Σελίδα 6 από 11 ΠρώτηΠρώτη ... 45678 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 51 έως 60 από 107

Θέμα: Συνεργεια BMW

  1. #51
    Εγγραφή
    24-12-09
    Μηνύματα
    13.123
    Thanked
    23228
    Rides
    0

    Προεπιλογή

    Αυτα τα μπουρδελα απο ποια χρονια ειχε τη φαεινη ιδεα η πεμβε να τα φορεσει;
    Γιατι βλεπω εχουν δωδεκα αναβαθμισεις μεσα στα χρονια.

  2. #52
    Εγγραφή
    09-05-14
    Μηνύματα
    960
    Thanked
    557
    Rides
    0

    Προεπιλογή

    μου φαινεται απο το '06 και μετα ..

  3. #53
    Εγγραφή
    09-05-14
    Μηνύματα
    960
    Thanked
    557
    Rides
    0

    Προεπιλογή

    το πηρα σημερα//παω σπιτι με τα νεα μπεκ και σβηνω..το μεσημερι αυτο..το απογευμα-βραδακι παω να φυγω,ανεβαζει ρελαντι ξαφνικα στο ζεσταμα κοντα στις 1300 στροφες και πεφτει αποτομα ...παω περιπουν 500 μετρα και αναβει λαμπακι μηχανης κιτρινο..μενει αναμενο πανω στην οθονη..επειδη ηταν στον δρομο μου και περνουσα προσπαθησα να βρω τεχνικο αλλα ειχαν φυγει..λεω τωρα να το αφησω η' να παω σπιτι? επειδη ηταν κοντα πηγα σπιτι..αυριο αντε ξανα εκει....υποψιαζομαι οτι ειναι για νοξ,το ιδιο εγινε και την αλλη φορα..υποθετω απο την μικρη εμπειρια που ειχα ,οτι οταν δυσλειτουργουν τα μπεκ καταγραφη βλαβη στα καυσαερια και την βγαζει μετα οταν βαζουν τα νεα..λογικα να ειναι αυτο το σβηνουν μετα..θα δουμε αυριο....θελω γνωμες

  4. #54
    Εγγραφή
    24-12-09
    Μηνύματα
    13.123
    Thanked
    23228
    Rides
    0

    Προεπιλογή

    Λογικα εγραψε βλαβη ειτε ο Λ ειτε ο Nox.

  5. The Following 2 Users Say Thank You to Stamatis For This Useful Post:

    dreamer (12-01-23)

  6. #55
    Εγγραφή
    09-05-14
    Μηνύματα
    960
    Thanked
    557
    Rides
    0

    Προεπιλογή

    σταματη τυχερος ημουν..αλλοι περιμενουν 2 μηνες για μπεκ,εμενα χαλασε 10 μερες πριν ερθουν..τουλαχιστον βγαλαμε ειδηση με αφορμη το προβλημα μου για το μηχανημα καθαρισμου ,να το ξερουν και αλλοι φιλοι εδω που εχουν θεμα..παντως μου ειπε ο τεχνικ οτι το θεμα μπεκ για αυτην την μηχανη οτι και να κανω προληπτικα θα συνεχιστει ξανα,οποτε σε 50-60.000 τα ξαναλεμε παλι..η μονη οδηγια ηταν να το ξεκαπνιζω με 4-5η μεσα και πανω απο 3.5000 στροφες για καμια ωρα 1 φορα την εβδομαδα αλλα και παλι παραταση θα δωσω..συναντησα παντως μερικους ε 87αρηδες που μετα τα 100.000 και δνε ειχαν ποτε θεμα,αυτο πως γινεται ρε παιδια? πως την γλυτωσαν? και εκαναν χαλια χρηση,δεν προσεχαν,δλδ κοντες διαδρομες,κεντρο πολης,μικρες ταχυτητες,αραια σερβις και λαδια καθε 25.000 οτι χιεροτερο..δεν καταλαβαινω! και εμεις προσεχουμε και τρωμε πορτα μπεκοπορτα!
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη dreamer : 12-01-23 στις 22:03

  7. The Following User Says Thank You to dreamer For This Useful Post:

    Stamatis (12-01-23)

  8. #56
    Εγγραφή
    28-05-10
    Περιοχή
    Patra, Greece
    Μηνύματα
    1.914
    Thanked
    3223
    Rides
    0

    Προεπιλογή

    Πόσα χιλιόμετρα έχει το δικό σου dreamer?

