Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 1 έως 7 από 7

Θέμα: Ύποπτη Συμπεριφορά Πωλητή Νέου Αυτοκινήτου

Threaded View

Προηγούμενο μήνυμα Προηγούμενο μήνυμα   Επόμενο Μήνυμα Επόμενο Μήνυμα
  1. #1
    Εγγραφή
    01-09-22
    Μηνύματα
    2
    Thanked
    6
    Rides
    0

    Προεπιλογή Ύποπτη Συμπεριφορά Πωλητή Νέου Αυτοκινήτου

    Χαίρετε,

    Σε εξουσιοδοτημένο έμπορο της BMW εκδηλώνω ενδιαφέρον για αγορά αυτοκινήτου ετοιμοπαράδοτου αξίας 38.000 Ε.
    Ζητώ τοποθέτηση κάποιον έξτρα αξεσουάρ ή δωρεάν ασφάλεια όπως παρέχει όλη η BMW ως δώρο.
    Ο πωλητής αναφέρει ότι η εταιρεία έχει 'κόψει' όλα τα δώρα αλλά μπορεί με την προσωπική του έκπτωση να πετύχει καλύτερη τιμή για τα αξεσουάρ στα 400Ε.
    Θέτει ως προυπόθεση τα Χρήματα να τα λάβει μετρητοίς ο ίδιος κατά την παράδοση του αυτοκινήτου.
    Προχώρησα στην προκαταβολή (λόγω του οτι βιαζόμουν) της μισής αξίας και τα υπόλοιπα μέσω χρηματοδότησης BMW Bank.

    Καλώ στην αντιπροσωπεία να ενημερωθώ για την εκτιμώμενη μέρα παράδοσης και απαντά άλλος πωλητής λόγω άδειας του πρώτου και μου λέει με ενθουσιασμό: 'Περιμένουμε τα δωράκια σας' !!
    Του απαντώ: 'Ποιά δωράκια;; Ο πωλητής είπε δεν κάνετε πια δωράκια και ζήτησε μετρητά 400Ε !!!. Επιμένει έκπληκτος λεγοντάς μου οτι φαίνονται ως δωράκια στο φακελό μου και θα μιλήσει με τον πωλητή μου.

    Μετά από μισή ώρα με καλεί ο πωλητής μου και μου λέει 'Αχχχ μου χαλάσανε την έκπληξη, ήθελα να στα κάνω δώρο και δεν χρειάζεται τελικά να πληρώσεις κάτι. Μην αναφέρεις όμως κάτι γιατί ζηλευούν οι άλλοι πελάτες!!!.

    Η αντίδρασή μου: έκλεισα την γραμμή ευγενικά και ήρεμα και πήρα την BMW Hellas εξηγώντας την περίπτωση χωρίς ονόματα. Σοκαρίστηκαν κάνοντας αναφορά για σοβαρή υπόθεση απόπειρας απάτης και δωροδοκίας εις βάρος του πελάτη και της ίδιας της εταιρείας και με παρότρυναν να κάνω αναφορά αρχικά στην Διευθυνση της αντιπροσωπείας και αν δεν βγάλω άκρη επίσημα σε αυτούς'.

    Αναμένω να παραλάβω αυτη τη εβδομάδα.

    Έχει κανείς σκέψεις ή αντίστοιχες εξαιρετικά δυσάρεστες εμπειρίες;

    Σας Ευχαριστώ,
    Ben

    ΥΓ. τα στοιχεία μου παραμένουν στην διάθεση των διαχειριστών

  2. The Following 4 Users Say Thank You to ben For This Useful Post:

    A8hnaios (09-09-22), BILL007 (06-09-22), dreamer (07-09-22), topmar (07-09-22)

Ετικέτες Θέματος

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να απαντάτε σε θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργάζεστε τις δημοσιεύσεις σας
  •  
BACK TO TOP