Σελίδα 9 από 11 ΠρώτηΠρώτη ... 7891011 ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 81 έως 90 από 107

Θέμα: Συνεργεια BMW

  1. #81
    Εγγραφή
    09-05-14
    Μηνύματα
    955
    Thanked
    547
    Rides
    0

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Stamatis Εμφάνιση μηνυμάτων
    Αν εχει πιει παραφλου το κυκλωμα η θα εχεις σαπουναδα στα λαδια η λαδια στα νερα.
    Η το παραφλου θα ειναι γαλακτερο και γλιτσιασμενο η τα λαδια σου (σπανιο) θα ειναι σπασμενα.
    Ανοιξε το καπακι πληρωσης και βαλε μεσα δαχτυλο. Αν σου κανει οκ το λαδι στο μοτερ, δες και το παραφλου σου παλι με δαχτυλακι. (Προσοχη το παραφλου σκοτωνει-πλυσιμο καλο στα χερια μετα και μην ακουμπησεις στομα ματια κτλ).
    Εγω καταλαβαινω παντως πως θελεις εναν καλο ελεγχο στο αμαξι και μια λεπτομερη καταγραφη.
    Για αρχη, καθαρισε καλα την διαρροη που βλεπεις με απορρυπαντικο για τα πιατα και σφουγγαρακι και περιμενε να την ξαναδεις.
    Στην αναγκη ανοιξε το μοτερ και κοιτα το οσο δουλευει. Καινεχε το νου σου στη θερμοκρασια.
    σαπουναδα στα λαδια δεν εχει το τσεκαρα...στο νερο δεν εβαλα δαχτυλο, οπτικα μονο φαινεται να εχει κανονικο χρωμα,δεν φαινεται δλδ. λαδιλα.

    το θεμα ειναι οτι δεν εχω θερμομετρο δεικτη..γιαυτο ρωταω αν μπορω να το κινησω χωρις δεικτη,μην αναψει και ειμαι στον δρομο..μου ειπαν οτι βγανει λαμπακι στο μπισι μονο οταν ανεβει πολυ.

  2. #82
    Εγγραφή
    24-12-09
    Μηνύματα
    13.117
    Thanked
    23217
    Rides
    0

    Προεπιλογή

    Αναβει λαμπακι οταν ο αισθητηρας βρει πανω απο 118 βαθμους μπροστα και το κυκλωμα γυρισει τα νερα χωρις να πεσει η θερμοκρασια.
    Δεν θελω να σε παρω στο λαιμο μου, αλλα μπορεις να το κινησεις και αν αναψει λαμπακι αμεσως δεξια και σβηνεις.
    Ομως στο ρελαντι θα ειναι πιο ευκολο και γρηγορο να το ζεστανεις για ενα τσεκαρισμα.
    Διαρροη στα νερα μπορει να εχεις απο παντου οποτε καλο καθαρισμα, συμπληρωνεις, ρελαντι, το νου σου στο λαμπακι και ελεγχο.
    99/100 θα βρεις τη διαρροη σου.

  3. #83
    Εγγραφή
    09-05-14
    Μηνύματα
    955
    Thanked
    547
    Rides
    0

    Προεπιλογή

    ειδα που ηταν και ησυχασα..ηταν πολυ ψηλα στον κινητηρα και μπροστα..φανηκε οτι ηταν διακλαδωτης και τελικα αυτο ηταν..μικρη ζημια..το μιζαρισμα εσιαξε λιγο,πρεπει να κανω χιλιομετρα και βλεπουμε..να ηρεμησω και λιγο!..ευχαριστω σταματη..ΓΙΑ ΑΛΛΗ ΜΙΑ ΦΟΡΑ!

  4. #84
    Εγγραφή
    09-05-14
    Μηνύματα
    955
    Thanked
    547
    Rides
    0

    Προεπιλογή

    εκτος απο το μιζαρισμα εχω και μεγαλυτερη καταναλωση..ειμαι στα 10 τωρα ενω ειχα φυσιολογικα πριν τα μπεκ,8.7..νοξ και λ που ειπαν αυτοι οτι ηταν το λαμπακι μετα τα μπεκ και εσβησαν μονα τους δεν ξαναψαν..το βαλαμε και διαγνωστικο ξανα χθες και δεν εδωσε βλαβη..αποτι ξερω τα μπουζι αν αρπαξαν ανεβαζουν την καταναλωση οπως και ο λ.. τα εχω μονο 16000 χιλ. η κακη καυση της τροφοδοσιας μπορει να τα επηρεασε?

