Σελίδα 2 από 2 ΠρώτηΠρώτη 12
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 11 έως 13 από 13

Θέμα: MERCEDES A180D 2021- το γρηγοροτερο αμαξι του κοσμου!!

  1. #11
    Εγγραφή
    24-12-09
    Μηνύματα
    13.117
    Thanked
    23217
    Rides
    0

    Προεπιλογή

    Το 45 το εχω οδηγησει αρκετα. Επιπεδου Μ2 και πιθανοτατα και καλυτερο για τον οδηγο που θελει να ειναι γρηγορος χωρις να τρομαζει.
    Το Μ2 ηθελε τρομερη αυτοπεποιθηση χωρις τα ηλεκτρονικα του ενω το 45 απλα πηγαινε με οσα οπου το εβαζες.
    Γενικα εδειχνε πως οτι και να του κανεις δεν τραβαει κανενα ζορι και ειχε ενα υπεροχο κροταλισμα απο τις εξατμισεις.
    Σε σχεση με το Μ2 πολυ πιο πρακτικο και απειρως πιο ανετο.
    Βεβαια εμενα του βλαμμενου μου αρεσε το Μ2 κυριως επειδη ηταν χειροκινητο και πιο διασκεδαστικο, γιατι στο δρομο αυτο που μετραει ειναι να μη βαριεσαι και να περνας καλα.
    Στην πιστα νομιζω πως το Α45 θα ηταν μπροστα απο το Μ2 με εναν οδηγο «σαν και εμας» και οχι εναν οδηγο με αγωνιστικες περγαμηνες.

  2. The Following 2 Users Say Thank You to Stamatis For This Useful Post:

    nik200 (14-10-22), PetrosD (15-10-22)

  3. #12
    Εγγραφή
    15-03-10
    Περιοχή
    drift land
    Ηλικία
    43
    Μηνύματα
    3.293
    Thanked
    7239
    Rides
    4

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Stamatis Εμφάνιση μηνυμάτων
    Το 45 το εχω οδηγησει αρκετα. Επιπεδου Μ2 και πιθανοτατα και καλυτερο για τον οδηγο που θελει να ειναι γρηγορος χωρις να τρομαζει.
    Το Μ2 ηθελε τρομερη αυτοπεποιθηση χωρις τα ηλεκτρονικα του ενω το 45 απλα πηγαινε με οσα οπου το εβαζες.
    Γενικα εδειχνε πως οτι και να του κανεις δεν τραβαει κανενα ζορι και ειχε ενα υπεροχο κροταλισμα απο τις εξατμισεις.
    Σε σχεση με το Μ2 πολυ πιο πρακτικο και απειρως πιο ανετο.
    Βεβαια εμενα του βλαμμενου μου αρεσε το Μ2 κυριως επειδη ηταν χειροκινητο και πιο διασκεδαστικο, γιατι στο δρομο αυτο που μετραει ειναι να μη βαριεσαι και να περνας καλα.
    Στην πιστα νομιζω πως το Α45 θα ηταν μπροστα απο το Μ2 με εναν οδηγο «σαν και εμας» και οχι εναν οδηγο με αγωνιστικες περγαμηνες.
    Θα συμφωνησω!!it all makes sense..

    Πραγματι το m2 ειναι ενα αμαξι παιχνιδι..ενας εμπειρος κανει παπαδες αλλα στο οριο δε θα ειναι τερμα στριφτερο...ειναι λογικο..βγηκε το comp και το cs γιαυτο μετα και τα σαρωσε ολα..προφανως και το τετρακινητο amg που βγηκε για να ΑΛΩΣΕΙ την κατηγορια των huper-hatch σιγουρα θα ειναι πιο ευκολο...και αντιστοιχα μαλλον πιο γρηγορο απο το απλο m2...για το comp-cs επιφυλλασομαι..απλα ειναι αλλες κατηγοριες θεωρω..αλλο αγοραστικο κοινο...τα hatches ειναι πιο playstation...ενω τα coupe ειναι λιγο για μας τους κολημενους!!!

  4. #13
    Εγγραφή
    15-03-10
    Περιοχή
    drift land
    Ηλικία
    43
    Μηνύματα
    3.293
    Thanked
    7239
    Rides
    4

    Προεπιλογή

    ο γυρισμος στο κλεινον αστυ...

    τελευταιες σκεψεις λοιπον πριν παραδωσω τη μαυρουλα και αυτη τη φορα δε τη λυπηθηκα....κοινως απο 5.4lt πηγαμε στα 6.2lt καταναλωση αν και αμφιβαλλω αν αλλος πλην του βλαμμενου εδω, ναι για μενα μιλαω, το πατησα οσο δεν ειχε..για να σας δωσω να καταλαβετε εκανα γυρω στα 25 λεπτα πιο αργα γιαννενα-αθηνα απο οτι με το m3....με 115 αλογα ολα αυτα....προφανως και το αμαξι δε φτιαχτηκε ουτε να στριβει με τελικες (190-200) ουτε να πηγαινει ταπα συνεχεια και παντου...παραταυτα ισως λιγο μετα τα 180 να το αισθανθηκα λιγακι ασταθες αλλα ας μη ξεχναμε το 60αρι λαστιχο και την αναρτηση βαρκα...δε τρομαξε πουθενα παρα το γεγονος οτι το εβγαλα κυριολεκτικα απο τα νερα του..ειπαμε πλαισια αλλου πλεον...

    την επομενη λοιπον ηρθε η ωρα του αποχωρισμου..περα απο την γλυκοπικρη γευση, το ερωτημα οπως σε καθε δοκιμη ειναι το εξης..

    δινεις 20κ να παρεις ενα τετοιο με 30-40-50 χιλιαδες χιλιομετρα ή αγοραζεις πχ..ενα 316 f30 του 2015 για την οικογενεια στα ιδια χρηματα στα ιδια χιλιομετρα χοντρικα..??προσωπικα, αν και δεν ειμαι ο μεσος οδηγος και δοκιμαστης, οχι...θα προτιμουσα την κουρσα (sedan) και ας μη παρκαρω παντου τοσο ευκολα..θελω τη πισω κινηση οπως και το πολυ (μεγεθος) αμαξι για τα λεφτα μ..δε με νοιαζει τοσο να συνδεεται το κινητο ή το ταμπλετ τοσο ευκολα...μπορω να ζησω και με μια πιο μικρη οθονη..
    βεβαια απο οτι βλεπω στους δρομους πολυ λιγοτερα τα f30 απο οτι τα a class....αρα μαλλον ειμαι η εξαιρεση και οχι ο κανονας...hurrah οθονες, ταμπλετς και παρκαρισμα!!!!

  5. The Following 5 Users Say Thank You to nik200 For This Useful Post:

    BMWNAOUSSA (20-10-22), dark knight (17-10-22), isou (17-10-22), PetrosD (17-10-22), wheelman (19-10-22)

Σελίδα 2 από 2 ΠρώτηΠρώτη 12

Ετικέτες Θέματος

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να απαντάτε σε θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργάζεστε τις δημοσιεύσεις σας
  •  
BACK TO TOP