Σελίδα 3 από 11 ΠρώτηΠρώτη 12345 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 21 έως 30 από 107

Θέμα: Συνεργεια BMW

  1. #21
    Εγγραφή
    09-05-14
    Μηνύματα
    960
    Thanked
    557
    Rides
    0

    Προεπιλογή

    με το κλειδι στο χερι και το ρημαδι στο παρκινγκ να μην λεει να σηκωθει να παμε βολτα ,χαλκιδικη, που ειχα προγραματισει...πηρα πολλα τηλεφωνα σε εξειδικευμενα και μη και οι καλυτεροι μαστορες που μιλησα μου ειπαν οτι : δεδομενου οτι δεν παιρνει μπρος για να το παω εξω σε μηχανικο να κανει διαγνωση ,αν παει εκει με οδικη και βρει οτι τελικα ειναι μπεκ,πρωτον εχει ελλειψη σε μπεκ αρα δεν θα βρει να βαλει και δευτερον στα εξειδικευμενα δεν εχει τεραστιο παρκινκ οποτε δεν εχει που να το αφησω,αν λαβουμε υποψην αυτο που λεει η μαμα και ο στρατουδακης οτι πιο ευκολο ειναι να κανεις σεξ με την ζιζελ παρα να βρεις μπεκ..γιατι τα μπεκ ερχονται με το σταγονομετρο και τηρειται σειρα προτεραιοτητας εως 3 μηνες..

    οποτε καλυτερα ειναι να παω στην αντιπροσωπεια με την οδικη ,να μην κανω διπλη διαδρομη απο εξειδικευμενο σε αντιπροσωπεια και την πληρωσω κιολας δεδομενου οτι στην αντιπροσωπεια που θα γινει η διαγνωση αν ειναι μπεκ τοτε μπορουν να αιτηθουν γκουντ γουιλ και να πληρωεθι μονο η εργασια..υποψιν εμαθα οτι τα μπεκ ανεβοκατεβαινει η τιμη τους σαν το χρηματιστηριο..απο 300 το ενα που παει ειχα βαλει πριν 6 χρονια δωρεαν με γκουντ γουιλ σημερα εχει παει 485 ευρω το ενα..επειδη αυτοι τα αλλαζουν ολα σαν οδηγια μιλαμε για 2000ευρα..συνηθως τα εγκρινουν αν εχεις καποια παρουσια τον χρονο για εργασια σε αντιπροσωπεια και εχεις ταλαιπωρηθει αρκετα ,με 2-3 και πανω αλλαγες ατο διαστημα που εχεις το αυτοκινητο..εχω ακουσει τετοιες περιπτωσεις ,συνηθως αυτοι που το κινουν κυριως σε κοντινες διαδρομες και κεντρο πολης..εγω το εσκιζα καθε /σκ οποτε αργησα..ομως σιγουρα θα συνεβαινε γιατι ειναι προβληματικο ολο το συστημα τροφοδοσιας και αρχιτεκτονικης της μηχανης εκει μεσα.

    το γκουντ γουιλ αν μετα εγκριθει ,ολα καλα..σημερα το πηγα αλλα διαγνωση δνε εγινε λογω πολλων περιστατικων,πισω ηρθαν αλλα 2 με ρεταρισματα με οδικη βοηθεια,επιδημια κανονικα,και επειδη εχει λιγο προσωπικο λογω αδειων και δνε προλαβαινουν..μαλλον αυριο θα μαθω αν ειναι απο μπεκ..

    αν ειναι μπεκ επισης και δεν εγκριθει το γκουντ γουιλ μπορεις ,επειδη αργουν να ερθουν να νοικιασεις ενα αυτοκινητο απο την αντιπροσωπεια να εξυπηρετηθεις και οταν ερθουν να στα βαλει δωρεαν..αφου τα εχεις χωσει κανονικα για το νοικιασμενο βεβαια.

