Σελίδα 3 από 7 ΠρώτηΠρώτη 12345 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 21 έως 30 από 64

Θέμα: Γινεται αραγε μεθοδικα....ή τυχαινει?

  1. #21
    Εγγραφή
    01-06-10
    Περιοχή
    Ασπροπυργος
    Ηλικία
    57
    Μηνύματα
    30
    Thanked
    7
    Rides
    2

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο bmw330vasilis Εμφάνιση μηνυμάτων
    "Χτες στην shell επι της ανόδου της Κηφισίας στο ύψος του Νέου Ψυχικού μου συνέβη το εξής συνήθες περιστατικό για shell. Να τους πώ να μου βάλουν απλή αμόλυβδη και αυτοί να ακούσουν V-Power!!! Τυχαίο; Δε νομίζω!! Το "λάθος" αυτό συμβαίνει κατα κόρων στα πρατήρια της shell (όχι σε όλα) οπότε ή η εν λόγω εταιρία εκτελεί ...
    κοινωνικό έργο προσλαμβάνοντας "κωφούς" ή απλά προσπαθεί να μας εξαπατήσει. Όταν είπα στον αλλοδαπό υπάλληλο ότι άλλο του είπα και άλλο έβαλε, αυτός με αγνόησε και όταν μίλησα με την υπάλληλο στο ταμείο μου είπε¨"τινα σου πω εγώ, βρες τα με το παιδί που έκανε το λάθος". Με έναν άνθρωπο δηλαδή που δεν έχει στον ήλιο μοίρα και δε μιλάει καν ελληνικά καλά καλά, και απλά εκτελεί τις εντολές του μ... ελληναρά απαταιώνα. Σε αυτή τη χώρα κάποιοι δεν βάζουν μυαλό.
    Παρακαλώ την προσοχή σας λοιπόν την επόμενη φορά που θα ανεφοδιαστείτε εκεί μην εξαπατηθείτε και εσείς.
    Εγώ πάντως δε ξανα πάω κάπου που δε σέβονται τον καταναλώτη και που με κοροιδεύουν μπροστά στα μούτρα μου.


    Πηγη:Τρωκτικο
    Το ιδιο ακριβως συμβαινει και με τη shell Ασπροπυργου που ειναι επι της Εθνικης Αθηνων -Κορινθου στο ρευμα προς Αθηνα.

  2. #22
    Εγγραφή
    30-12-09
    Περιοχή
    Salonica . . .
    Ηλικία
    41
    Μηνύματα
    4.592
    Thanked
    5586
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Κωνσταντίνος Εμφάνιση μηνυμάτων
    Οχι δεν πληρώνεις 70άρια.
    Τους λες "εγώ σου είπα 20 ¤ γιατί τόσα έχω μαζί μου. Δεν ξέρω τι θα κάνετε, βγάλτε την. Προβλημά σας".
    Μαζι σου απλα . . .

    Αντε να βγαλεις ακρη με τον tzipsi . . .

  3. #23
    Εγγραφή
    28-12-09
    Περιοχή
    ΠΕΙΡΑΙΑΣ
    Μηνύματα
    212
    Thanked
    142
    Rides
    0

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Driver M Εμφάνιση μηνυμάτων
    Eπειδή έχει τύχει 2-3 φορές το περιστατικό αυτό σε γνωστούς μου (στην αρχή πίστευα ότι είναι τυχαίο αλλά το έχω ακούσει από πάρα πολύ κόσμο και πλέον δεν το θεωρώ καθόλου τυχαίο) που ζήτησαν απλή και τους έβαλαν v power, πιστεύω ότι η λύση είναι πολύ απλή. Δε χρειάζεται να τονίζουμε 50 φορές ότι θέλουμε απλή, να πλακωνόμαστε με τους υπαλλήλους κοκ..πολύ απλά δεν ξαναπατάμε στη shell, τουλάχιστον αν θέλουμε απλή βενζίνη!

