Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 1 έως 8 από 8

Θέμα: Πρόβλημα σε E90

  1. #1
    Εγγραφή
    19-07-22
    Μηνύματα
    4
    Thanked
    0
    Rides
    0

    Προεπιλογή Πρόβλημα σε E90

    Καλησπέρα , έχω το εξής πρόβλημα , σε e90 2007 170hp, εδώ και 10 μέρες παρατήρησα ότι στην εκκίνηση και στην όπισθεν
    Το αμάξι βγάζει καπνό - λάδι , να σημειωθεί ότι μια εβδομάδα πριν το κάνει αυτό έκανα σέρβις και ο μηχανικός έβαλε castrol 5/30
    Το αμάξι έχει 125.000 χιλιόμετρα . Τι λέτε να είναι ; Ευχαριστώ εκ τον προτέρων .

  2. #2
    Εγγραφή
    24-12-09
    Μηνύματα
    13.123
    Thanked
    23228
    Rides
    0

    Προεπιλογή

    Πριν το σερβις δηλαδη δεν το εκανε…

  3. #3
    Εγγραφή
    06-11-14
    Περιοχή
    Μακεδονία
    Ηλικία
    50
    Μηνύματα
    1.081
    Thanked
    1191
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Το λάδι είναι το προβλεπόμενο, οπότε αλλού είναι το πρόβλημα....

    VW Tiguan Allspace 2.0 BiTDi Stage 1 300HP DSG7 R-Line
    VW Tiguan Allspace 2.0 BiTDi Stage 1 300HP DSG7 7seater

  4. #4
    Εγγραφή
    19-07-22
    Μηνύματα
    4
    Thanked
    0
    Rides
    0

    Προεπιλογή

    Πριν το σέρβις όχι δεν το έκανε , δεν λέω ότι φταίει αυτό . Πάντως είναι λίγα τα χιλιόμετρα νομίζω για τέτοιες ζημιές , έχω αλλάξει 5 bmw και πραγματικά μου κάνει εντύπωση.

  5. #5
    Εγγραφή
    09-05-14
    Μηνύματα
    960
    Thanked
    557
    Rides
    0

    Προεπιλογή

    https://club.autodoc.gr/magazin/diag...-tis-exatmisis

    ειναι εμπιστοσυνης σου ο μαστορας? πας χρονια? το λαδι το εβαλε μπροστα σου? ηταν ανοιχτο η' κλειστο μπουκαλι? εβλεπες τι εκανε,γνωριζεις απο μηχανικα?

  6. #6
    Εγγραφή
    19-07-22
    Μηνύματα
    4
    Thanked
    0
    Rides
    0

    Προεπιλογή

    Επειδή ακούω πολλά και διάφορα με τα λάδια έχεις απόλυτο δίκιο , εμπιστοσύνη του έχω ναι αλλά καταλαβαίνεις το χέρι μου στην φωτιά δεν το βάζω για κανέναν , αυτό που θα κάνω είναι άλλη μια αλλαγή λαδιών την Δευτέρα και επειδή έχω την δυνατότητα να κάνω ανάλυση στο ήδη υπάρχον και έτσι θα δω και τι λάδι έβαλε και γενικά με αυτήν την διαδικασία βλέπεις τα πάντα κοστίζει μεν αλλά έχεις εικόνα τις μηχανής κ ανάλογα προχωράς. Ξανά λέω ότι νομίζω είναι λίγα τα χιλιόμετρα για να έχει ζημιά , όπως και να έχει βέβαια το αμάξι θα φτιαχτεί δεν το συζητώ , από μηχανικά γνωρίζω τα βασικά φίλε μου.
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Knight2000 : 26-08-22 στις 13:38

  7. #7
    Εγγραφή
    24-12-09
    Μηνύματα
    13.123
    Thanked
    23228
    Rides
    0

    Προεπιλογή

    Δεν μπορω να μιλησω για κατι που δεν ξερω (τι λαδι εβαλε κτλ).
    Αυτο που μπορω να σας πω ειναι πως μια φορα που στο E82 ο μαστορας μου εβαλε ενα υπεργαματο συνθετικο με καθαριστικα και σουξουμουξου, χιλια χιλιομετρα μετα, ξεκαρβουνιασε το μοτερ και πεταγε απο πισω ντουμανια.
    Προεκυψε πως δεν ηταν λαδι αυτο που εβγαινε αλλα καθιζησεις, καταλοιπα κτλ, σε τετοια ποσοτητα ωσπου στο τελος χαλασε (και αλλαξα) ο Nox sensor.
    Οποτε απλα ρωταω, ειναι σιγουρα λαδι;

  8. #8
    Εγγραφή
    19-07-22
    Μηνύματα
    4
    Thanked
    0
    Rides
    0

    Προεπιλογή

    Να σου πω την αλήθεια, το αμάξι θα το πάω σε 2 άλλους να το δούνε από Δευτέρα να δω τι θα μου πούνε θα πάρω και δείγμα από το λάδι βέβαια και θα φανεί στην ανάλυση , δεν ξέρω αν παίζει ρόλο αλλά ο άνθρωπος που το πήρα πριν ένα χρόνο επειδή είναι ναυτικός το αμάξι 9-10 μήνες τον χρόνο ήταν σε ακινησία.

Ετικέτες Θέματος

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να απαντάτε σε θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργάζεστε τις δημοσιεύσεις σας
  •  
BACK TO TOP