    υπαρχουν και μερικα εξειδικευμενα στην αττικη που εμαθα οτι μπορει να εχουν καποιο στοκ και τα βαζουν σε πελατες τους με το αναλογο αντιτιμο για οποιον δνε θελει να περιμενει..εκει βεβαια αλλαζουν μονο οσα εχουν προβλημα και οχι ολα οπως στην μαμα.σε εμενα για να μην παιρνει μπρος μου ειπαν οτι πρεπει να εχουν χαλασει τα 3 απο τα τεσσερα γιατι με 2 μπορει να εκκινησει.

    μακαρι να μην ειναι μπεκ ..απο τους 5-6 εξειδικευμενους που πηρα τηλεφωνο αττικη-θεσσαλονικη ,μονο ενας που δεν ειναι εξειδικευμενος μου ειπε οτι πρεπει να ειναι μπεκ και να παω σε αντιπροσωπεια στην οποια στελνει και πελατες του με το ιδιο προβλημα λογω γκουντ γουιλ..να δω αν θα επιβεβαιωθει..μου ειπε και το αλλο οτι αυτοι που πανε σβηστοι εκει εχουν προτεραιοτητα..λες και οι αλλοι που εχουν προβλημα μπεκ και κυκλοφορουν δεν θα σβησει γρηγορα..τελοςπαντων μακαρι να επιβεβαιωθει κιαυτο. ..εγω σβηστος πηγα..ολοι οι αλλοι μαστορες-εξειδικευμενοι και μη ,δεν ηταν σιγουροι και θελανε να το παω στο μαγαζι τους για διαγνωση...

    περιμενοντας την διαγνωση βλεπουμε και ενημερωνω αυριο λογικα.

  2. #22
    Εγγραφή
    11-01-10
    Ηλικία
    46
    Μηνύματα
    2.515
    Thanked
    2707
    Rides
    0

    Προεπιλογή

    διασυρμος κανονικος για την Μπεμβε, να σκανε οι οδικες με φορτωμενα οχηματα. η Αλφα ρομεο της Γερμανιας γιναμε( οπως λεει και ο Αρης)

  3. #23
    Εγγραφή
    24-12-09
    Μηνύματα
    13.123
    Thanked
    23228
    Rides
    0

    Προεπιλογή

    dreamer βαλε μου τα τελευταια εφτα το πλαισιου σου εδω να κοιταξω κατι… αν δεν το κανουν good will νομιζω υπαρχει λυση.

  4. #24
    Εγγραφή
    09-05-14
    Μηνύματα
    960
    Thanked
    557
    Rides
    0

    Προεπιλογή

    εχεις μειλ..
    εγω παντως εχοντας στο παρελθον και αλφα και φιατακι 200.000 χιλ. εκαστο δεν πηγα ποτε με οδικη σε συνεργειο εκτος αντλιας βενζινης μια φορα στο φιατ που με αφησε ξαφνικα ..μπορει να αλλαξα ολο το πλαισιο να σκουριαζε και τα ηλεκτρολογικα να θελανε 3μηνη καταθεση αλλα μηχανη παρεδωσα αθικτη.

  5. #25
    Εγγραφή
    24-12-09
    Μηνύματα
    13.123
    Thanked
    23228
    Rides
    0

    Προεπιλογή

    Τσεκαρε μαιλ σου

  6. #26
    Εγγραφή
    09-05-14
    Μηνύματα
    960
    Thanked
    557
    Rides
    0

    Προεπιλογή

    οκ,απαντησα σταματη..

    σημερα επιβεβαιωθηκε η διαγνωση οτι ειναι μπεκ..2ος,3ος,4ος..παμε για τετραδα και γκουντ γουιλ αιτηση,λογικα δευτερα τριτη θα εχουμε απαντηση..ο τεχνικος μου ειπε ,οτι επειδη εχω παρουσια στην αντιπροσωπεια καθε χρονο και κανω καποιες δουλιτσες,μπαταρια,εναν τεντωτηρα κ.λ.π κιαλλες μαλακιουλες , κατα 99% θα εγκριθει η αιτηση γκουντ γουιλ..μετα οτι πει το εργοστασιο,απο 1 μηνα εως 3 μηνες..ρωτησα για την μπαταρια που ειναι καινουρια και θα μεινει τοσο καιρο εκει πανω στο αυτοκινητο και μου απαντησε οτι θα συντηρειται..αυτα προς το παρον..απο εβδομαδα τα νεοτερα...

