Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 1 έως 8 από 8

Θέμα: Ρυθμιστης πιεσης βενζινης

  1. #1
    Εγγραφή
    19-09-11
    Μηνύματα
    36
    Thanked
    5
    Rides
    0

    Προεπιλογή Ρυθμιστης πιεσης βενζινης

    Καλημερα σε ολους. Εχω ενα θεματακι με την καταναλωση στο m43b19 μου. Καει υπερβολικα πολυ καυσιμο. Εδω κ ενα χρονο που το ψαχνω, εχω ακουσει πολλα κ διαφορα! Αν ειχα αλλαξει οτι μου εχουν προτεινει βεβαια, θα ειχα αγορασει m3!!! Ακουω λοιπον τις προτασεις σας, αφου πρωτα σας πω οτι μου εχουν προτεινει να αλλαξω: αισθητηρα λαμδα, maf, ρυθμιστη πιεσης βενζινης κτλ

  2. #2
    Εγγραφή
    24-12-09
    Μηνύματα
    13.119
    Thanked
    23217
    Rides
    0

    Προεπιλογή

    Σε ποια περιοχη εισαι?

  3. #3
    Εγγραφή
    19-09-11
    Μηνύματα
    36
    Thanked
    5
    Rides
    0

    Προεπιλογή

    Χαλανδρι βρισκομαι

  4. #4
    Εγγραφή
    24-12-09
    Μηνύματα
    13.119
    Thanked
    23217
    Rides
    0

    Προεπιλογή

    Ωραια. Κανονισε ενα απογευμα να συναντηθουμε να σου βαλω το αμαξι στο διαγνωστικο να παρουμε ολες τις μετρησεις και να καταλαβουμε που ειναι το θεμα σου.
    Αφου το κομπιουτερ τα δινει «χαρτι και καλαμαρι» γιατι να πηγαινεις στα τυφλα;
    Μιση ωρα θα κανει το full scan και θα ξερεις λεπτομερως τι παει καλα και τι δεν παει καλα στο αυτοκινητο.
    Και για αποφυγη παρεξηγησεων ΔΕΝ χρεωνω, γιατι εχω παρει και κατι κουλα pm τυπου ποσα θες κτλ. Τιποτα δεν θελω. Να κυκλοφορουν bmw στο δρομο περηφανα θελω.

  5. The Following 8 Users Say Thank You to Stamatis For This Useful Post:

    dark knight (09-02-23), dreamer (10-02-23), GiannisRob (09-02-23), isou (09-02-23), nikos valvetronic (10-02-23), PetrosD (09-02-23), Vassilis ///M (11-02-23), wheelman (09-02-23)

  6. #5
    Εγγραφή
    19-09-11
    Μηνύματα
    36
    Thanked
    5
    Rides
    0

    Προεπιλογή

    Το να σου πω μπραβο κ ευχαριστω, ειναι νομιζω αυτονοητο!! Σπανιζουν τετοιοι ανθρωποι στις μερες μας. Στειλε μου τηλεφωνο να σε παρω να κανονισουμε

  7. The Following User Says Thank You to panhassiotis For This Useful Post:

    dreamer (10-02-23)

  8. #6
    Εγγραφή
    13-07-19
    Περιοχή
    Αθηνα
    Μηνύματα
    184
    Thanked
    87
    Rides
    0

    Προεπιλογή

    Μπράβο βρε Σταμάτη! το' λεγα οτι είσαι σπάνιος άνθρωπος!!!

  9. #7
    Εγγραφή
    27-04-16
    Ηλικία
    50
    Μηνύματα
    151
    Thanked
    177
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Stamatis Εμφάνιση μηνυμάτων
    ...Και για αποφυγη παρεξηγησεων ΔΕΝ χρεωνω, γιατι εχω παρει και κατι κουλα pm τυπου ποσα θες κτλ. Τιποτα δεν θελω. Να κυκλοφορουν bmw στο δρομο περηφανα θελω.
    Και εγώ το ίδιο θέμα έχω, από εποχές 2004-2005 που ασχολούμαι πιο σοβαρά με διαγνωστικά, εγγραφές, updates κλπ στα δικά μου αυτοκίνητα, μου έχουν πει -με ειλικρίνεια βεβαίως τα παιδιά- πολλές φορές "πόσο θέλεις για το τάδε mod", "να σου πληρώσω έστω την ώρα σου" κλπ. Έχω κάνει εκατοντάδες διαγνώσεις, αλλαγές, προσθήκες, βελτιώσεις κ.α. σε ECUs από Mazda μέχρι τώρα σε BMW, δεν έχω ζητήσει ούτε ευρώ για τον καφέ που ήπιαμε όσο περιμέναμε να γίνει η δουλειά, όλα τα έκανα πάντα στο πλαίσιο της αλληλοβοήθειας και της επίλυσης προβλημάτων
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη The Ace : 11-02-23 στις 10:07

  10. The Following 3 Users Say Thank You to The Ace For This Useful Post:

    Little John (17-05-23), Vassilis ///M (11-02-23), wheelman (14-02-23)

  11. #8
    Εγγραφή
    13-07-19
    Περιοχή
    Αθηνα
    Μηνύματα
    184
    Thanked
    87
    Rides
    0

    Προεπιλογή

    Μπράβο παλληκάρια μου, να είστε καλά να βοηθάτε!

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να απαντάτε σε θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργάζεστε τις δημοσιεύσεις σας
  •  
BACK TO TOP