    Τόσες εταιρείες υπάρχουν που και καλύτερες τιμές έχουν και καλύτερη (έστω αντίστοιχη) ποιότητα και δεν έχουν γραμμή να εξαπατούν τον πελάτη, όπως κάνει συστηματικά η shell. Δεν υπάρχει λοιπόν κανένας λόγος να μην πάμε σ'αυτές..
    Ετσι ειναι ρε παιδια.Δεν ειμαστε στο βουνο,στην ακρη του Θεου για να γινομαστε ερμαια του καθε απατεωνα.
    Δεν με ικανοποιει το service,το προιον,το περιβαλλον,η φατσα του υπαλληλου
    η' χιλια δυο αλλα πραγματα?παω παρακατω,στο τετραγωνο εχει δεκα βενζιναδικα.Κι αυτο πρεπει να το κανουμε σε ολα τα πραγματα κατα τη γνωμη μου.Αλοιμονο αν κατσω να καυγαδιζω καθε φορα για ενα τοσο απλο θεμα οσο ειναι το να βαλω βενζινη σε ενα αυτοκινητο.

  4. #24
    Εγγραφή
    24-12-09
    Ηλικία
    42
    Μηνύματα
    2.756
    Thanked
    1695
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    το θεμα ξερετε ποιο ειναι?οπως γνωριζετε η αν θυμαστε καποιοι η shell και η bp σαν επισημες εταιριες δλδ πολυεθνικες εχουν αποχωρισει απο την αγορα της Ελλαδας εδω και 2 χρονια το λιγοτερο,αυτο για λογους οτι δεν συνεφερε τις εταιριες η Ελληνικη αγορα!!! ειχε βγει επισημη ανακοινωση και απ τις 2 εταιριες!!εδω πλεων λειτουργουν τα υποκαταστηματα με το brand απλα σαν μεταπωλητες (πολλα βενζιναδικα εχουν το σημα ειδικα της bp αλλα αν δειτε δεν το γραφουν πουθενα το ονομα BP απλα με αυτο τον τροπο τσιμπανε κοσμο!! οποτε ολο αυτο ειναι καθαρα ΕΛΛΗΝΙΚΗ πολιτικη(απατεωνια) να κοροιδευουν με αυτον τον τροπο τον κοσμο!!!πιστευετε οτι αν ηταν ακομα εδω οι πολυεθνικες και γινοταν μια τετοια καταγγελια θα ειχε ακομα ο βενζινας το πρατηριο του????εξαλλου αυτο συμβαινει τα τελευταια 2 χρονια!!!τυχαιο???????δεν νομιζω!!!!!!απλα δεν μπορει να τους ελεγξει κανενας!!εχουν παρει 2-3 τα ονοματα και σου λεει εδω Ελλαδα ειμαι εγω αντιπροσωπος της shell και της bp οποτε εγω παιρνω απ την εταιρια και απο κει και περα κανω οτι γουσταρω με τις πωλησεις!!!!!

  5. #25
    Εγγραφή
    26-12-09
    Ηλικία
    42
    Μηνύματα
    809
    Thanked
    1834
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο ZWMZ Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ετσι ειναι ρε παιδια.Δεν ειμαστε στο βουνο,στην ακρη του Θεου για να γινομαστε ερμαια του καθε απατεωνα.
    Δεν με ικανοποιει το service,το προιον,το περιβαλλον,η φατσα του υπαλληλου
    η' χιλια δυο αλλα πραγματα?παω παρακατω,στο τετραγωνο εχει δεκα βενζιναδικα.Κι αυτο πρεπει να το κανουμε σε ολα τα πραγματα κατα τη γνωμη μου.Αλοιμονο αν κατσω να καυγαδιζω καθε φορα για ενα τοσο απλο θεμα οσο ειναι το να βαλω βενζινη σε ενα αυτοκινητο.
    Και εδώ, Μυτιλήνη, μια από τα ίδια. Και στο αυτοκίνητο- diesel vpower αντί για απλό- και στο μηχανάκι (innova 100αρι!) racing.
    Επειδή όμως εδώ ο κόσμος είναι μικρός, μέχρι τώρα έχει μετρήσει 3 μυνήσεις από εξαπατημένους πελάτες.
    Και επειδή εδώ είναι πιο κοντά στην 'άκρη του Θεού' που περιγράφει ο φίλος πιο πάνω και εγώ θέλω να βάζω από αυτό το συγκεκριμένο πρατήριο που είναι το μόνο εταιρικό στο νησί (οπότε δεν έχω άλλη επιλογή), ΠΑΝΤΑ πηγαίνω, του λέω: 20 ευρώ (σκέτο) ή γεμισέ το (πάλι σκέτο) για το μηχανάκι. Αυτός τις περισσότερες φορές βάζει την vpower, βγάζω εγώ το κινητό, υπολογίζω τα λίτρα που έχει βάλει Χ την τιμή της απλής, του δίνω αυτά και φεύγω. Τις 2 πρώτες φορές αντέδρασε, τώρα όμως με έχει μάθει!
    Οπότε εγώ κερδισμένος είμαι αφού βάζω την vpower στην τιμή της απλής!
    Ανδρών επιφανών πάσα γη τάφος

