Σελίδα 1 από 10 123 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 1 έως 10 από 93

Θέμα: e30

  1. #1
    Εγγραφή
    28-12-09
    Ηλικία
    52
    Μηνύματα
    3.201
    Thanked
    4060
    Rides
    5

    Προεπιλογή e30

    Οσα χρονια και εαν περασουν...ε Κωστα;
    Attached Images Attached Images

  2. The Following 2 Users Say Thank You to gnx For This Useful Post:

    A8hnaios (30-09-10), Monsta (11-06-10)

  3. #2
    Εγγραφή
    24-12-09
    Περιοχή
    Melissia / N. Penteli
    Μηνύματα
    1.849
    Thanked
    2461
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Ετσι ειναι τα Ε30, μια μεγαλη ΠΟΡΩΣΗ!!

  4. #3
    Εγγραφή
    02-01-10
    Περιοχή
    Στη διαδήλωση του φραπέ
    Ηλικία
    53
    Μηνύματα
    11.740
    Thanked
    14747
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο gnx Εμφάνιση μηνυμάτων
    Οσα χρονια και εαν περασουν...ε Κωστα;
    Αϊ χάσου πρωί πρωί

    edit: Κι άλλες κι άλλες σε facelift please
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Monsta : 11-06-10 στις 10:00

  5. #4
    Εγγραφή
    24-12-09
    Περιοχή
    Melissia / N. Penteli
    Μηνύματα
    1.849
    Thanked
    2461
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Monsta Εμφάνιση μηνυμάτων
    Αϊ χάσου πρωί πρωί

    edit: Κι άλλες κι άλλες σε facelift please
    αυτη σου αρεσει?
    Attached Images Attached Images

  6. #5
    Εγγραφή
    26-03-10
    Περιοχή
    Athens
    Μηνύματα
    5.698
    Thanked
    18806
    Rides
    0

    Προεπιλογή

    Α ρε Κώστα...

    Έτσι για να σε φτιάξω κι εγώ, να σου περιγράψω τρεις Μ3 Ε30 που μου έχουν μείνει σαν αναμνήσεις:

    Την πρώτη την είχε ένας συμφοιτητής στο Πολυτεχνείο. Ήταν από μεγαλύτερο έτος και χρωστούσε μαθήματα. Γνωριστήκαμε στα έδρανα, του έδινα σημειώσεις και κάναμε παρέα αφού αγαπούσαμε και οι δυο τα αυτοκίνητα. Ήταν μια λευκή Sport Evolution 2,5λιτρη με κάποια μετατροπή της Hartge, δε θυμάμαι ακριβώς τι... Ήταν μια κούκλα, λυπόμουν να τη βλέπω παρκαρισμένη στην Πολυτεχνειούπολη Ζωγράφου. Λεγόταν Μάρκελλος (επίθετο δεν αναφέρω) κι έμενε στα βόρεια προάστια. Ίσως να τον ξέρουν κάποιοι, εγώ έχω να τον δω μια 10ετία πάντως.

    Τη δεύτερη Μ3 Ε30 τη θυμάμαι να συχνάζει στην πολιτεία, στον παλιό Αλέκο (νυν Best Friends). Χρώματος μαύρου και μάλιστα ειδική έκδοση (Cecotto).

    Την τρίτη Μ3 Ε30 (μπλε) την είχε ο Νίκος ο Σπέης στην Αγ. Παρασκευή, ο αντιπρόσωπος της Superchips. Την έδωσε για μια Ε46 Μ3 CS.

    Πανέμορφα αυτοκίνητα... Πολύ θα ήθελα να αποκτήσω κάποτε μια και να την ανακατασκευάσω.

  7. #6
    Εγγραφή
    02-01-10
    Περιοχή
    Στη διαδήλωση του φραπέ
    Ηλικία
    53
    Μηνύματα
    11.740
    Thanked
    14747
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο S8N Εμφάνιση μηνυμάτων
    Α ρε Κώστα...

    Έτσι για να σε φτιάξω κι εγώ, να σου περιγράψω τρεις Μ3 Ε30 που μου έχουν μείνει σαν αναμνήσεις:

    Την πρώτη την είχε ένας συμφοιτητής στο Πολυτεχνείο. Ήταν από μεγαλύτερο έτος και χρωστούσε μαθήματα. Γνωριστήκαμε στα έδρανα, του έδινα σημειώσεις και κάναμε παρέα αφού αγαπούσαμε και οι δυο τα αυτοκίνητα. Ήταν μια λευκή Sport Evolution 2,5λιτρη με κάποια μετατροπή της Hartge, δε θυμάμαι ακριβώς τι... Ήταν μια κούκλα, λυπόμουν να τη βλέπω παρκαρισμένη στην Πολυτεχνειούπολη Ζωγράφου. Λεγόταν Μάρκελλος (επίθετο δεν αναφέρω) κι έμενε στα βόρεια προάστια. Ίσως να τον ξέρουν κάποιοι, εγώ έχω να τον δω μια 10ετία πάντως.

