Says Thank You to GEORGE316 For This Useful Post:

    Vasilis (23-06-10)

  10. #8
    Εγγραφή
    24-12-09
    Μηνύματα
    13.123
    Thanked
    23228
    Rides
    0

    Προεπιλογή

    Φετος δεν εχει διακοπες. Μονο κοπανες περιστασιακες.
    Δυστυχως υπηρεσιακες αναγκες με καθηλωσαν μεχρι και Οκτωβρη.
    Ανταποδοτικο πλεονεκτημα οι 5 μερες επιπλεον αδεια το χειμωνα αλλα τι να τις κανεις;
    Τεσπα.
    Του χρονου.

  11. #9
    Εγγραφή
    23-12-09
    Μηνύματα
    9.392
    Thanked
    16591
    Rides
    2

    Προεπιλογή

    τυροπιτα και μιλκο στην παραλια με το βεσπακι φετος...

    να θυμηθουμε τα παλια...

  12. #10
    Εγγραφή
    24-12-09
    Μηνύματα
    13.123
    Thanked
    23228
    Rides
    0

    Προεπιλογή

    Και το απογευμα με το ακορντεον και την κιθαρα στις ταβερνες να βγαλουμε κανα φραγκο.
    Εσυ θα κανεις τον τυφλο φετος. Εγω θα μαζευω τα ψιλα.

Σελίδα 1 από 14 12311 ... ΤελευταίαΤελευταία

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να απαντάτε σε θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργάζεστε τις δημοσιεύσεις σας
  •  
BACK TO TOP