  6. The Following 2 Users Say Thank You to strof For This Useful Post:

    Makman (20-06-10), z3 2.2 (18-06-10)

  7. #26
    Εγγραφή
    16-01-10
    Περιοχή
    ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ
    Ηλικία
    42
    Μηνύματα
    1.302
    Thanked
    435
    Rides
    3

    Προεπιλογή

    σε αυτην τη ζωη τιποτα δεν ειναι τυχαιο!

    Η ΖΩΗ ΔΕΝ ΛΕΕΙ ΜΙΑ ΑΝ ΔΕΝ ΕΧΕΙΣ MΙΑ Μ3!!!

  8. #27
    Εγγραφή
    24-12-09
    Περιοχή
    ΑΓ.ΑΝΑΡΓΥΡΟΙ
    Ηλικία
    44
    Μηνύματα
    2.701
    Thanked
    3257
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Δεν ξαναβαζεις σε Shell....τελος.
    Η καλυτερη τιμωρια του "επαγγελματια"...απλα δεν ξαναπας.
    "ΕΞΩ ΟΙ ΒΑΣΕΙΣ ΤΟΥ ΘΑΝΑΤΟΥ ΑΠ ΤΟΝ ΑΡΗ" (Τζιμακος)

  9. The Following User Says Thank You to z3 2.2 For This Useful Post:

    fanisk (18-06-10)

  10. #28
    Εγγραφή
    05-02-10
    Περιοχή
    Γερακας
    Μηνύματα
    5.944
    Thanked
    12383
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Το ίδιο ακριβώς ψευτοκόλπο έγινε πρόσφατα στη shell της Λ. Αναπαύσεως στο Πάτημα Χαλανδρίου στο ρεύμα προς Γέρακα. Θύμα η γυναίκα μου ...

  11. #29
    Εγγραφή
    27-12-09
    Ηλικία
    36
    Μηνύματα
    442
    Thanked
    174
    Rides
    0

    Προεπιλογή

    Μπορεις βεβαια και να αρνηθεις να πληρωσεις αν εχεις χρονο για να τσακωνεσαι.....Εγω αυτο θα εκανα,δεν θα με πιατσει κοτσο κανενας κλεφτης Ελληνας,Πακιστανος,Ταλιμπα νεζος η οτιδηποτε..
    Αν οι Ελληνες αποκτήσουν μόρφωση και ενότητα, αλίμονό μας.
    ΟΥΙΣΤΟΝ ΤΣΩΡΤΣΙΛ

  12. #30
    Εγγραφή
    27-04-10
    Μηνύματα
    1.286
    Thanked
    1229
    Rides
    3

    Προεπιλογή

    Η λυση ειναι να ειμαστε ΠΑΝΤΑ προσεκτικοι και να κατεβαινουμε απ το αυτοκινητο ωστε να ειμαστε μπροστα και να αποτρεψουμε τον κουτοπονηρο βενζινα να κανει την μ@λ@κια,και το κυριοτερο να βλεπουμε απο πια αντλια παει να μας βαλει.Αυτοι εκει πονταρουν ,στην απροσεξια μας,γιατι να τους κανουμε την χαρη....

Σελίδα 3 από 7 ΠρώτηΠρώτη 12345 ... ΤελευταίαΤελευταία

Ετικέτες Θέματος

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να απαντάτε σε θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργάζεστε τις δημοσιεύσεις σας
  •  
BACK TO TOP