Σελίδα 2 από 3 ΠρώτηΠρώτη 123 ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 11 έως 20 από 28

Θέμα: E24 powered by S62

  1. #11
    Εγγραφή
    02-01-10
    Περιοχή
    Στη διαδήλωση του φραπέ
    Ηλικία
    53
    Μηνύματα
    11.740
    Thanked
    14747
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Καλά κάντε εσείς ανακατασκευή σε ένα original. Εγώ θα το ξηλώσω όλο και θα σφηνώσω μέσα τον S62.

    Μετά μη τυχόν και σας πετύχω σε κανένα φανάρι (χιχιχιχι)

  2. #12
    Εγγραφή
    27-04-10
    Μηνύματα
    1.286
    Thanked
    1229
    Rides
    3

    Προεπιλογή

    Ωραια τετοια να βλεπω για να παιρνω ιδεες για την Ε28 μου.χεχεχε...Μπαινει αραγε?? Εστω S50 δεν εχω προβλημα..

  3. #13
    Εγγραφή
    28-12-09
    Ηλικία
    97
    Μηνύματα
    1.574
    Thanked
    2226
    Rides
    0

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Monsta Εμφάνιση μηνυμάτων
    Καλά κάντε εσείς ανακατασκευή σε ένα original. Εγώ θα το ξηλώσω όλο και θα σφηνώσω μέσα τον S62.

    Μετά μη τυχόν και σας πετύχω σε κανένα φανάρι (χιχιχιχι)
    Ναι έτσι θα γίνει πύραυλος, αλλά ένας τέτοιος πύραυλος ΔΕΝ μπορεί ΔΥΣΤΥΧΩΣ να σε μεταφέρει στο χρόνο, όπως μπορεί να κάνει ένα γνήσιο όχημα αυτής της εποχής.

    Ένα γνήσιο όχημα εποχής με τα κουσούρια του και τα ΚΑΘΗΜΕΡΙΝΑ του θέλω και ατέλειες είναι πιστεύω σαν μια bimbo γκόμενα που όλο θέλει να ασχολείσαι μαζί της.

    Σου γκρινιάζει, ώρες ώρες σου βγάζει το λάδι.

    Αλλά το γλυκοσούρουπο την ώρα που ο ήλιος αρχίζει να δύει, οι υπόλοιπες έννοιες φεύγουν από το μυαλό.

    Το τσιγάρο ΚΑΘΑΡΙΖΕΙ τα πνευμόνια, τότε ΤΑ ΠΑΝΤΑ μεταμορφώνονται και η άτσαλη και άγαρμπη bimbo μεταμορφώνεται σε μια πρόστυχη Monica Belucci που ΕΚΕΙΝΗ σε αφήνει να την αποπλανήσεις.

    ΕΚΕΙΝΗ σε αφήνει να ασελγήσεις πάνω της, και σε οδηγεί σε ΚΑΘΑΡΑ και ΓΝΗΣΙΑ μονοπάτια ηδονής.

    8χρόνια Ε30, με τα ups και τα downs της σχέσης, αλλά ΠΑΝΤΑ ΟΣΟ και αν τη μισούσα ώρες ώρες ΟΣΟ και αν την έβριζα ΠΑΝΤΑ ΜΑ ΠΑΝΤΑ, όταν γύρναγα το βράδυ ΠΑΝΤΑ (τρις) την κοίταγα το βράδυ.

    Φαντάσου λοιπόν με ακόμα ένα καθαρόαιμο Ε24...

    Απλά
    Κ

    Ο

    Λ

    Α

    Σ

    Η

    Αυτό το 6άρι ρε γμτ όποτε το βλέπω μου σηκώνεται η τρίχα.

    Δε θα γυρίσει;;;;;;;

  4. The Following 3 Users Say Thank You to oldcarskickass For This Useful Post:

    imolarot (13-06-10), Monsta (15-06-10), yiannis2002 (12-06-10)

  5. #14
    Εγγραφή
    28-12-09
    Περιοχή
    Πάτρα
    Ηλικία
    51
    Μηνύματα
    3.147
    Thanked
    4325
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    To αμάξι για το οποίο κρέμαγα σαγόνι περισσότερο απο οποιοδήποτε άλλο στα 80's (μαζί με την 911).
    Παρακολουθούσα το "Αυτός, αυτή και τα μυστήρια", προσμονώντας πότε θα πάρει το αμάξι ο Μπρους, για να το θαυμάσω......

  6. #15
    Εγγραφή
    21-01-10
    Περιοχή
    Καλαμαριά
    Μηνύματα
    7.711
    Thanked
    22530
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Κωνσταντίνος Εμφάνιση μηνυμάτων
    To αμάξι για το οποίο κρέμαγα σαγόνι περισσότερο απο οποιοδήποτε άλλο στα 80's (μαζί με την 911).
    Παρακολουθούσα το "Αυτός, αυτή και τα μυστήρια", προσμονώντας πότε θα πάρει το αμάξι ο Μπρους, για να το θαυμάσω......
    Εγώ πάλι γύρω στά 1987, που βρισκόμουν για διακοπές στην Κύμη, έπαιρνα κάτι πρωινά το Ε21 μου και πήγαινα στις Κονίστρες, για να χαζέψω ένα ασημί 635csi με γερμανικές πινακίδες!
    Ζήσε το σήμερα. Για το αύριο δεν ξέρεις.

