Σελίδα 3 από 3 ΠρώτηΠρώτη 123
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 21 έως 23 από 23

Θέμα: Βελτίωση X3 xD20d (B47)

  1. #21
    Εγγραφή
    27-04-16
    Ηλικία
    50
    Μηνύματα
    159
    Thanked
    194
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Μια πολύ μικρή αλλαγή, η οποία όμως αλλάζει όλο το ambience της καμπίνας. Αν λοιπόν έχουμε ID5 σε LCI F-series (αλλά νομίζω το ίδιο είναι σε όλα τα series, αλλάζει μόνο το λεκτικό της ρύθμισης), αλλάζουμε το setting HU->HMI_ID_VERSION από ότι είναι τώρα (σε μένα ήταν id5_plus_plus) σε id6_light, και πηγαίνουμε από το παλιό menu (static tiles) στο καινούριο (live tiles)

    Συνημμένο Αρχείο 46619

  2. The Following User Says Thank You to The Ace For This Useful Post:


  3. #22
    Εγγραφή
    23-12-09
    Περιοχή
    Πειραιας - Μηλος
    Ηλικία
    57
    Μηνύματα
    6.972
    Thanked
    20091
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο The Ace Εμφάνιση μηνυμάτων
    Από τα 15-16 αυτοκίνητα που έχω αλλάξει, δεν έχω αφήσει απείραχτο ούτε ένα
    Αφού λοιπόν με το Χ3 δεν μπορώ να κάνω πολλά πράγματα (ή τα ελάχιστα που μπορώ να κάνω κοστίζουν χιλιάδες €, π.χ. φρένα) ξαναγύρισα στο Fiesta, στο οποίο μπορείς να πειράξεις δεκάδες πραγματάκια, έχω κάνει ήδη αρκετά (από remap μέχρι τα Ford spoiler, splitter κλπ) αλλά πάντα υπάρχει κάτι να φτιάξεις, τώρα θα αλλάξω όλα τα κολλάρα και θα του βάλω θολόμπαρες

    Έτσι κάτι να ασχολούμαστε...
    Έχεις ψάξει το θέμα των φρένων γιατί είναι πονοκέφαλος εκτός αν πας σε λύσεις galfer,brembo κλπ,που σίγουρα έχουν αυξημένο κόστος ,έχεις ψάξει από bmw τι θα μπορούσε να ταιριάξει ?
    Αν και δε νομίζω πως το Χ3 2.0 φοράει τα ίδια με το 35i,αλλά ας ρωτήσω δεν έχω να χάσω κάτι
    www.deepbluebeachbar.com

    Deep Blue, Paliochori, Milos HD 360º Virtual Tours:
    360º HD Εικονικές Περιηγήσεις:
    ************** Click on the link: ****************
    https://www.paliochori.com/vt/deepblue


    Instagram

  4. The Following User Says Thank You to deepBLUE For This Useful Post:

    BILL007 (11-04-24)

  5. #23
    Εγγραφή
    27-04-16
    Ηλικία
    50
    Μηνύματα
    159
    Thanked
    194
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Όχι για να είμαι ειλικρινής δεν το έχω ψάξει, προσπάθησα να βρω κωδικούς εξαρτημάτων έστω από τα M brakes για το Χ3 αλλά δεν κατάφερα κάτι (με όχι και τόσο ενδελεχές online ψάξιμο, αν προσπαθήσω σίγουρα θα τους βρω). Για άλλα μοντέλα (πχ. το 35αρι) δεν ασχολήθηκα, απλώς έχω δει τιμές για big brake kits γενικά για το Χ3, και εκεί παίζουν τα τυπικά 4-5χίλιαρα.

    Για την ώρα έχω περάσει σε Brembo Xtra μπροστά, να δω πως θα πάνε αυτά, και αν τελικά δεν μου κάνουν, θα το σκεφτώ για κάτι καλύτερο (και βέβαια, φτου και από την αρχή το ψάξιμο )

Σελίδα 3 από 3 ΠρώτηΠρώτη 123

Ετικέτες Θέματος

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να απαντάτε σε θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργάζεστε τις δημοσιεύσεις σας
  •  
BACK TO TOP