  7. #27
    Εγγραφή
    24-12-09
    Μηνύματα
    13.123
    Thanked
    23228
    Rides
    0

    Προεπιλογή

    Οκ. Αφου πας για τσαμπα, δεν το ψαχνω παρακατω.
    Παντως υπαρχουν τα μπεκ με 120 ευρω εκαστο καινουργια.

  8. #28
    Εγγραφή
    09-05-14
    Μηνύματα
    960
    Thanked
    557
    Rides
    0

    Προεπιλογή

    ok, πολυ καλη τιμη σταματη,ευχαριστω..θα την εχω υποψιν μου ..να δω τι θα πουν για την εγκριση,αν θα μου πουν ποτε θα ερθουν και βλεπουμε..εδω ειμαστε.

  9. #29
    Εγγραφή
    09-05-14
    Μηνύματα
    960
    Thanked
    557
    Rides
    0

    Προεπιλογή

    https://bimmerprofs.com/injector-deficit-what-to-do/

    On September/October 2021, all stocks of new injectors for N43/N53 series engines were sold out. In December 2021, the backorder was around 16’000 units. At the end of the year, the injectors for N54/N63 series engines were sold out.

    The situation in the middle of January 2022 (BMW dealer network):
    a. the backorder for N43/N53 series engines – around 22’000 units;
    b. the backorder for N54/N63 series engines – around 12’000 units.
    Deliveries confirmed for around 600 injectors (middle/end of February). This amount can be taken seriously. In addition, these injectors will be received by the customers, which are “closer” (it means customers of Greman dealers) and are at the beginning of the line.

    τελεια απο χριστουγεννα,παω για πασχα τελικα..μπουρδελα!

    αυτο παλι το παρακατω το εχω χιλιοακουσει απο μαστορια: να ριχνουμε καθαριστικο,που το προτεινει και η επισημη μεσω των τεχνικων της για να γλυτωσει και την δυσφημηση κακοχρονο να εχει,η' οχι? επισης το λενε πολλοι,οτι κανει κακο γιατι οταν φτασει στον θαλαμο τα καταλοιπα δεν καιγονται,αλλοι λενε οτι με τετοια θερμοκρασια γινονται σταχτη..εσεις που ασχολειστε τι λετε?

    What NOT to do:
    a. add any “cleaning” additives to the fuel. These additives will soften the oxide and other dirt from the fuel tank; they will get stuck in the nozzles or the injectors and be damaged entirely. In the case of Piezo injectors, these additives can NOT be used!
    b. do not give your injectors for “cleaning”! After cleaning, the situation will only get worse! The reason – as the cleaning fluid in the cleaning stands is not replaced after cleaning each injector (it is expensive) – this widely used cleaning can not be used for Piezo injectors (due to microscopic openings of the nozzles)!

  10. #30
    Εγγραφή
    09-05-14
    Μηνύματα
    960
    Thanked
    557
    Rides
    0

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Stamatis Εμφάνιση μηνυμάτων
    Οκ. Αφου πας για τσαμπα, δεν το ψαχνω παρακατω.
    Παντως υπαρχουν τα μπεκ με 120 ευρω εκαστο καινουργια.
    οχι ψαξτο παρακατω..σταματη για πες σε παρακαλω ..ετσι να το εχω ετοιμο σε περιπτωση που μου δωσουν καμμια τρελλη ημερομηνια και δεν μπορω να περιμενω..τι βρηκες και απο που? ειτε απο εδω ειτε μυνημα οπως θες.

Σελίδα 3 από 11 ΠρώτηΠρώτη 12345 ... ΤελευταίαΤελευταία

Ετικέτες Θέματος

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να απαντάτε σε θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργάζεστε τις δημοσιεύσεις σας
  •  
BACK TO TOP