Καλησπέρα σε όλους και καλή χρονιά!

Δυστυχώς η προηγούμενη δεν έκλεισε με τον καλύτερο τρόπο καθώς είχα ένα μικρό τρακάρισμα την προτελευταία μέρα του χρόνου

Δεν ήταν δική μου υπαιτιότητα και επειδή το αυτοκίνητο είναι 6 μηνών θέλω να επισκευαστεί και να γίνει όπως την πρώτη μέρα που το πήρα και έτσι το διατηρούσα.

Το αυτοκίνητο έχει αγοραστεί απο τον Σφακιανάκη στην Κηφισίας και απο μια προληπτική αλλαγή λαδιών που έκανα στα 10000κμ είχα αρκετά θετικές εντυπώσεις.

Αυτό που με προβληματίζει είναι αν θα γίνει σωστή δουλειά και αν θα ακολουθήσουν κατα γράμμα τις διαδικασίες όπως ακριβώς τις περιγράφει η BMW.

Απο τις φωτογραφίες δεν φαίνεται μεγάλη η ζημιά αλλά πρέπει να γίνει αλλαγή προφυλακτήρα, μάσκας, το ενεργό flap του αεραγωγού και ότι άλλο έχει σπάσει εσωτερικά απο βάσεις κλπ. Υπάρχει και ένα μικρό βαθούλωμα στο καπώ το οποίο σκέφτομαι να το επισκευάσω τοπικά (PDR?) γιατί δεν έχω εμπιστοσύνη να βαφτεί όλο το καπώ και δεν το συζητάω για τοπική επισκευή με στόκους κλπ.

Το να σφιχτεί και η τελευταία βίδα με δυναμόκλειδο, το ξέρω πως δεν υπάρχει απλά ψάχνω για την καλύτερη δυνατή επισκευή, για αυτό οι εμπειρίες σας με επισκευές σε εξουσιοδοτημένα είναι πολύτιμες!!

Σας ευχαριστώ!
IMG_3217.jpgIMG_3214.jpgIMG_3215.jpgIMG_3220.jpgIMG_3221.jpgIMG_3218.jpgIMG_3222.jpg