Σελίδα 13 από 23 ΠρώτηΠρώτη ... 31112131415 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 121 έως 130 από 223

Θέμα: Midlife crisis management…

  1. #121
    Εγγραφή
    24-12-09
    Μηνύματα
    13.123
    Thanked
    23228
    Rides
    0

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο GiannisRob Εμφάνιση μηνυμάτων
    Εγώ θα σου πρότεινα να γίνεις ένας έλληναςο Σρέτεν του Χαλανδρίου και να το αποκαταστήσεις στην αρχική, αναιμική του κατάσταση. Να γίνει μια garage queen που θα μπορούσες να βάλεις και στο σαλόνι σου. Ένα αμάξι άκρως εργοστασιακό, άντε με μερικά period correct mods, το οποίο θα αποκτήσει αξία σε μερικές δεκαετίες, δηλαδή σε επόμενη ζωή.

    Άλλωστε, ο μόνος άνθρωπος που έβγαλε λεφτά πουλώντας και αγοράζοντας BMW, στο επώνυμο λέγεται Quandt.

    Για την ιστορία, πάντως, το Clio με τα 78 εργοστασιακά του άλογα, ταξιδεύει σχεδόν μια χαρά με 120 και έχει την πλάκα του.
    Ποτε ομως. Αυτο θα γινει «οτι ναναι». Αυτος ειναι ο σκοπος του.
    Garage queens εχω αλλες τεσσερις. No more.

  2. The Following User Says Thank You to Stamatis For This Useful Post:

    nik200 (21-11-22)

  3. #122
    Εγγραφή
    24-12-09
    Μηνύματα
    13.123
    Thanked
    23228
    Rides
    0

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο dark knight Εμφάνιση μηνυμάτων
    Θα προτεινα να χωσεις ενα μοτερ με κυβικα. Να κανεις οτι ψαχνεις κασετα με επιτυχιες του Αντυπα στο φαναρι( να συμβαδιζει και με το ρετρο αερα του ε21)Και μετα να φευγεις σαν πυραυλος οπως κανει και ο Nik200 με το ε30!!!!
    Ε21 με πανω απο 100 αλογα ειναι για βαρβατους αντρες.
    Ποσο μαλλον με κανα τριλιτρο.
    Εγω το αντριλικι το εχω αφησει για τη γυναικα μου.
    Σιγουλια-σιγουλια, μαλακωσια παω.

  4. The Following 3 Users Say Thank You to Stamatis For This Useful Post:

    dark knight (20-11-22), nik200 (21-11-22), pilot (23-11-22)

  5. #123
    Εγγραφή
    24-12-09
    Μηνύματα
    13.123
    Thanked
    23228
    Rides
    0

    Προεπιλογή

    σήμερα κατέληξα σε ένα μοτιφ (που λένε και στο χωριό μου στο Μονπελιέ της Γαλλίας).

    Πράσινο μεταλλικό Pustagrün. αλήθεια. Pustagrün. υπάρχει. και θα του βάλω και έξτρα πέρλες να το λέω Pustaragrün. Ετσι γιατί είμαι αλήτης.
    Ronal LS – 15×7.5 ET25 με ασημί στεφάνι και χρυσαφί ιστό η BBS RZ 15 bmw 15Χ7 et24 styling 5 (4 Χ100 είναι όλες, ότι και στο Ε30, τα offset αλλάζουνε αλλά οκ μικρό κακό).
    Auto Style Retro Fabric Reclining Seat (αντίγραφα των Recaro) στο 1/3 των χρημάτων τους. (είπαμε Ε21 είναι δεν θα βάλουμε και Chesterfield στον ματρακά).
    Διπλή εξάτμιση στο πίσω μέρος ανεξάρτητα απο το μοτέρ που θα φορέσει.
    Μονά φανάρια μπροστά (γιατί όλα έχουν διπλά) και γιατί σιγά μην κυκλοφορήσω βράδυ με δαύτο
    Ταμπλώ φοράει απο 320, μια χαρά είναι και έτσι.
    Μόνωση, ταπετσαρίες και τέλος το οπτικό.
    για τα άλλα βλέπουμε.

    προς το παρόν κινείται με τα δικά του ποδάρια. καίει κανα 20 λιτρο μέχρι να στρώσει ρελαντί αλλά οκ, ζμπουτζαμ.

    αυτά.

    ψάχνω να βρώ μπογιατζή, οταν φιξάρω θα το ξεκινήσω.

  6. The Following 6 Users Say Thank You to Stamatis For This Useful Post:

    dark knight (22-11-22), dreamer (22-11-22), GiannisRob (21-11-22), isou (21-11-22), nik200 (21-11-22), wheelman (24-11-22)

  7. #124
    Εγγραφή
    28-05-10
    Περιοχή
    Patra, Greece
    Μηνύματα
    1.914
    Thanked
    3223
    Rides
    0

    Προεπιλογή

    Λοιπόν, σε έκανα εικόνα.

