Σελίδα 2 από 2 ΠρώτηΠρώτη 12
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 11 έως 15 από 15

Θέμα: Φίλτρο καμπίνας γιόκ!

  1. #11
    Εγγραφή
    24-12-09
    Μηνύματα
    13.117
    Thanked
    23217
    Rides
    0

    Προεπιλογή

    Ηλια σε ποια περιοχη εισαι? Θελω να ριξω μια ματια στο αυτοκινητο.

  2. #12
    Εγγραφή
    13-07-19
    Περιοχή
    Αθηνα
    Μηνύματα
    184
    Thanked
    87
    Rides
    0

    Προεπιλογή

    Αυτό είναι και το μεγάλο πρόβλημα, σε αυτό το ''μυστηριώδες'' αυτοκίνητο! Κανείς μάστορας δεν ξέρει τίποτα, η απάντηση είναι η εξείς (φίλε το αυτοκίνητο είναι εισαγωγής Γερμανικό ή Ιταλικό, και έχουν βάλει clima DIAVIA αυτά έβαζαν τότε, οπότε δεν ξέρουμε τίποτα μέχρι να λυθεί όλο το ταμπλό!!!), στις ερωτήσεις σου, αυτό που μπορώ να σου πω είναι οτι το πάνελ του κλιματισμού είναι εντελώς αυτόματο, αλλά και χειροκίνητο, επίσης έχει ανακύκλωση, το ότι δουλεύει (το πανελ) το καταλαβαίνω απο τον θόρυβο, στις αλλαγές που κάνω στο πάνελ, ακολουθεί ένα σιγανό ζζζζζζζζζ, εάν μπορείς να καταλάβεις, σου βάζω και φωτό του πάνελ!
    Attached Images Attached Images

  3. The Following User Says Thank You to iliasb For This Useful Post:

    BILL007 (12-09-22)

  4. #13
    Εγγραφή
    24-12-09
    Μηνύματα
    13.117
    Thanked
    23217
    Rides
    0

    Προεπιλογή

    Ναι. Το εχω δει πολλες φορες αυτο το πανελ.
    Ειναι πολυ καλη και πανακριβη για την εποχη της κατασκευη.
    Το οτι το μοτερακι του κλαπετου δουλευει δεν σημαινει απαραιτητα πως το κλαπετο γυριζει.
    Μπορει να εχει ξεκουμπωσει, να εχει φαει τα δοντακια του, πολλα πραγματα.

    Το πιο ευκολο ειναι να ξεκινησεις απο μπροστα και να δεις το μοτερακι που λεμε.
    Ισως και να το αλλαξεις. Με την ευκαιρια κανεις και εναν καθαρισμο.
    Τοσα χρονια χαλια θα ειναι. Δεν θα το μετανοιωσεις.

  5. The Following User Says Thank You to Stamatis For This Useful Post:

    BILL007 (12-09-22)

  6. #14
    Εγγραφή
    13-07-19
    Περιοχή
    Αθηνα
    Μηνύματα
    184
    Thanked
    87
    Rides
    0

    Προεπιλογή

    Συγνώμη βρε Σταμάτη μου, τώρα είδα πως έγραψες!!! Με τα 4 εγγόνια που μεγαλώνω, (και λίγο η ηλικία) δεν προλαβαίνω να ......μην πω, και παρεξηγηθώ!
    Είμαι Νέο Ηράκλειο Καναπίτσα, ασφαλώς εάν σε βολέψει κάποια μέρα, και να το δεις, και να πιούμε καφέ! Εάν σε πάρει ο δρόμος, ρίξε τηλ. 6978037781

  7. #15
    Εγγραφή
    13-07-19
    Περιοχή
    Αθηνα
    Μηνύματα
    184
    Thanked
    87
    Rides
    0

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Stamatis Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ξεκινας απο το μοτερ που σου ειπα (που λενε πως αν φτασεις μεχρι εκει το αλλαζεις αναλογα με την κατασταση του) ακολουθεις μετα τη διαδρομη μεχρι την καμπινα (πισω απο το ταμπλω) και την καθαριζεις και τελος βγαζεις ραδιοσιντι και αεραγωγους του ταμπλω τους επανω και κοιτας ενα κλαπετο που εχει και κατευθυνει τον αερα.
    Στον χειροκινητο ανεμιστηρα που λεει το σασι σου πως εχεις, εχει μονο ενα κλαπετο για πανω κατω και μεση. Ανακυκλωση δεν δειχνει να εχει. Ειναι ετσι; Μπορεις να μου το επιβεβαιωσεις;
    Αν δεν εχει ανακυκλωση και το κλαπετο ειναι χαλασμενο….. δυστυχως…. Λυνεις ταμπλω απο κατω πρωτα και αν δεν σου δινει «χερι» να δουλεψεις τοτε ας μην το κουβεντιασουμε γιατι ειναι τρεις σελιδες λυσιμο δεσιμο.
    Ισως ενας μηχανικος καλος να εχει αλλο τροπο πιο γρηγορο απο τον επισημο ομως.
    Αλλο τι λεει η bmw που χρεωνει με την ωρα και αλλο αν ενας καλος μαστορας εχει βρει τον γρηγορο δρομο.
    Παντως σε καθε περιπτωση ξεκινας απο την μηχανη μπροστα και συνεχιζεις.


    Μάλλον έχεις δίκιο Σταμάτη, όταν πατάω να αλλάξω τον αέρα, ναι μεν ακούω το μοτεράκι να γουργουρίζει, αλλά δεν βλέπω να αλλάζει ο αέρας κατεύθυνση! Επίσης (μην γελάσεις), καυτό αέρα έχω κάτω απο το
    ραδιοκασετόφωνο, που είναι δυο θηκάκια για κλειδιά κτλ. και στα πόδια, πουθενά αλλού!!! Μάλλον θέλει μάστορα, εμένα ΔΕΝ πιάνουν τα χέρια μου, ούτε τα κουράγια μου για τέτοιες δουλειές! Πρέπει να βγει το ταμπλό
    και να φτιαχτούν-αλλαχθούν, μοτέρ και κλαπέτα!

  8. The Following User Says Thank You to iliasb For This Useful Post:

    BILL007 (17-10-22)

Σελίδα 2 από 2 ΠρώτηΠρώτη 12

Ετικέτες Θέματος

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να απαντάτε σε θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργάζεστε τις δημοσιεύσεις σας
  •  
BACK TO TOP