Σελίδα 7 από 11 ΠρώτηΠρώτη ... 56789 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 61 έως 70 από 107

Θέμα: Συνεργεια BMW

  1. #61
    Εγγραφή
    09-05-14
    Μηνύματα
    960
    Thanked
    557
    Rides
    0

    Προεπιλογή

    υπαρχει περιπτωση μου ειπε αν το πατησω και το ανοιξω λιγο να καψει και να φευγει η μακα που επιασε λογω βλαβης ,να καθαρισει και να σβησει το φωτακι..αν και δεν το πιστευω θα παω μια γερη βολτα με 5η μεσα και πολλες στροφες..αν και καπου στα 140 νιωθω τρεμουλο στο τιμονι..αλλο αυτο

  2. #62
    Εγγραφή
    24-12-09
    Μηνύματα
    13.123
    Thanked
    23228
    Rides
    0

    Προεπιλογή

    Τι να σβησει γμτκρτμου… τι να σβησει? Εχει μενου δικο του
    Δεν σβηνει ο nox με clear codes. Clear adaptations θελει απο το κoμπιουτερ και μετα πορεια με σταθερη ταχυτητα για κανα 30αρι χιλιμετρα. Αν αναψει ξανα, ειναι φρυγανια. Αν δεν αναψει, τη γλυτωσες.

  3. #63
    Εγγραφή
    09-05-14
    Μηνύματα
    960
    Thanked
    557
    Rides
    0

    Προεπιλογή

    αυτοι στις αντιπροσωπειες τι κανουν? clear codes η' Clear adaptations ? μου ειπε οτι το σβηνουν και ξαναβει..φυσικα δνε τους εχω εμπιστοστυνη επειδη το 1000 το θελουν.

  4. #64
    Εγγραφή
    24-12-09
    Μηνύματα
    13.123
    Thanked
    23228
    Rides
    0

    Προεπιλογή

    Αυτο.
    Attached Images Attached Images

  5. #65
    Εγγραφή
    09-05-14
    Μηνύματα
    960
    Thanked
    557
    Rides
    0

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Stamatis Εμφάνιση μηνυμάτων
    Αυτο.
    το μελος που λεει οτι οταν αλλαζουν το ελλατωματικο ανταλλακτικο νοξ με μη ελλατωματικο οταν χαλασει,αυτο σημαινει οτι δεν ξαναχαλαει ποτε ομως? υπαρχει οντως μη ελλατωματικο? εγω αλλαξα τον πρωτο χρονο,δεν ξερω τι μου εβαλαν,δεν υπηρχε τετοια πληροφορια τοτε..

    λοιπον..συνολικα εκανα χθες και σημερα κοντα στα 50 χιλ. οπως ειπες ..οχι ομως με σταθερη ταχυτητα,με ξεχειλωμα,προαστια και μετριες ταχυτητες..πριν λιγη ωρα εσβησε το λαμπακι πριν φτασω σπιτι..ρε ατιμε λες να επιβεβαιωθεις? λες εκαναν αυτο που λες αυτοι? εξαλου μου το ειπε και ο τεχνικ οτι μπορει να σβησει μονο του..αλλα πεταξε και την προσφορα για νοξ και λ να με τρελανει..

    δευτερα τριτη θα παω το ταξιδι που δεν εκανα πρωτοχρονια ..αν οντως μεινει σβηστο μετα και δεν εχω τραμπαλα ξανα θα σου στεισω εδω μεσα μια προτομη ανταξια ενος προεδρου

  6. #66
    Εγγραφή
    09-05-14
    Μηνύματα
    960
    Thanked
    557
    Rides
    0

    Προεπιλογή

    μαλλον κρατησε λιγο η χαρα μου..ενω εχει σβησει το λαμπακι κινητηρα,ολα καλα τα ρελαντι και η αποδοση μηχανης,μαλλον η βλαβη εχει καταγραφει??? γιατι εχει νεο συμπτωμα που δεν μου το εκανε χθες και προχθες..παιρνει μπρος δυσκολα με ρεταρισμα..δεν εσβησε μεχρι τωρα αλλα θελει λιγο μιζαρισμα παραπανω και πριν παρει μπρος ρεταρει λιγο..εβαλα και 100αρα

  7. #67
    Εγγραφή
    24-12-09
    Μηνύματα
    13.123
    Thanked
    23228
    Rides
    0

    Προεπιλογή

    Θελεις διαγνωστικο και μια σοβαρη διαγνωση. Να μετρηθει το αμαξι και να συγκρινουν με τις νορμαλ τιμες. Δεν βλεπω αλλη λυση. Οτι και να ψαξεις, τυφλα θα πας.