  7. #16
    Εγγραφή
    24-12-09
    Περιοχή
    Melissia / N. Penteli
    Μηνύματα
    1.849
    Thanked
    2461
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Στην Γερμανια παντως σε πολλα 635csi πλεον εχει φωλιασει ο S38 B38 και σε πολλες περιπτωσεις εχουνε βαλει και το 6αρι κιβωτιο απο τα Μ5 τα Nurburgring edition μαζι με τα φρενα (αναγλυφο Μ πανω στις τετραπιστονες) το LSD και τις πανεμορφες 18αρες. Ειχα σκεφτει να φτιαξω μια 6αρα ετσι αλλα δεν μπορεσα να βρω απο τα τελευταια καροτσια (88-89) στην Ελλαδα. Ειχα βρει το μοτερ απο Μ5 3.8, σασμαν 6αρι, πισω γεφυρα κομπλε και ζαντες αλλα αφου δεν εβρισκα το καροτσι που ηθελα ειπα στον Μακη τον Βουδουρη και τα πουλησε τα πραγματα.
    __________________

  8. #17
    Εγγραφή
    17-05-10
    Περιοχή
    Λάρισα
    Ηλικία
    41
    Μηνύματα
    1.094
    Thanked
    804
    Rides
    2

    Προεπιλογή

    Πραγματικά πανέμορφο αυτοκίνητο...Δεν προκαλεί τυχαία τον θαυμασμό όλων των BMWδάκιδων..

  9. #18
    Εγγραφή
    24-12-09
    Μηνύματα
    13.117
    Thanked
    23216
    Rides
    0

    Προεπιλογή

    Μετα απο μια περιοδο αρχαιολαγνειας και μην το πειραζεις κρατα το, εχω γυρισει σελιδα.
    Οτι μπορει να γινει καλυτερο ας γινει.
    Το σασι αυτο θα το γουσταρα με 12κυλινδρο παντως.
    Γιατι;
    Γιατι ετσι.

    Δηλαδη τι θα σας χαλαγε ενα Ε30 316 φουσκωμενο με τον s52 μεσα;
    Επειδη δεν θα ηταν γνησιο Μ3, επειδη θα ειχε λαθος κινητηρα, επειδη θα ηταν μετατροπη σε κατι που δεν υπηρχε, η επειδη θα πηγαινε τον κωλο του και θα εσκιζε οτι παταγε;

  10. #19
    Εγγραφή
    28-12-09
    Ηλικία
    97
    Μηνύματα
    1.574
    Thanked
    2226
    Rides
    0

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Snoopy Εμφάνιση μηνυμάτων
    Μετα απο μια περιοδο αρχαιολαγνειας και μην το πειραζεις κρατα το, εχω γυρισει σελιδα.
    Οτι μπορει να γινει καλυτερο ας γινει.
    Το σασι αυτο θα το γουσταρα με 12κυλινδρο παντως.
    Γιατι;
    Γιατι ετσι.

    Δηλαδη τι θα σας χαλαγε ενα Ε30 316 φουσκωμενο με τον s52 μεσα;
    Επειδη δεν θα ηταν γνησιο Μ3, επειδη θα ειχε λαθος κινητηρα, επειδη θα ηταν μετατροπη σε κατι που δεν υπηρχε, η επειδη θα πηγαινε τον κωλο του και θα εσκιζε οτι παταγε;
    Κοίταξε σεβαστή η άποψή σου.

    Το Ε30 Μ3 όμως και το κάθε αμάξι έγραψε ιστορία όπως ακριβώς ήταν, και σαν τέτοιο έμεινε στο χρόνο.

    ΟΛΑ αυτά που σου προσφέρει το συγκεκριμένο αμάξι είναι αποτέλεσμα των ΣΥΓΚΕΚΡΙΜΕΝΩΝ ανταλλακτικών.

    Επειδή τώρα έχει σταματήσει η (όχι και τόσο περιορισμένη όπως νομίζουμε στο ελλάντα) παραγωγή του σχεδόν κάθε αντίτυπό του έχει αξία, αν όχι συλλεκτική, συναισθηματική.

    Και για να απαντήσω στο ερώτημα σου θα με χάλαγε το παραπάνω αν ήταν σε σκαρί Ε30 Μ3.

    Καλά για τα 6άρια δε το συζητώ.

    Εγώ προσωπικά θα προτιμούσα να είχε μέσα 10 - 15 καρχαρίες (ναι τα ζώα της θάλασσας) και να έτρωγε στην κυριολεξία όποιον το αμφισβητούσε.

  11. The Following User Says Thank You to oldcarskickass For This Useful Post:

    yiannis2002 (14-06-10)

  12. #20
    Εγγραφή
    24-12-09
    Περιοχή
    Melissia / N. Penteli
    Μηνύματα
    1.849
    Thanked
    2461
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Οσον αφορα τα 30αρια και ΝΑΙ και ΟΧΙ ΟΜΩΣ!!!. Δεν εγραψαν ιστορια ετσι. Εγραψαν ιστορια ως DTM δηλαδη για την εποχη τους διαστημοπλοια. Τα τελευταια DTM 2,5 ειχαν φτασει τα 345 αλογα με φρενα της Alcon, σασμαν 6αρια hollinger και αλλα τετοια. Η μονη σχεση που ειχαν με το stock Ε30 Μ3 ηταν στα σηματα.!!!! Παντως ρε παιδια οταν γινεται ενα engine swap και αυτο γινεται σωστα σε ολους τους τομεις αυτο ειναι που μετραει.
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη TSAF : 14-06-10 στις 14:25

  13. The Following User Says Thank You to TSAF For This Useful Post:

    gnx (14-06-10)

Σελίδα 2 από 3 ΠρώτηΠρώτη 123 ΤελευταίαΤελευταία

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να απαντάτε σε θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργάζεστε τις δημοσιεύσεις σας
  •  
BACK TO TOP