Σελίδα 2 από 2 ΠρώτηΠρώτη 12
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 11 έως 14 από 14

Θέμα: σκασμένο αμορτισέρ

  1. #11
    Εγγραφή
    24-01-19
    Μηνύματα
    13
    Thanked
    0
    Rides
    0

    Προεπιλογή

    ναι σίγουρα ισχύουν τα παραπάνω , άρα υπάρχει περίπτωση ποτέ ένα αμάξι να φτάσει πχ 200.000χλμ και να μην αλλάξει αμορτισέρ ?

  2. #12
    Εγγραφή
    09-05-14
    Μηνύματα
    960
    Thanked
    557
    Rides
    0

    Προεπιλογή

    καταλαβαινω την απορια σου, την ειχα και εγω στην αρχη γιατι εχω 150.000 και δεν χαλανε με τιποτα...και εχουν φαει λακουβες που δεν βλεπονται στο σκοταδι πολλες.σιγουρα εχουν χασει αποδοση ,λογικο ειναι..

    καπου ειχα γραψει σε ενα αναλογο θεμα πως καταλαβαινεις με την εμπειρια ποτε χαλανε πραγματικα και οχι ποτε θελουν οι μαστορες για να κανουν κονομα.εδω μπαινει το θεμα αξιοπιστο που σου ειπαν.δυσκολο...εμενα απο τα 60.000 ηθελαν να μου τα αλλαξουν.
    αν εχεις εμπειρο αυτι και ξερεις πως ακουγονταν τα αμορτισερ σου σωστα οταν ηταν ενταξει,γερα, τοτε πας σε ανωμαλιες,επιτηδες,ακους και ελεγχεις τον θορυβο.αν ειναι ξερα κανουν ξερο θορυβο και το ακους,κοπανανε.τοτε διαλεγεις μαστορα και ελεγχεις.
    εξαιρω το να χανουν λαδια οποτε αυτο ειναι εμφανες.

    το θεμα ποτε κ.λ.π εχει εξαντληθει.αν το αυτοκινητο σου το ριχνεις μεσα σε λακουβες πολλες φορες,αλλος λιγοτερες,αλλος λιγοτερες αλλα πιο ζημιογονες,πως οδηγεις γενικα,πας σιγα,πας γρηγορα κ.λ.π. δεν εχει στανταρ.

  3. The Following 3 Users Say Thank You to dreamer For This Useful Post:

    BILL007 (31-01-24), Mste (27-01-24), nikos valvetronic (27-01-24)

  4. #13
    Εγγραφή
    28-05-10
    Περιοχή
    Patra, Greece
    Μηνύματα
    1.914
    Thanked
    3223
    Rides
    0

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Mste Εμφάνιση μηνυμάτων
    ναι σίγουρα ισχύουν τα παραπάνω , άρα υπάρχει περίπτωση ποτέ ένα αμάξι να φτάσει πχ 200.000χλμ και να μην αλλάξει αμορτισέρ ?
    Ναι, αν είναι Yaris.

  5. #14
    Εγγραφή
    11-12-21
    Μηνύματα
    48
    Thanked
    51
    Rides
    0

    Προεπιλογή

    Επειδή αμορτισέρ αλλάζω μόνος μου με φτιαχτό εργαλείο για τα ελατήρια (μακρυές βίδες με γάτζους).
    Θεωρώ πως τα αμορτισέρ τα καταλαβαίνει μόνο ο οδηγός. Δεν επαναφέρει όπως θα έπρεπε.
    Αλλιώς μόλις λυθούν φαίνονται μόνο.

    Σε Mercedes E200 αλλάχτηκαν 1η φορά στα 230Κ χλμ και ακόμη είχαν επαναφορά απλά στο αμάξι πάνω δεν είχαν τόσο.
    Επίσης, ΚΤΕΟ είχε βγάλει 80%, ενώ ήταν εντελώς σκασμένα απλά επειδή το BMW είχε σκληρά ελατήρια Η&R υποθέτω.

Σελίδα 2 από 2 ΠρώτηΠρώτη 12

Ετικέτες Θέματος

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να απαντάτε σε θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργάζεστε τις δημοσιεύσεις σας
  •  
BACK TO TOP