  8. #68
    Εγγραφή
    09-05-14
    Μηνύματα
    960
    Thanked
    557
    Rides
    0

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Stamatis Εμφάνιση μηνυμάτων
    Θελεις διαγνωστικο και μια σοβαρη διαγνωση. Να μετρηθει το αμαξι και να συγκρινουν με τις νορμαλ τιμες. Δεν βλεπω αλλη λυση. Οτι και να ψαξεις, τυφλα θα πας.
    βρε κανονικα θελει φουντο απο κανα βραχο αλλα τελος παντων εχει χαρη που μου αρεσει! ειμαι ανωμαλος σαν εσας και παιρνω θαρρος!

  9. #69
    Εγγραφή
    07-04-11
    Περιοχή
    ΙΩΑΝΝΙΝΑ
    Ηλικία
    36
    Μηνύματα
    3.282
    Thanked
    4207
    Rides
    0

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο dreamer Εμφάνιση μηνυμάτων
    εγω θα παρω τηελφωνο στην bmw hellasη' ενα μειλ να διαμαρτυρηθω για αυτο το γαιτανακι βλαβων που δεν ευθυνομαι εγω..δνε ξερω τι θα βγει αλλα δεν ειναι δυνατον καθε τοσο..ξερω δνε θα πετυχω τιποτα,μου αλλαξανε μπεκ δωρεαν σιγα μην αλλαξουν και τα αλλα μετα απο τοσα χιλιομετρα..αλλα θα το παλεψω..
    Καλώς ήρθες στο club των Ν43 κινητήρων ....
    Απέκτησα κι εγώ τον εν λόγο κινητήρα φορεμένο πάνω σε ένα Ε90 320 lci πρόσφατα λόγο οικογένειας πλέον μετά από 7 χρόνια συμβίωσης με τον S54B32 !!!!
    Τις ίδιες εργασίες έκανα κι εγώ συνιδητοποιημένος τι ακριβώς αγόρασα από την αρχή ...

    Η διαδικασία έχει ως εξής:
    Εφόσον αλλαχτούν τα μπεκ με καινούρια όπως έγινε δλδ σε σένα θα έπρεπε να κάνουν clear ή reset adaptations
    ώστε ο εγκέφαλος να ξεκινήσει να μετράει καινούριες τιμές και παραμέτρους ... ( το έκανα κι εγώ αλλάζοντας 4 μπεκ με καινούρια παρτίδας index 11 )

    Αν σου έβγαλε σφάλμα ο Νοξ καλό θα ήταν να τον καταργήσεις από τον εγκέφαλο με τη βοήθεια κάποιου προγραμματιστή ...
    Είναι χαζο αισθητήρας που δεν βοηθάει σε κάτι παρά μόνο να δημιουργεί προβλήματα...
    Στην ουσία συλλέγει στον καταλύτη του ( ναι έχει και καταλύτη Νοξ) όλα τα βλαβερά καυσαέρια που αντιλαμβάνεται ότι θα μολύνουν το περιβάλλον, τα συγκρατεί και τα ξανά στέλνει πίσω στον κινητήρα για να τα ξανά καύση με σκοπό τη μείωση των ρύπων και την εξοικονόμηση βενζίνης . . .
    Η επιστροφή των δηλητηριασμένων καυσαερίων είναι ο βασικός παράγοντας που καταστρέφονται οι Λάμδα αισθητήρες... άρα εν ολίγοις είναι ένας χαζό αισθητήρας όπως είπα στην αρχή ...
    Αν καταργήσεις τον Νοξ καλό θα είναι να κόψεις και τον παλιό καταλύτη που έχει από κάτω γιατί προφανώς θα είναι κι αυτός καρβουνιασμένος και μπουκωμένος...
    Μην φοβηθείς για παραπάνω θόρυβο στον ήχο της εξάτμισης γιατί παραπίσω έχεις ακόμη έναν σιγαστήρα και το τελικό καζανάκι σου ...

    Τώρα αν χάλασε (καρβούνιασε ) κάποιος λάμδα καλό θα ήταν να τον αλλάξεις με καινούριο... σε bosch γύρω στο 80αρι έχουν αν θυμάμαι καλά...

    Ότι κινήσεις κάνεις από αυτές παραπάνω καλό θα είναι να ξανακάνεις reset adaptatios για να μετρά καινούριες τιμές ....

    Και πάντα βενζίνη 100αρα ή 98αρα καλή ποιότητας ...

  10. The Following User Says Thank You to Vassilis ///M For This Useful Post:

    dreamer (15-01-23)

  11. #70
    Εγγραφή
    24-12-09
    Μηνύματα
    13.123
    Thanked
    23228
    Rides
    0

    Προεπιλογή

    Και να υποθεσουμε πως εχουν «δηλωσει» τα μπεκ με κωδικοποιηση, και πως δεν τα εβαλαν επανω ετσι απλα και οτι γινει.

Σελίδα 7 από 11 ΠρώτηΠρώτη ... 56789 ... ΤελευταίαΤελευταία

Ετικέτες Θέματος

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να απαντάτε σε θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργάζεστε τις δημοσιεύσεις σας
  •  
BACK TO TOP