Καλησπέρα παιδιά,
Λοιπόν έδώ και ένα χρόνο περίπου είμαι κάτοχος μιας bmw (320ι) 1600cc 170 hp με τον κινητήρα Ν13Β16 και θέλω να του βάλω πρόγραμμα να του ανεβάσω τα άλoγα, πήρα λοιπόν τηλέφωνο να ρωτήσω τιμές και τα σχετικά. Το αμάξι έχει τώρα 114848χλμ και περίπου κάθε 10 με 11 χιλιάδες χιλιόμετρα μου ζητάει να του συμπληρώσω ένα λίτρο λάδι και κάπου εκεί συνήθως τα αλλάζω τελείως (λάδι+φίλτρο) γενικά το αμάξι το ανοίγω αρκετά συχνά δηλαδή κάθε μέρα γιατί βγαίνω εθνική για να πάω για δουλειά οπότε καταλαβαίνετε. Όταν πήρα τηλέφωνο να ρωτήσω αν μπορώ να βάλω πρόγραμμα αν αξίζει και τα σχετικά ο τύπος πολύ τίμια μου είπε να μην βάλω ότι θα μου ανέβει περισσότερο και η κατανάλωση λαδιού και ότι μπορεί να κάψω και κινητήρα(δεν ξέρω άμα το είπε γιατί είμαι κοπέλα και και πιστεύει ότι θα ξεχάσω να συμπληρώνω λάδι ) και ότι ο συγκεκριμένος κινητήρας δεν είναι ότι καλύτερο έχει βγάλει η bmw,350€ παρεμπιπτόντως μου ζήτησε για το πρόγραμμα, μετά πήρα και άλλου να δω τι θα μου πουν μου λέει 500€ φέρτω αύριο..... Οπότε τι να κάνω ? Να βάλω? Αξίζει? Μήπως θα ΄'πιέσω" πολύ τον κινητήρα γιατί είναι 16άρι και θα τον πάρω στα χέρια μετά?

Ευχαριστώ προκαταβολικά!