  5. #85
    Εγγραφή
    09-05-14
    Μηνύματα
    955
    Thanked
    547
    Rides
    0

    Προεπιλογή

    πηγα σε εξιδικευμενα 2 και αντιπροσωπεια ξανα και ακρη δεν εβγαλα. η καταναλωση. ειναι οκ,επεσε,λαμπακια δενε χω ,τα μπουζι δνε ειναι.τι ειναι?
    τα συπτωματα.2 μερες αφου παρελαβα το αυτοκινητο με τα καινουρια μπεκ.το πρωι κρυο παιρνει με την μια.κανω 8-10 χιλομετρα διαδρομη.το αφηνω και παω. π.χ για ψωνια για μισηωρα περιπου.γτρναω στο αμαξι ,παω να μιζαρω και η' παιρνει μετα απο 6'' μιζαρισμα ειτε με την δευτερη.αυτο το θεμα εχω.καθε πρωι ομως που φευγω με την μια.μετα παλι με παιδευει,οχι παντα ,εχω παρατηρησει οταν ειναι λιγοτερο απο μιση ωρα μπορει να παρει με την μια,αλλα μπορει.
    επισης επειδη εχω παντα απενεργοποιημενο το σταρτ-στοπ ,ειπα να το ενεργοποιησω να δω αν θα παρει με την μια.και παιρνει δεν καταλβαινει τιποτα.αρα μονο οταν εχει κανει μικρη διαδρομη κρυωσει και μετα μιση ωρα δεν παιρνει.μονο τοτε.μυστηριο.
    γυρισα με αυτο το συπτωμα εδω και 2 μηνες σε 4 συνεργεια και δεν βρηκαν τιποτα,ουτε κατεγραψε τιποτα. 2 εξειδικευμενα-ενα γενικο και 1 αντιπροσωπεια. και ρωτησα και στην αλλη αντιπροσωπεια ,της οποιας ο συμβουλος μου ειπε οτι υπαρχει ενα 3αρι που εχει τα ιδια συπτωματα και το ψαχνουν 3 χρονια!
    οι πιθανες αιτιες που ειπαν οι 2 απο τους 3 ειναι αισθητηρας μεσα στο ρεζερβουαρ,φιλτρο βενζινης και μετα αντλια υψηλης.

    και εγω ρωταω πονηρα και ξαστερα.πριν παω αντιπροσωπεια να αλλαξω δωρεαν μπεκ,δεν ειχα τιποτα .αλλαζω τα μπεκ δωρεαν και μετα εχω ολο συπτωσεις προβληματα.και δεν ειναι η πρωτη φορα

    δικο σας

  6. #86
    Εγγραφή
    24-12-09
    Μηνύματα
    13.117
    Thanked
    23217
    Rides
    0

    Προεπιλογή

    Το κερατο τους. Στειλε μου τη διευθυνση σου να σου ταχυδρομησω το διαγνωστικο γαμω το μου γαμω. Να μπριζωσεις να παρουμε τιμες να δουμε τι ειναι off οταν το κανει και να καταλαβουμε πεντε πραματα.
    Ρε συ, εχουνε πατησει καλα τα μπεκ και οι πολλαπλασιαστες εμενα αυτο γιατι μου κανει σαν flood?

  7. The Following User Says Thank You to Stamatis For This Useful Post:

    dreamer (13-05-23)

  8. #87
    Εγγραφή
    09-05-14
    Μηνύματα
    955
    Thanked
    547
    Rides
    0

    Προεπιλογή

    α ρε προεδρε ευχαριστω νασαι καλα.. αντλια υψηλης μου ειπε ενα παληκαρι τεχνικος,του εκανε το ιδιο,γιαυτο δεν φαινεται σε σφαλμα,λεει.
    αν ειναι αυτο ποια απο αυτες βαζω?

    https://www.strparts.gr/bmw-1-e87-20...upsilis-piesis

    θα ρωτησω αλλα μου φαινεται αυτη ειναι :https://www.strparts.gr/antlia-kausi...61520141-42783

  9. #88
    Εγγραφή
    09-05-14
    Μηνύματα
    955
    Thanked
    547
    Rides
    0

  10. #89
    Εγγραφή
    24-12-09
    Μηνύματα
    13.117
    Thanked
    23217
    Rides
    0

    Προεπιλογή

    Οτι σου πει ο Στρατουδακης. Παρε τηλεφωνο και πες του πως εχεις ταλαιπωρηθει και δεν θελεις αλλα μπλεξιματα. Αναμεσα σε μπος και χιτατσι πες του, τι να βσλω.

