Σελίδα 7 από 7 ΠρώτηΠρώτη ... 567
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 61 έως 64 από 64

Θέμα: Γινεται αραγε μεθοδικα....ή τυχαινει?

  1. #61
    Εγγραφή
    23-12-09
    Περιοχή
    salonica
    Μηνύματα
    13.324
    Thanked
    18605
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    το πιο ωραίο είναι στα όλυμπους πλάζα έξω απο την κατερίνη που μόνο που δεν κλαίνε
    για να σου κάνουν αλλαγή λαδιών. την προπερασμένη εβδομάδα που γυρνούσα απο
    λάρισα, σταματάω για ανεφοδιασμό.
    υπάλληλος...να κάνουμε έναν έλεγχο στα λάδια???
    εγώ... και δεν κάνεις???είπα να σπάσω και λίγη πλάκα.
    υπάλληλος... εεεεεε είστε πιο κάτω απο την μέση, αφού το σκούπισε με κίνηση νίντζα.
    εγώ...σοβαρά??????????????????
    υπάλληλος...ναι καλύτερα να του τα αλλάξουμε.
    εγώ...και τι λάδια παίρνει??? εγώ δεν ξέρω. μήπως ξέρεις εσύ???
    υπάλληλος...φυσικά φούλ συνθετικά 5-35.
    εγώ είσαι σίγουρος, ήηηηηηη θα πάθουμε καμιά ζημιά???
    υπάλληλος...σας παρακαλώ κύριε τη δουλειά μας δεν ξέρουμε???
    εκεί τα πείρα και του λέω. λοιπόν εδώ μπροστά μου ξανατσέκαρε τα λάδια, να
    δούμε πρώτα οτι λείπει(δεν υπήρχε περίπτωση να μην κάνω απο μόνος μου έλεγχο την
    ώρα που σταμάτησα για καφέ πρίν μπώ στο βενζινάδικο και τα άδια ήταν φούλ), και
    μετά μιλάμε και για το νούμερο του λαδιού που θές να βάλεις.
    υπάλληλος...μισό λεπτό να σας φέρω την τσάντα δώρο που έχετε για το γέμισμα και μετά μου λέτε τι θέλετε.
    φυσικά δεν το συνέχισα άλλο μιάς και είχαν είδη γίνει ρόμπα σε τέσσερα πέντε αυτοκίνητα που γέμιζαν βενζίνη.
    δεύτερη φορά που κάνω ιστορία σε αυτό το βενζινάδικο...
    sympether with chiefτης

    _________________________________________________

    /
    //Μ3 BORN ON THE RACETRACK TO LIVE IN THE STREETS

  2. #62
    Εγγραφή
    05-02-10
    Περιοχή
    Γερακας
    Μηνύματα
    5.944
    Thanked
    12383
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Και φυσικά οι συνήθεις ύποπτοι της κερδοσκοπίας ήταν πιστοί στο ραντεβού τους και απόψε με την ταλαιπωρία όλων ημών των απλών καταναλωτών ... Τα γνωστά πρατήρια shell των βορείων προαστίων ξέμειναν νωρίς - νωρίς το απόγευμα από απλή αμόλυβδη ... Ο κόσμος που ήταν ήδη πάνω από 1 ώρα στην ουρά, μόλις έφτανε μπροστά στην αντλία έβλεπε το χειρόγραφο του απατεώνα " ΑΜΟΛΙΒΔΗ ΤΕΛΟΣ - ΜΟΝΟ ΡΑΣΙΝΚ ΕΧΕΙ " και του ερχοταν ο ουρανός σφοντύλι. 1,859 e/lt ζήταγε ο αδιόρθωτος από τον κοσμάκη που αύριο θα βγεί γιά το μεροκάματο ... όσοι είναι τυχεροί δηλαδή και κάνουν ακόμα κανένα ...

    Τίποτα δεν θα αλλάξει σε τούτη τη χώρα παιδιά ! Ο ένας κοιτάει να βγάλει το μάτι του αλλουνού ... αυτό είναι το πατροπαράδοτο αμάρτημα της φυλής μας, αυτό θα μας στείλει στον αγύριστο σαν χώρα, τελικά ...

  3. The Following 6 Users Say Thank You to PANOS-E60 For This Useful Post:

    alexm (12-09-10), BILL007 (12-09-10), NickE60 (12-09-10), Nino (12-09-10), Thomelef (12-09-10), Vasilis (12-09-10)

  4. #63
    Εγγραφή
    24-12-09
    Μηνύματα
    2.344
    Thanked
    2207
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο PANOS-E60 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Και φυσικά οι συνήθεις ύποπτοι της κερδοσκοπίας ήταν πιστοί στο ραντεβού τους και απόψε με την ταλαιπωρία όλων ημών των απλών καταναλωτών ... Τα γνωστά πρατήρια shell των βορείων προαστίων ξέμειναν νωρίς - νωρίς το απόγευμα από απλή αμόλυβδη ... Ο κόσμος που ήταν ήδη πάνω από 1 ώρα στην ουρά, μόλις έφτανε μπροστά στην αντλία έβλεπε το χειρόγραφο του απατεώνα " ΑΜΟΛΙΒΔΗ ΤΕΛΟΣ - ΜΟΝΟ ΡΑΣΙΝΚ ΕΧΕΙ " και του ερχοταν ο ουρανός σφοντύλι. 1,859 e/lt ζήταγε ο αδιόρθωτος από τον κοσμάκη που αύριο θα βγεί γιά το μεροκάματο ... όσοι είναι τυχεροί δηλαδή και κάνουν ακόμα κανένα ...

