Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 1 έως 10 από 13

Θέμα: MERCEDES A180D 2021- το γρηγοροτερο αμαξι του κοσμου!!

Threaded View

Προηγούμενο μήνυμα Προηγούμενο μήνυμα   Επόμενο Μήνυμα Επόμενο Μήνυμα
  1. #1
    Εγγραφή
    15-03-10
    Περιοχή
    drift land
    Ηλικία
    43
    Μηνύματα
    3.296
    Thanked
    7247
    Rides
    4

    Προεπιλογή MERCEDES A180D 2021- το γρηγοροτερο αμαξι του κοσμου!!

    Ο μεγαλος κυριος clarcson ειχε πει καποτε οταν γυριζε ενα βιντεο για το top gear στη πανεμορφη νεα ζηλανδια, αν θυμαμαι καλα, οτι το ταχυτερο αμαξι του κοσμου ειναι το νοικιαρικο..!!!ΓΙΑΤΙ????γιατι πολυ απλα δεν σε νοιαζει, δεν ειναι δικο σου, δε το πονας ρε αδερφε...καπως ετσι εγινε λοιπον και με το μερσεντακι της ιστοριας μας..

    Οπως με προτρεψαν πολλα παιδια εδω πηγα μεχρι την hertz και εψαχνα ενα premium μικρο για ταξιδι μεχρι την πατριδα μου τα γιαννενα για να κανω εργασιες στο αγαπημενο μου χωριο!!ενω ηθελα να δοκιμασω ενα καινουργιο mini (εχω οδηγησει το countryman) aka bmw116 να δω πως θα ειναι σε μια 6ημερη συμβιωση με πανω απο 1000km..δυστυχως παρελαβα ενα mercedaki a class με το ΦΟΒΕΡΟ ΜΟΤΕΡ RENAULT 1500CC ΠΕΤΡΕΛΑΙΑΚΙ που εχει γινει ο 20vt/tfsi των diesel....

    το παραλαμβανω λοιπον ενα αμαξι του 21 που δυστυχως ηδη ειχαν καταφερει να το κοπανησουν καλα πισω..(φτιαγμενα και τα δυο φτερα πισω που φαινονταν απο μιλια...) αλλα ειπαμε το ταχυτερο αμαξι του κοσμου τα εχει αυτα!!!οι πρωτες εντυπωσεις ειναι σιγουρα ψαρωτικες..πολυ premium με τις δυο οθονες μεσα (μια μπρος απο τον οδδηγο και μια στο κεντρο) και καμποσα μενου να χαθεις για μερες..για καποιον που εχει διαθεση και ορεξη μαθαινονται ευκολα..αλλα οχι για τον 60αρη...το dieselaki ακουγεται στο ξεκινημα το κροταλισμα αλλα οχι στην πορεια παρα ελαχιστα..μεγαλο προσον των σημερινων diesel...το renault μοτερακι πραγματι κλεβει την παρασταση καθως ειναι φανταστικο..προσεξτε...το λεω εγω αυτο...που αγαπω τα lag και τις πεταλουδες...δεν πιστευω οτι ενα βενζινης μοτερ θα πηγαινε το αμαξωμα αυτο καλυτερα παρα μονο το amg...αν αυτο δεν ειναι τιμητικο...τι αλλο να πω???αισθητικα το μερσεντακι ειναι αρκετα ομορφο μπροστα και ψαρωτικο με τις μεγαλες γριλιες απο amg gt...που περα απο νοσταλγικη πινελια επιβαλλεται στην προσπεραση οταν σε βλεπουν στον καθρεφτη!!!πισω παλι δεν τρελλαθηκα αλλα ειναι μια χαρα..μεχρι εκει..το δικο μ αμαξακι ειχε πολυ ψηλο προφιλ λαστιχα 60-65αρια με αποτελεσμα να ειναι και παρα πολυ ανετο για συγχρονο αμαξι..αλλα ολα αυτα θα σας τα πω και στο ταξιδι...οι πρωτες εντυπωσεις λοιπον ειναι ενος πολυ καλου συνολικα αυτοκινητου που σαφως και απευθυνεται σε ενα ωριμο κοινο χωρις ιδιαιτερες οδηγικες εξαρσεις...

  2. The Following 4 Users Say Thank You to nik200 For This Useful Post:

    isou (10-10-22), PetrosD (10-10-22), Ptboul (29-12-22), Stamatis (10-10-22)

Ετικέτες Θέματος

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να απαντάτε σε θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργάζεστε τις δημοσιεύσεις σας
  •  
BACK TO TOP