Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 1 έως 3 από 3

Θέμα: Αγορά z4

  1. #1
    Efib Guest

    Προεπιλογή Αγορά z4

    Καλησπέρα και καλή χρονιά.

    Μετά από χρόνια που θέλω ένα z4 νομίζω ότι ήρθε η ώρα να το αποκτήσω. Σκέφτομαι ένα μεταχειρισμένο με ~100000χλμ και 2λιτρο κινητήρα. Εκτός από βιβλίο service, ΚΤΕΟ πρέπει να προσέξω κάτι άλλο; Μηχανικό σκέφτομαι να πάρω από την spotamechanic αλλά αν έχετε κάτι να προτείνετε θα χαρώ να το ακούσω. Επίσης, βλέπω τιμές Αγγλίας και είναι πολύ χαμηλότερες από Ελλάδα. Συμφέρει να το φέρω από Αγγλία (αν και θα έχει τιμόνι δεξιά αλλά δεν με ενοχλεί.

    Ευχαριστώ

  2. #2
    Εγγραφή
    23-12-09
    Μηνύματα
    6.185
    Thanked
    10609
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Ειχα ενα για αρκετα χρονια. Ιδιαιτερα προβληματα δεν είχε. Πρόσεξε λίγο το συστημα ψύξης/θέρμανσης να δουλευει καλά.

    Καπου είχα διαβασει και για πιθανα προβλήματα με πολλαπλασιαστές, αλλα εγω δεν είχα ποτέ τετοιο θεμα.

    Από διάβασμα που ειχα ρίξει στα αγγλικά φόρουμ θυμαμαι ότι ειδικά στην Αγγλία ειχαν πολλά προβλήματα με τα μοτερακια που ανεβοκατεβάζουν την κουκουλα. Ειναι σε μια θέση διπλα στην υδρορροή και επειδη δεν την καθαριζαν πηγαινε το νερο εκει κ τα εκαιγε.

    Α, ναι κοιτα η κουκουλα να ειναι σε καλή κατάσταση - καλά συντηρημένη

    Οτι θες εδω ειμαστε.

  3. #3
    Εγγραφή
    13-09-21
    Περιοχή
    Thes/ki
    Μηνύματα
    126
    Thanked
    38
    Rides
    2

    Προεπιλογή

    Απο εξωτερικό να το φερης απλώς ΞΕΧΝΑ ΤΟ Αν ειναι euro 4 εκτος απο τον εκτελωνισμό θες επιπλέον το πεντοχίλιαρο για τον νομο κλιματικής παπαριάς εκτος αν ειναι euro 5/6
    Kατά τα άλλα ειναι αυτ. Γερό και αθανατο μεχρι να πεθάνης παρε 1 ελλ. Αγοράς και θα με θυμηθείς για το ποσο προικισμένη οδηγηση εχει..

Ετικέτες Θέματος

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να απαντάτε σε θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργάζεστε τις δημοσιεύσεις σας
  •  
BACK TO TOP