Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 1 έως 3 από 3

Θέμα: Στροβιλιστής αέρα?

  1. #1
    Εγγραφή
    13-07-19
    Περιοχή
    Αθηνα
    Μηνύματα
    184
    Thanked
    87
    Rides
    0

    Προεπιλογή Στροβιλιστής αέρα?

    Μην γελάσει κανείς, γιατί θα κεράσει μπύρες!!! Τι είναι αυτό ρε παλληκάρια? Λογικά, βοηθάει να μπαίνει περισσότερος αέρας,
    αλλά όχι με πίεση, τι επίπτωση θα έχει στον κινητήρα? Έτσι εγκυκλοπαιδικά ρωτώντας! Δεν θα έβαζα στο μωρό μου τέτοιο πράγμα!

    https://market1.gr/product/f1-z-stro...8aAsxxEALw_wcB

  2. #2
    Εγγραφή
    27-04-16
    Ηλικία
    50
    Μηνύματα
    159
    Thanked
    194
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Μια από τις πολλές "πατέντες" που είναι παντελώς άχρηστες, ενώ η συγκεκριμένη είναι και επικίνδυνη (σε πραγματική δοκιμή ενός τέτοιου μαραφετιού ένα από τα πτερύγια είχε κοντέψει να αποκολληθεί και να το ρουφήξει η εισαγωγή !!). Ένα λίγο πιο σοβαρό παρόμοιο μαραφέτι που είχε αντέξει να το μετρήσουν, έδειξε μείωση απόδοσης, λόγω της προφανούς μείωσης ροής/ταχύτητας αέρα.

    Ανήκει στην συνομοταξία των άχρηστων, μαζί με μαγνητάκια, ιονιστές, γειώσεις, ηλεκτρικά turbo (με ανεμιστηράκια από PC ), μόνο για να γελάσεις λιγάκι αξίζουν....

  3. The Following 6 Users Say Thank You to The Ace For This Useful Post:

    BILL007 (20-12-23), GiannisMRE (20-12-23), PetrosD (19-12-23), Ptboul (20-12-23), skaros (20-12-23), wheelman (27-12-23)

  4. #3
    Εγγραφή
    13-07-19
    Περιοχή
    Αθηνα
    Μηνύματα
    184
    Thanked
    87
    Rides
    0

    Προεπιλογή

    Το κατάλαβα αλλά λέω θα το έχει δει κάποιος? Την δικιά μου (επειδή είμαι κλασσικός) την έχω σχεδόν όπως την έφτιαξε η μαμά της! ΄(εκτός απο τις ζάντες γιατί μου πήγαιναν 5000€ να μου τις στείλουν)! Να φανταστείτε
    έχω αγοράσει, μάσκες 3 ειδών, φλας μπροστινά 2 ειδών, φούσκες λεβιέ, χειρόφρενων, USB με μέτρηση Volt, και άλλα, όλα στην ντουλάπα, την λυπάμαι να της τα φορέσω........Ά! έχω αλλάξει και λάμπες, μπροστά και αριθμό, (όχι Ξένον)

Ετικέτες Θέματος

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να απαντάτε σε θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργάζεστε τις δημοσιεύσεις σας
  •  
BACK TO TOP