Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 1 έως 4 από 4

Θέμα: Γνώμες για εξουσιοδοτημένα για επισκευή

  1. #1
    Εγγραφή
    26-09-21
    Μηνύματα
    3
    Thanked
    0
    Rides
    0

    Προεπιλογή Γνώμες για εξουσιοδοτημένα για επισκευή

    Καλησπέρα σε όλους και καλή χρονιά!

    Δυστυχώς η προηγούμενη δεν έκλεισε με τον καλύτερο τρόπο καθώς είχα ένα μικρό τρακάρισμα την προτελευταία μέρα του χρόνου

    Δεν ήταν δική μου υπαιτιότητα και επειδή το αυτοκίνητο είναι 6 μηνών θέλω να επισκευαστεί και να γίνει όπως την πρώτη μέρα που το πήρα και έτσι το διατηρούσα.

    Το αυτοκίνητο έχει αγοραστεί απο τον Σφακιανάκη στην Κηφισίας και απο μια προληπτική αλλαγή λαδιών που έκανα στα 10000κμ είχα αρκετά θετικές εντυπώσεις.

    Αυτό που με προβληματίζει είναι αν θα γίνει σωστή δουλειά και αν θα ακολουθήσουν κατα γράμμα τις διαδικασίες όπως ακριβώς τις περιγράφει η BMW.

    Απο τις φωτογραφίες δεν φαίνεται μεγάλη η ζημιά αλλά πρέπει να γίνει αλλαγή προφυλακτήρα, μάσκας, το ενεργό flap του αεραγωγού και ότι άλλο έχει σπάσει εσωτερικά απο βάσεις κλπ. Υπάρχει και ένα μικρό βαθούλωμα στο καπώ το οποίο σκέφτομαι να το επισκευάσω τοπικά (PDR?) γιατί δεν έχω εμπιστοσύνη να βαφτεί όλο το καπώ και δεν το συζητάω για τοπική επισκευή με στόκους κλπ.

    Το να σφιχτεί και η τελευταία βίδα με δυναμόκλειδο, το ξέρω πως δεν υπάρχει απλά ψάχνω για την καλύτερη δυνατή επισκευή, για αυτό οι εμπειρίες σας με επισκευές σε εξουσιοδοτημένα είναι πολύτιμες!!

    Σας ευχαριστώ!
    IMG_3217.jpgIMG_3214.jpgIMG_3215.jpgIMG_3220.jpgIMG_3221.jpgIMG_3218.jpgIMG_3222.jpg

  2. #2
    Εγγραφή
    25-11-11
    Περιοχή
    Piraeus
    Μηνύματα
    2.939
    Thanked
    8022
    Rides
    3

    Προεπιλογή

    Καλημέρα και Χρόνια Πολλά,
    δεδομένου ότι το αυτοκίνητο είναι μόλις 6 μηνών , θα πρέπει θεωρητικά ολα τα ανταλλακτικα να αντικατασταθούν με νέα γνησια.

    Δές τα συνεργαζομενα συνεργεία που έχει η ασφαλιστική σου και πράξε ανάλογα,
    αν και η αντιπροσωπία ειναι μια πολύ καλή λύση.

    Προσωπικά θα απαιτούσα αντικατασταση.

  3. #3
    Εγγραφή
    26-09-21
    Μηνύματα
    3
    Thanked
    0
    Rides
    0

    Προεπιλογή

    Έχω μιλήσει με τον ασφαλιστή και εννοείται όλα θα μπούνε καινούργια και γνήσια. Για αυτό είπα για αντιπροσωπεία ώστε να ακολουθήσουν τις σωστές διαδικασίες (υποτίθεται). Δεν θέλω να πάω σε κάποιο συνεργαζόμενο.

    Απλά ήθελα γνώμες και εμπειρίες.

  4. #4
    Εγγραφή
    24-12-09
    Μηνύματα
    13.117
    Thanked
    23216
    Rides
    0

    Προεπιλογή

    Στον Σπανο μου ειχαν φτιαξει τον προφυλακτηρα του Ε82 και οταν το εδωσα δεν καταλαβε ο τυπος που εκανε ελεγχο πως ειναι αλλαγμενος και βαμμενος.
    (Και ηταν και φαναρτζης).
    Δυο πραγματα σημαινει αυτο: 1 ο Σπανος εκανε εξαιρετικη δουλεια, 2 ο φαναρτζης του αγοραστη ηταν ΓΤΠΚ.
    Εγω παντως δεν εβλεπα διαφορα ουτε στο χρωμα ουτε τιποτα. Και ηταν πολυ δυσκολο χρωμα, εκεινο που ειναι σαν κατουρημενη αμμος με περλες.

Ετικέτες Θέματος

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να απαντάτε σε θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργάζεστε τις δημοσιεύσεις σας
  •  
BACK TO TOP