    Τη δεύτερη Μ3 Ε30 τη θυμάμαι να συχνάζει στην πολιτεία, στον παλιό Αλέκο (νυν Best Friends). Χρώματος μαύρου και μάλιστα ειδική έκδοση (Cecotto).

    Την τρίτη Μ3 Ε30 (μπλε) την είχε ο Νίκος ο Σπέης στην Αγ. Παρασκευή, ο αντιπρόσωπος της Superchips. Την έδωσε για μια Ε46 Μ3 CS.

    Πανέμορφα αυτοκίνητα... Πολύ θα ήθελα να αποκτήσω κάποτε μια και να την ανακατασκευάσω.

    Τη πρώτη δεν τη ξέρω.....δεν ήμουνα Ελλάδα τότε.

    Τη δεύτερη την έχω δει

    Του Νίκου το Ε30 ήτανε μετατροπή (πανέμορφο μεν) και το 46 του είναι κανονικό 46 και όχι CS. Ότι έχει πάνω το αμάξι, τα έχει βάλει ο ίδιος.

  8. #7
    Εγγραφή
    24-12-09
    Περιοχή
    Melissia / N. Penteli
    Μηνύματα
    1.849
    Thanked
    2461
    Rides
    1

    Exclamation

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Monsta Εμφάνιση μηνυμάτων
    Τη πρώτη δεν τη ξέρω.....δεν ήμουνα Ελλάδα τότε.

    Τη δεύτερη την έχω δει

    Του Νίκου το Ε30 ήτανε μετατροπή (πανέμορφο μεν) και το 46 του είναι κανονικό 46 και όχι CS. Ότι έχει πάνω το αμάξι, τα έχει βάλει ο ίδιος.
    Sorry αλλα επειδη το ειδα το αυτοκινητο οταν το πουλησε και το ειχε παρει για λιγο καιρο ο Μητσης θα το χαρακτηριζα σαν "γνησια" μετατροπη. Δεν ξερω εαν γινομαι αντιληπτος. Παρ΄ολα αυτα ενα απο τα πιο ομορφα Μ3 που εχω δει και με παρα πολυ μεγαλη προικα. Τοτε που το ειχε ο Μητσης το εδεινε 17,000 με ολα τα πραγματα του. Αποφασισα ομως και ξεκινησα το σκαραβαιο μου οποτε δεν εκανα κινηση αγορας.

  9. #8
    Εγγραφή
    23-12-09
    Μηνύματα
    9.392
    Thanked
    16591
    Rides
    2

    Προεπιλογή

    μια επισης καλοφτιαγμενη και γρηγορη Ε30 ειναι του δημητρη...
    αν ειχε και φουσκωτα φτερα...

  10. #9
    Εγγραφή
    24-12-09
    Περιοχή
    Melissia / N. Penteli
    Μηνύματα
    1.849
    Thanked
    2461
    Rides
    1

    Exclamation

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Stathis Εμφάνιση μηνυμάτων
    μια επισης καλοφτιαγμενη και γρηγορη Ε30 ειναι του δημητρη...
    αν ειχε και φουσκωτα φτερα...
    thanks αλλα εγω αυτα τα θεωρω μεγαλα λαθη. Να κανω τρομπετο το αμαξι για να το φουσκωσω, με Τ Ι Π Ο Τ Α.

  11. The Following User Says Thank You to TSAF For This Useful Post:

    A8hnaios (20-05-11)

  12. #10
    Εγγραφή
    02-01-10
    Περιοχή
    Στη διαδήλωση του φραπέ
    Ηλικία
    53
    Μηνύματα
    11.740
    Thanked
    14747
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο TSAF Εμφάνιση μηνυμάτων
    Sorry αλλα επειδη το ειδα το αυτοκινητο οταν το πουλησε και το ειχε παρει για λιγο καιρο ο Μητσης θα το χαρακτηριζα σαν "γνησια" μετατροπη.
    Δεν υπάρχει such thing as 'γνήσια μετατροπή'. Σε bmw forum είμαστε, όχι στη Χρυσή Ευκαιρία ούτε στο 'Αγορά Αυτοκινήτου' που ο καθένας γράφει ότι του κατέβει.

    Με το Νίκο είμαστε φίλοι, το αυτοκίνητο του ήταν φανταστικό γι αυτό και έγραψα 'πανέμορφο' πιο πάνω. Σαν το πρώην δικό μου, το Ε34 Μ5 3.8 nurburgring edition. Αν δεν έβλεπες το WBA στο θώλο, ορκιζόσουν ότι έβλεπες γνήσιο. Μέσα-έξω-πάνω-κάτω.

    Παρ όλα αυτά μιλάμε για μ ε τ α τ ρ ο π ή.

Σελίδα 1 από 10 123 ... ΤελευταίαΤελευταία

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να απαντάτε σε θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργάζεστε τις δημοσιεύσεις σας
  •  
BACK TO TOP