  9. #57
    Εγγραφή
    09-05-14
    Μηνύματα
    960
    Thanked
    557
    Rides
    0

    Προεπιλογή

    135.000..τα πρωτα μπεκ πριν 70.000 αλαξα
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη dreamer : 12-01-23 στις 22:37

  10. #58
    Εγγραφή
    09-05-14
    Μηνύματα
    960
    Thanked
    557
    Rides
    0

    Προεπιλογή

    λοιπον ξαναπηγα σημερα.. να πω οτι με χρεωσαν τα εργατικα και τις βασεις..στο γκουντ γουιλ γινεται εξειδικευση στην πιστοτητα του πελατη στην αντιπροσωπεια και αναλογα τις ζημιες απο μπεκ και προβληματα κρινουν το ποσο της επιδιορθωσης που θα καλυψουν..σε εμενα ετσι εκριναν,ενω την προηγουμενη φορα πληρωσαν και τις βασεις μαζι με τα μπεκ και εγω μονο τα εργατικα..
    σημερα πηγα με αναμενο λαμπακι και επιβεβαιωθηκε αυτο που λεγαμε οτι δηλαδη ειναι νοξ και λ..την αλλη φορα την πρωτη που αλλαξα αναψε παλι μετα την βλαβη αλλα του ειπα να το σβησει και εσβησε..τωρα δεν μπορεσαν να το σβησουν λενε..οτι θελει αλλαγη γιατι απο τοτε που πρωτοαναψε εδειξε οτι αρχισε να αρπαζει και τωρα αρπαξε και εχει χαλασει..και του λεω γιατι μερχι να βγαλει μπεκ δεν αναβε..λεει οτι με την δυσλειτουργια των μπεκ βγαινει το προβλημα..τον ρωτησα δλδ. καθε φορα που εχω θεμα με μπεκ θα μου δημιουργει προβλημα στους αισθητηρες και θα θελω αλλαγη? λεει μπορει..δλδ. ρε παιδια γλυτωσαμε το 2000 και θα χωσουμε ενα χιλιαρικο για νοξ και λ? και αυτο θα γινεται καθε φορα που χαλανε τα μπεκ επειδη τα επηρεαζουν? να σημειωσω οτι αισθητηρα νοξ αλλα μεσα στην εγγυηση πολυ πριν την πρωτη βλαβη μπεκ..
    εχω αλλαξει μπεκ ενα χρονο μετα την αγορα του..μεσα στην εγγυηση..4 χρονια μετα και 40.000 αλλαζω μπεκ και χαλαει ξανα ο νοξ..σβηνω την βλαβη ..και 6 χρονια μετα και 60.000 χιλ χαλαει τελειως ο νοξ και τα μπεκ και ο λ..
    αι σιχτιρ το συστημα σου κωλοσχεδιαση μηχανης..αυτο ειναι παζλ,δεν ειναι τροφοδοσια,ποιο σαινι το σχεδιασε ετσι?

    τωρα θα ειναι αναμμενο..σιγουρα αφου χαλαε αυτο αν το αφησω ανμενο κατι αλλο θα χαλασει ,στην προβληματικη αλυσιδα ,καταλυτης ,ξερω εγω?

    θυμαμαι ειχαμε ενα τοπικ για νοξ αλλα συμπερασμα δεν βγαλαμε..

