Σελίδα 8 από 11 ΠρώτηΠρώτη ... 678910 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 71 έως 80 από 107

Θέμα: Συνεργεια BMW

  1. #71
    Εγγραφή
    09-05-14
    Μηνύματα
    954
    Thanked
    546
    Rides
    0

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Stamatis Εμφάνιση μηνυμάτων
    Και να υποθεσουμε πως εχουν «δηλωσει» τα μπεκ με κωδικοποιηση, και πως δεν τα εβαλαν επανω ετσι απλα και οτι γινει.
    σταματη..αποτι θυμαμαι πας και εσυ για τον ασσο σου καμμια φορα εκει..αντιπροσωπεια..με τοσα μπεκ που εχουν να φτιαξουν και αλλαζουν τωρα,πιστευεις οτι δεν τα δηλωνουν και δεν κανουν τις προσαρμογες που λες? και αν το πιστευεις αυτο,το πιστευεις οτι εγινε με δολο η' απο ασχετοσυνη? και ειναι δυνατον να ειναι απο ασχετοσυνη οταν αλλαζουν αυτην την εποχη τοσα μπεκ? και αντε και το εκαναν απο ασχετοσυνη,την δευτερη φορα που πηγα δεν το εκαναν ξανα? ρωταω με απορια οχι επικριτκα να ξερεις.

    εγω αυριο θα παω και τριτη φορα με το σχεδιο που μου εδωσες..και θα ξαναρωτησω αν εκαναν προσαρμογες η' απλως εσβησαν..απλα δεν εχω τις γνωσεις για κατι παραπανω αν με ρωτησουν οπως εσυ.

    εγω απλα του ειπα..σου φαινεται λογικο τοσα χρονια 6, να μην δινει βλαβη ο νοξ και ο λαμδα και να θελει αλλαγμα αμεσως μετα τα μπεκ? οπως εγινε και την προηγουμενη φορα και μετα εξαφανιστηκε το λαμπακια και ολα καλα? και μου λεει οτι τα μπεκ δημιουργησαν την ζημια στον λαμδα και τον νοξ..

    αν πει τα ιδια παω σε μαστορα εξω πληρωνω και κανω διαγνωση σωστη,χωρις να του πω τι εχει..απλα δεν μιζαρει πλεον σωστα..τιποτα αλλο δεν εχει καλα παει..και ρελαντι και στον δρομο ανοιγει καλα..μπορει η ζημια του μπεκ να εκαψε μπουζι? 16 .000 τα εχω ,εναμιση χρονο.
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη dreamer : 16-01-23 στις 00:09

  2. #72
    Εγγραφή
    01-02-10
    Περιοχή
    Thessaloniki
    Ηλικία
    47
    Μηνύματα
    2.578
    Thanked
    6674
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Γ@μω τα μπεκ μου μέσα...dreamer δεν το κάνεις καρμπυρατερ? Θα ακούς και το ρούφηγμα τουλάχιστον

  3. The Following User Says Thank You to nikos valvetronic For This Useful Post:

    dreamer (17-01-23)

  4. #73
    Εγγραφή
    28-05-10
    Περιοχή
    Patra, Greece
    Μηνύματα
    1.912
    Thanked
    3217
    Rides
    0

    Προεπιλογή

    Καρμπυρατέρ; Να καίει βενζίνη και σβηστό;

  5. The Following User Says Thank You to GiannisRob For This Useful Post:

    dreamer (17-01-23)

  6. #74
    Εγγραφή
    26-12-14
    Μηνύματα
    277
    Thanked
    108
    Rides
    0

    Προεπιλογή

    Λιγοτερα θα του κοστιζει.!!!!

  7. The Following User Says Thank You to DIM27 For This Useful Post:

    dreamer (17-01-23)

  8. #75
    Εγγραφή
    09-05-14
    Μηνύματα
    954
    Thanked
    546
    Rides
    0

    Προεπιλογή

    ποσο πεθυμησα το απλο καρμπυρατερ,δεν λεγεται..απλα πραγματα..αμα γινοταν σιγουρα θα το εκανα μονο και μονο για να ξεφυγω απο τους τεχνικους του διαγνωστικου..και αν ειναι να πληρωσω μπεκ καθε 5 χρονια μια χαρα με συμφερει.

    για την ιστορια πηγα και μιλησα με τον τεχνικο,ειχαν κανει προσαρμογες 2 φορες..αφου εσβησε δικαιωθηκε και αυτος που ειπε οτι μπορει να γινει και εγω που ειχα ηδη ξανα τετοια εμπειρια..

    για το μιζαρισμα πρεπει να το βαλουμε ξανα μηπως δειξει κατι..μου ειπε να το παρακολουθησω και να ξαναπαω..μηπως σταματησει και αυτο..

  9. #76
    Εγγραφή
    09-05-14
    Μηνύματα
    954
    Thanked
    546
    Rides
    0

    Προεπιλογή

    σε συνεχεια των προβληματων μπεκ και οτι μερικες φορες παιρνει μπρος μονο αν παρατεινω το πατημα συμπλεκτη και φυσικα το μη μηχανικο της αφαιρεσης διπλωματος..εχουμε και αυτο:

    IMG_20230206_154334.jpgIMG_20230206_154139.jpgIMG_20230206_154203.jpgIMG_20230206_154228.jpgIMG_20230206_154239.jpg

    ερωτηματα:

    1)ειναι αυτο που νομιζω? φλαντζα κυλινδροκεφαλης?

