Σελίδα 6 από 6 ΠρώτηΠρώτη ... 456
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 51 έως 55 από 55

Θέμα: Χρεώνουν διπλάσιες τιμές τον Έλληνα από τον τουρίστα!

Hybrid View

Προηγούμενο μήνυμα Προηγούμενο μήνυμα   Επόμενο Μήνυμα Επόμενο Μήνυμα
  1. #1
    Εγγραφή
    31-12-09
    Μηνύματα
    634
    Thanked
    268
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο bmw330vasilis Εμφάνιση μηνυμάτων
    Φιλος γυρισε απο Ζακυνθο...!

    Ελαβε χειριστη μεταχειριση κ συμπεριφορα απο Ξενοδοχο μολις αυτος ανακαλυψε οτι τα δωματια ειχαν κλειστει μεσω ιντερνετ για Ελληνες κ οχι για ξενους (οπως προβαλλεται στο διαδικτυο το ξενοδοχειο του σε ξενες χωρες) .
    Συγκεκριμενα , εκλεισαν δωματιο 4μελης οικογενεια για 7 ημερες με 400 ευρω συνολο...εναντι του ποσου των 900 ευρω αν το εκλειναν τηλεφωνικα σαν Ελληνες!

    Φυσικα ολο το 7ημερο η συμπεριφορα του ηταν χειριστη...κ φευγοντας τους ειπε να μην διανοηθουν να μεταφερουν την εμπειρια κ τον τροπο που εκλεισαν το δωματιο κ σε ολους φιλους κ γνωστους.....Ακουσον ακουσον....

    σχετικο δημοσιευμα εδω.... https://www.newsit.gr/default.php?pn...31704&catid=13
    δεν καθεσαι να σκασεις ειναι απλο το πραγμα. κανεις μια καταγγελια στον συλλογο καταναλωτων, ενημερωνεις φιλους γνωστους και οποιον μπορεις μεσω τηλεφωνου ιντερνετ και τα σχετικα και δεν ξαναπας ποτε.ας δουλεψει μονο τουριστικη περιοδο και μονο το καλοκαιρι και αν αντεξει η επιχειρηση του πανω απο 2 χρονια εγω θα κατσω να με ............. στην σουιτα του ξενοδοχειου. το θεμα ειναι βεβαια οτι ο ελληνας ειναι μ@λ@κ@ς.γιατι δεν φτανει που τον εκμεταλευονται και το ξερει, συνεχιζει να κανει τα ιδια λαθη.. ας αρχισουν οι ελληνες να πηγαινουν παλι στα χωρια για διακοπες που εχουν αδειασει ολα να δεις αμα θα το παιξει ιστορια παλι ο ξενοδοχος και αν θα μπορει να βγαλει τα εξοδα του, αλλα βλεπεις θελουμε πολυτελεια θελουμε πισινα θελουμε να πουμε και στους γνωστους οτι α εγω φετος πηγα διακοπες εκει που ειναι ολος ο κοσμος και εκανα αυτο εκεινο το αλλο. τον χαλαει να πει οτι πηγα στο χωριο μου ή στο χωριο του φιλου μου και περασα τελεια και πηγα και για μπανιο στην θαλασσα και στο ταδε ταβερνακι μπαρακι και ολα τα σχετικα.... κλασσικος μ@λ@κ@ς ελληνας....

  2. The Following 2 Users Say Thank You to patriNOS For This Useful Post:

    NickE60 (25-06-10), Vasilis (25-06-10)

  3. #2
    Εγγραφή
    02-01-10
    Περιοχή
    Στη διαδήλωση του φραπέ
    Ηλικία
    53
    Μηνύματα
    11.740
    Thanked
    14747
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Δεν έχεις άδικο Γιώργο, αλλά αυτό δεν αλλάζει από τη μια μέρα στην άλλη. Αν πάρω εγώ για παράδειγμα την απόφαση να κλείσω Ιούλιο του χρόνου για να πετύχω καλύτερη τιμή στις διακοπές μου, τον Αύγουστο θα....ξύνομαι. Θέλει κι άλλα κίνητρα και αρκετή οργάνωση από φορείς, ώστε να παρακινηθεί ο κόσμος και να πάει διακοπές νωρίτερα. Δεν είναι δλδ μόνο θέμα νοοτροπίας. Αν όμως λειτουργήσει έστω και για κάποιες χιλιάδες συμπολίτες μας, σίγουρα θα είναι καλύτερα για όλους μας συνολικά.

  4. The Following User Says Thank You to Monsta For This Useful Post:

    katsaraios (25-07-10)

  5. #3
    Εγγραφή
    26-12-09
    Περιοχή
    Κηφισια
    Ηλικία
    52
    Μηνύματα
    7.458
    Thanked
    11958
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Monsta Εμφάνιση μηνυμάτων
    Δεν έχεις άδικο Γιώργο, αλλά αυτό δεν αλλάζει από τη μια μέρα στην άλλη. Αν πάρω εγώ για παράδειγμα την απόφαση να κλείσω Ιούλιο του χρόνου για να πετύχω καλύτερη τιμή στις διακοπές μου, τον Αύγουστο θα....ξύνομαι. Θέλει κι άλλα κίνητρα και αρκετή οργάνωση από φορείς, ώστε να παρακινηθεί ο κόσμος και να πάει διακοπές νωρίτερα. Δεν είναι δλδ μόνο θέμα νοοτροπίας. Αν όμως λειτουργήσει έστω και για κάποιες χιλιάδες συμπολίτες μας, σίγουρα θα είναι καλύτερα για όλους μας συνολικά.
    Kωστα απαντας και μονος σου ,αφου δεν το κανουν καποιες χιλιαδες δειχνη οτι εχει επικρατησει αυτο που λεμε .
    Γενικα εγιναν καποιες προσπαθειες παλιοτερα ,μεχρι πριν 5-6 χρονια για "παρακινηση" στον κοσμο να ευρυνει το προβλεπομενο διαστημα διακοπων αλλα "πατωσε" φυσικα και λογω ανοργανωσιας κρατικης και μη.
    Παντως σιγουρα οσοι μπορουν και "αποφευγουν" τον βαρυφορτωμενο τουριστικα μηνα εχουν μεγαλη ευκολια σε καλυτερες τιμες και πολλες φορες σε παρεχομενες υπηρεσιες και συνθηκες διαμονης κλπ.
    Βεβαια ο Αυγουστος στην Αθηνα ειναι δωρο θεου για οσους μενουν πισω...

    Αχαριστια & Αγνωμοσυνη το ελληνικο σπορ


    "Ολα ειναι δρομος τωρα μονο στην Αθηνα"

Σελίδα 6 από 6 ΠρώτηΠρώτη ... 456

Ετικέτες Θέματος

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να απαντάτε σε θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργάζεστε τις δημοσιεύσεις σας
  •  
BACK TO TOP