    Τίποτα δεν θα αλλάξει σε τούτη τη χώρα παιδιά ! Ο ένας κοιτάει να βγάλει το μάτι του αλλουνού ... αυτό είναι το πατροπαράδοτο αμάρτημα της φυλής μας, αυτό θα μας στείλει στον αγύριστο σαν χώρα, τελικά ...
    Πάνο, αν ήμασταν και εμείς όμως ευσυνείδητοι και υπεύθυνοι καταναλωτές, υπό νορμάλ συνθήκες σε κάτι τέτοιους αετονύχηδες δεν θα έπρεπε να πατάμε ποτέ. Όχι μόλις τελειώσει η απεργία και επανέλθουν οι τιμές, όλα μέλι γάλα και ξανά μόλις αρχίσουν τα δύσκολα να καταρριόμαστε. Εννοείται φυσικά πως αυτό δεν το λέω για'σένα αλλά γενικά.

    Εγώ τιμάω τους επαγγελματίες που με σέβονται και όχι αυτούς που βρίσκουν με το παραμικρό ευκαιρία να κάνουν υπέρογκες αυξήσεις, που βάζουν βενζίνη με σούπερ ουάου εξελιγμένα πρόσθετα (και αρκετά λεπτά διαφορά) τη στιγμή που τους ζητάω απλή και με την πρώτη ευκαιρία λένε ότι ξεμείνανε για να αγοράσουμε τις σούπερ των 1,80+ ευρώ.
    Η ΕΚΟ στη γειτονιά μου ήταν μέχρι το μεσημέρι ανοιχτή και είχε την τιμή ακριβώς όσο την είχε και τον υπόλοιπο καιρό. Γι'αυτό και συνεχίζω να βάζω εκεί βενζίνη και ας είναι 1,5 λεπτό πιο ακριβή από τον άλλο της shell που με το παραμικρό κοπανάει τιμές και κάνει κόλπα βάζοντας v power ενώ του ζητάς απλή.

    Αλλά ο Έλληνας δυστυχώς, με το που περάσει η μπόρα, ξεχνάει πολύ εύκολα και έτσι κάτι τέτοιοι "επαγγελματίες" συνεχίζουν να πλουτίζουν και να εκμεταλλεύονται καταστάσεις.
    the more people agree with me
    the more I think I'm wrong

  5. #64
    Εγγραφή
    05-02-10
    Περιοχή
    Γερακας
    Μηνύματα
    5.944
    Thanked
    12383
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Driver M Εμφάνιση μηνυμάτων
    Πάνο, αν ήμασταν και εμείς όμως ευσυνείδητοι και υπεύθυνοι καταναλωτές, υπό νορμάλ συνθήκες σε κάτι τέτοιους αετονύχηδες δεν θα έπρεπε να πατάμε ποτέ. Όχι μόλις τελειώσει η απεργία και επανέλθουν οι τιμές, όλα μέλι γάλα και ξανά μόλις αρχίσουν τα δύσκολα να καταρριόμαστε. Εννοείται φυσικά πως αυτό δεν το λέω για'σένα αλλά γενικά.

    Εγώ τιμάω τους επαγγελματίες που με σέβονται και όχι αυτούς που βρίσκουν με το παραμικρό ευκαιρία να κάνουν υπέρογκες αυξήσεις, που βάζουν βενζίνη με σούπερ ουάου εξελιγμένα πρόσθετα (και αρκετά λεπτά διαφορά) τη στιγμή που τους ζητάω απλή και με την πρώτη ευκαιρία λένε ότι ξεμείνανε για να αγοράσουμε τις σούπερ των 1,80+ ευρώ.
    Η ΕΚΟ στη γειτονιά μου ήταν μέχρι το μεσημέρι ανοιχτή και είχε την τιμή ακριβώς όσο την είχε και τον υπόλοιπο καιρό. Γι'αυτό και συνεχίζω να βάζω εκεί βενζίνη και ας είναι 1,5 λεπτό πιο ακριβή από τον άλλο της shell που με το παραμικρό κοπανάει τιμές και κάνει κόλπα βάζοντας v power ενώ του ζητάς απλή.

    Αλλά ο Έλληνας δυστυχώς, με το που περάσει η μπόρα, ξεχνάει πολύ εύκολα και έτσι κάτι τέτοιοι "επαγγελματίες" συνεχίζουν να πλουτίζουν και να εκμεταλλεύονται καταστάσεις.
    Αρη το ίδιο κάνω και εγώ. Εχω βρει καλό επαγγελματία στην γειτονια μου και τον εμπιστεύομαι και εκείνος τιμά αυτή την εμπιστοσύνη. Ετυχε όμως απόψε κάτι έκτακτο και γύρισα κάμποσους στην περιοχή και δυστυχώς είδα τα ίδια σημεία και τέρατα που έχουμε ξαναδεί σε ανάλογες περιστάσεις (απεργίες κλπ). Ημουνα με τη μηχανη και δεν ταλαιπωρήθηκα, πολύς κόσμος όπως δεν είχε άλλη επιλογή από την ουρά και το "καπέλο", δυστυχώς ... Οσο γιά τη λήθη, δυστυχώς και αυτό είναι κακό ιδίωμα του λαού αυτού ...

Σελίδα 7 από 7 ΠρώτηΠρώτη ... 567

Ετικέτες Θέματος

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να απαντάτε σε θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργάζεστε τις δημοσιεύσεις σας
  •  
BACK TO TOP