  11. #90
    Εγγραφή
    23-12-09
    Περιοχή
    Πειραιας - Μηλος
    Ηλικία
    57
    Μηνύματα
    6.965
    Thanked
    20068
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο dreamer Εμφάνιση μηνυμάτων
    πηγα σε εξιδικευμενα 2 και αντιπροσωπεια ξανα και ακρη δεν εβγαλα. η καταναλωση. ειναι οκ,επεσε,λαμπακια δενε χω ,τα μπουζι δνε ειναι.τι ειναι?
    τα συπτωματα.2 μερες αφου παρελαβα το αυτοκινητο με τα καινουρια μπεκ.το πρωι κρυο παιρνει με την μια.κανω 8-10 χιλομετρα διαδρομη.το αφηνω και παω. π.χ για ψωνια για μισηωρα περιπου.γτρναω στο αμαξι ,παω να μιζαρω και η' παιρνει μετα απο 6'' μιζαρισμα ειτε με την δευτερη.αυτο το θεμα εχω.καθε πρωι ομως που φευγω με την μια.μετα παλι με παιδευει,οχι παντα ,εχω παρατηρησει οταν ειναι λιγοτερο απο μιση ωρα μπορει να παρει με την μια,αλλα μπορει.
    επισης επειδη εχω παντα απενεργοποιημενο το σταρτ-στοπ ,ειπα να το ενεργοποιησω να δω αν θα παρει με την μια.και παιρνει δεν καταλβαινει τιποτα.αρα μονο οταν εχει κανει μικρη διαδρομη κρυωσει και μετα μιση ωρα δεν παιρνει.μονο τοτε.μυστηριο.
    γυρισα με αυτο το συπτωμα εδω και 2 μηνες σε 4 συνεργεια και δεν βρηκαν τιποτα,ουτε κατεγραψε τιποτα. 2 εξειδικευμενα-ενα γενικο και 1 αντιπροσωπεια. και ρωτησα και στην αλλη αντιπροσωπεια ,της οποιας ο συμβουλος μου ειπε οτι υπαρχει ενα 3αρι που εχει τα ιδια συπτωματα και το ψαχνουν 3 χρονια!
    οι πιθανες αιτιες που ειπαν οι 2 απο τους 3 ειναι αισθητηρας μεσα στο ρεζερβουαρ,φιλτρο βενζινης και μετα αντλια υψηλης.

    και εγω ρωταω πονηρα και ξαστερα.πριν παω αντιπροσωπεια να αλλαξω δωρεαν μπεκ,δεν ειχα τιποτα .αλλαζω τα μπεκ δωρεαν και μετα εχω ολο συπτωσεις προβληματα.και δεν ειναι η πρωτη φορα

    δικο σας
    Αν θες πήγαινε στον Σιττα - Φλασκή στην Καλλιθεα Ελ Βενιζέλου 322 εκ μέρους μου και ζήτησε τον Χρήστο τον Φλασκή .
    Είναι εξαιρετικός μηχανικός καλό παιδί ,γνώστης και κάνει καλύτερες τιμές για τα μέλη του φόρουμ μας
    www.deepbluebeachbar.com

    Deep Blue, Paliochori, Milos HD 360º Virtual Tours:
    360º HD Εικονικές Περιηγήσεις:
    ************** Click on the link: ****************
    https://www.paliochori.com/vt/deepblue


    Instagram

  12. The Following 2 Users Say Thank You to deepBLUE For This Useful Post:

    BILL007 (01-06-23), dreamer (30-05-23)

Σελίδα 9 από 11 ΠρώτηΠρώτη ... 7891011 ΤελευταίαΤελευταία

Ετικέτες Θέματος

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να απαντάτε σε θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργάζεστε τις δημοσιεύσεις σας
  •  
BACK TO TOP