  11. #59
    Εγγραφή
    09-05-14
    Μηνύματα
    960
    Thanked
    557
    Rides
    0

    Προεπιλογή

    λοιπον ξαναπηγα σημερα.. να πω οτι με χρεωσαν τα εργατικα και τις βασεις..στο γκουντ γουιλ γινεται εξειδικευση στην πιστοτητα του πελατη στην αντιπροσωπεια και αναλογα τις ζημιες απο μπεκ και προβληματα κρινουν το ποσο της επιδιορθωσης που θα καλυψουν..σε εμενα ετσι εκριναν,ενω την προηγουμενη φορα πληρωσαν και τις βασεις μαζι με τα μπεκ και εγω μονο τα εργατικα..

    σημερα πηγα με αναμενο λαμπακι και επιβεβαιωθηκε αυτο που λεγαμε οτι δηλαδη ειναι νοξ και λ..την αλλη φορα την πρωτη που αλλαξα αναψε παλι μετα την βλαβη αλλα του ειπα να το σβησει και εσβησε..τωρα δεν μπορεσαν να το σβησουν λενε..οτι θελει αλλαγη γιατι απο τοτε που πρωτοαναψε εδειξε οτι αρχισε να αρπαζει και τωρα αρπαξε και εχει χαλασει..και του λεω γιατι μεχρι να βγαλει μπεκ δεν αναβε..λεει οτι με την δυσλειτουργια των μπεκ βγαινει το προβλημα..τον ρωτησα δλδ. καθε φορα που εχω θεμα με μπεκ θα μου δημιουργει προβλημα στους αισθητηρες και θα θελω αλλαγη? λεει μπορει..δλδ. ρε παιδια γλυτωσαμε το 2000 και θα χωσουμε ενα χιλιαρικο για νοξ και λ? και αυτο θα γινεται καθε φορα που χαλανε τα μπεκ επειδη τα επηρεαζουν? να σημειωσω οτι αισθητηρα νοξ αλλα μεσα στην εγγυηση πολυ πριν την πρωτη βλαβη μπεκ..
    εχω αλλαξει μπεκ ενα χρονο μετα την αγορα του..μεσα στην εγγυηση..4 χρονια μετα και 40.000 αλλαζω μπεκ και χαλαει ξανα ο νοξ..σβηνω την βλαβη ..και 6 χρονια μετα και 60.000 χιλ χαλαει τελειως ο νοξ και τα μπεκ και ο λ..
    αι σιχτιρ το συστημα σου κωλοσχεδιαση μηχανης..αυτο ειναι παζλ,δεν ειναι τροφοδοσια,ποιο σαινι το σχεδιασε ετσι?

    τωρα θα ειναι αναμμενο..σιγουρα αφου χαλαε αυτο αν το αφησω ανμενο κατι αλλο θα χαλασει ,στην προβληματικη αλυσιδα ,καταλυτης ,ξερω εγω?

    θυμαμαι ειχαμε ενα τοπικ για νοξ αλλα συμπερασμα δεν βγαλαμε..

    https://www.bmwfans.gr/forum/showthread.php?t=28368

    https://www.bmwfans.gr/forum/showthr...t=28264&page=3

    https://www.bmwfans.gr/forum/showthread.php?t=19294

  12. #60
    Εγγραφή
    09-05-14
    Μηνύματα
    960
    Thanked
    557
    Rides
    0

    Προεπιλογή

    εγω θα παρω τηελφωνο στην bmw hellasη' ενα μειλ να διαμαρτυρηθω για αυτο το γαιτανακι βλαβων που δεν ευθυνομαι εγω..δνε ξερω τι θα βγει αλλα δεν ειναι δυνατον καθε τοσο..ξερω δνε θα πετυχω τιποτα,μου αλλαξανε μπεκ δωρεαν σιγα μην αλλαξουν και τα αλλα μετα απο τοσα χιλιομετρα..αλλα θα το παλεψω..

Σελίδα 6 από 11 ΠρώτηΠρώτη ... 45678 ... ΤελευταίαΤελευταία

Ετικέτες Θέματος

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να απαντάτε σε θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργάζεστε τις δημοσιεύσεις σας
  •  
BACK TO TOP