    αν το συνδυασω με λιγο ασπρο καπνο που νομιζα οτι ειναι απο το κρυο,δεν εχει συνεχεια ασπρο ..οταν μαρσαρω βγαζει..μερες πριν εβγαζε και στο ρελαντι για λιγο..

    υ.γ. εχω και το κιτρινο φωτακι στο καντραν με το αμαξι πανω στην ραμπα που γραφει σερβισ,αν και ειναι ρυθμισμενο για τον μαρτιο να βγει ετσι κιαλλιως εχει καμμια σχεση με το θεμα η' ειναι απλως συμπτωση?

    2) το οτι δεν μιζαρει σωστα ειναι απο αυτο το προβλημα η' θα εχω και αλλο μετα?

    και μια υποθετικη ερωτηση..

    3) ειναι δυνατον να μην το ειδαν στην αντιπροσωπεια οταν αλλαζαν μπεκ? αμεσως μετα αν θυμαστε ειχα κιτρινο φως στο καντραν ,κινητηρα,οπου μου ειπαν οτι ηταν νοξ και λαμβδα ..αφου εσβησε,αρχισε αμεσως την μεθεπομενη μερα το θεμα με το μιζαρισμα..δλδ..σε 2 μερες μετα την επισκευη των μπεκ,βγηκαν τοσα θεματα ,ειναι ΔΥΝΑΤΟΝ ΝΑ ΜΗΝ ΕΙΔΑΝ ΤΟΥΛΑΧΙΣΤΟΝ ΤΟ ΨΥΚΤΙΚΟ ΥΓΡΟ ΕΞΩ ΑΠΟ ΤΟΝ ΚΙΝΗΤΗΡΑ? καλα ο νοξ και το λαμδα μπορει να ειναι η μπαρουφα που βγαινει καθε φορα που αλλαζουμε μπεκ,λογω κακης προηγουμενης καυσης..η φλαντζα τοσο συπτωση ειναι να πεσει μαζι με τα μπεκ?

    4 ) επειδη δνε ανεφερα που εκανα την επιδιορθωση μπεκ,μπορουν να μου κανουν επιτηδες ζημια σε οτι αφορα την φλαντζα? να το προκαλεσουν δλδ? η' ειναι συμπτωση του διαολου?

    5 ) τι προκαλει την ζημια στην φλαντζα αυτη?

    6) επειδη ηρθε ο νεος απο την πινεζα να το βγαλουμε βολτα,το αυτοκινητο με χαλια φλαντζα νομιζω οτι δνε πρεπει να μετακινηθει σωστα?

    ευχαριστω για τις απαντησεις σας

  10. #77
    Εγγραφή
    09-05-14
    Μηνύματα
    954
    Thanked
    546
    Rides
    0

    Προεπιλογή

    η ερευνα εγινε απο εμενα στην πυλωτη μου διοτι δεν εχω διπλωμα οπως εχω πει και δεν μπορω να παω σε συνεργειο..παρατηρωντας μονο και διαβαζοντας τα ευρηματα απο τις παρατηρησεις ,αρχιζοντας απο το μιζαρισμα ,την αυξημενη καταναλωση 12.08 πηγε οσο καθεται στην πυλωτη,επειδη το βαζω μιση ωρα μπρος εκει για την μπαταρια..εχει κανει με συνοδηγο λιγα χιλομετρα μονο ουτε 350..και φυσικα μεσα απο το φορουμ διβαζοντας..

  11. #78
    Εγγραφή
    24-12-09
    Μηνύματα
    13.117
    Thanked
    23216
    Rides
    0

    Προεπιλογή

    Σύμπτωση. Τσεκαρεις λαδια και εισαι οκ. Κινειται.

  12. #79
    Εγγραφή
    09-05-14
    Μηνύματα
    954
    Thanked
    546
    Rides
    0

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Stamatis Εμφάνιση μηνυμάτων
    Σύμπτωση. Τσεκαρεις λαδια και εισαι οκ. Κινειται.
    λαδια ειαι οκ,με ψηφιακο δεικτη,δεν εχω βεργα..και το ψυκτικο απο που νομιζεις οτι εφυγε?

  13. #80
    Εγγραφή
    24-12-09
    Μηνύματα
    13.117
    Thanked
    23216
    Rides
    0

    Προεπιλογή

    Αν εχει πιει παραφλου το κυκλωμα η θα εχεις σαπουναδα στα λαδια η λαδια στα νερα.
    Η το παραφλου θα ειναι γαλακτερο και γλιτσιασμενο η τα λαδια σου (σπανιο) θα ειναι σπασμενα.
    Ανοιξε το καπακι πληρωσης και βαλε μεσα δαχτυλο. Αν σου κανει οκ το λαδι στο μοτερ, δες και το παραφλου σου παλι με δαχτυλακι. (Προσοχη το παραφλου σκοτωνει-πλυσιμο καλο στα χερια μετα και μην ακουμπησεις στομα ματια κτλ).
    Εγω καταλαβαινω παντως πως θελεις εναν καλο ελεγχο στο αμαξι και μια λεπτομερη καταγραφη.
    Για αρχη, καθαρισε καλα την διαρροη που βλεπεις με απορρυπαντικο για τα πιατα και σφουγγαρακι και περιμενε να την ξαναδεις.
    Στην αναγκη ανοιξε το μοτερ και κοιτα το οσο δουλευει. Καινεχε το νου σου στη θερμοκρασια.

Σελίδα 8 από 11 ΠρώτηΠρώτη ... 678910 ... ΤελευταίαΤελευταία

Ετικέτες Θέματος

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να απαντάτε σε θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργάζεστε τις δημοσιεύσεις σας
  •  
BACK TO TOP