    Πράσινο Ε21 με μπεζ σαλόνι με καρό λεπτομέρειες, στο κασετόφωνο (ή μήπως αυτά έβγαιναν με γραμμόφωνο να παίζει Λευτέρης Ζαγοραίος, φοράς τουίντ σακάκι, λευκό πουκάμισο με φουλάρι και μπερέ, έχεις αρωματιστεί με WD40 fragrance for men, και κατεβαίνεις από το εργαλείο κρατώντας ένα βιβλίο με ποιήματα του Άρη παραμάσχαλα. Οι γυναίκες γύρω ζαλίζονται και λιποθυμούν, αλλά εσένα δε σε νοιάζει. Τις αγνοείς επιδεικτικά γιατί είσαι το απόλυτο αρσενικό, που κυκλοφοράει με καθαρόαιμο βαυαρικό κουπέ.

    Πας στο περίπτερο να αγοράσεις ένα πακέτο Γκαλουά, αναστοχαζόμενος αν το καταραμένο γαμήδι θα πάρει πάλι μπροστά. Και ναι, το άτιμο αρπάζει με τη μία, το ρελαντί ασταθές και η εξάτμιση σκάει. Ότι θυληκό έχει μείνει όρθιο σε ακτίνα 100 μέτρων πέφτει κάτω και αυτό. Αισθάνεσαι king of the road, και αυτό φαίνεται. Πας να ξεκινήσεις με παντηλίκι για να φύγεις με στυλ, αμολάς άτσαλα το συμπλέκτη και σου σβήνει. Δεν πειράζει. Τα λάθη για τους ανθρώπους είναι.

    Φτάνεις στο σπίτι, κάθεσε στον τσέστερφιλντ δίπλα στο τζάκι σου, βάζεις κονιάκ και πας να ανάψεις το Γκαλουά. Συνειδητοποιείς ότι ξέχασες να πάρεις τσακμάκι, και είσαι ήδη με τις πιτζάμες και τις χνουδωτές σου παντόφλες. Πρέπει να ξαναπάς περίπτερο. Αλλά αυτή τη φορά θα πάρεις το Corsa γιατί είναι Νοέμβρης, κάνει κρύο και το καλοριφέρ στο Ε21 δουλεύει μόνο με ανάδρομο Ερμή.

    Ζεις το όνειρο.

  8. The Following 2 Users Say Thank You to GiannisRob For This Useful Post:

    dark knight (22-11-22), S8N (22-11-22)

  9. #125
    Εγγραφή
    27-04-16
    Ηλικία
    50
    Μηνύματα
    159
    Thanked
    194
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Δεν ξέρω, ειδικά εκεί στη πέρλα εγώ έφτιαξα διαφορετική εικόνα, ένα μείγμα μεταξύ Χάρρυ Κλυνν με το γουναρικό στο θρόνο και ένα λίγο πιο αντρουά Τόνυ Σφήνο να κάνει entrance στη Barbarella...

  10. The Following User Says Thank You to The Ace For This Useful Post:

    S8N (22-11-22)

  11. #126
    Εγγραφή
    09-05-14
    Μηνύματα
    960
    Thanked
    557
    Rides
    0

    Προεπιλογή

    ε λοιπον οταν ειδα οτι το πηρες ,εριξα μια ματια στον γουγλη να δω ποιο σου ταιριαζει σαν χρωμα και κοιτα να δεις ..συμφωνα με την φωτο που εχεις στο αβατας ,αυτο το χρωμα ειπα οτι θα σου ταιριαζε! προχωρα το αυτο ειναι..

  12. The Following User Says Thank You to dreamer For This Useful Post:

    S8N (22-11-22)

  13. #127
    Εγγραφή
    28-05-10
    Περιοχή
    Patra, Greece
    Μηνύματα
    1.914
    Thanked
    3223
    Rides
    0

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο dreamer Εμφάνιση μηνυμάτων
    ε λοιπον οταν ειδα οτι το πηρες ,εριξα μια ματια στον γουγλη να δω ποιο σου ταιριαζει σαν χρωμα και κοιτα να δεις ..συμφωνα με την φωτο που εχεις στο αβατας ,αυτο το χρωμα ειπα οτι θα σου ταιριαζε! προχωρα το αυτο ειναι..
    Στη φωτογραφία του άβαταρ είναι 5 χρόνια νεότερος!

  14. #128
    Εγγραφή
    24-12-09
    Μηνύματα
    13.123
    Thanked
    23228
    Rides
    0

    Προεπιλογή

    Εγώ με βλέπω με κασετόφωνο Becker και 90αρα χρωμίου, να ακούω BoneyM το Rasputin και να γουστάρω.
    Θα αλλάξω και το όνομα σε Τάκης για να είμαι ο Τάκης με τη μπέμπα.
    Βγαίνουν ακόμα τα Ντάνχιλ? πρέπει να αλλάξω και μάρκα στα τσιγάρα.. η Ντάνχιλ η Κεντ.

  15. The Following User Says Thank You to Stamatis For This Useful Post:

    S8N (22-11-22)

  16. #129
    Εγγραφή
    24-12-09
    Μηνύματα
    13.123
    Thanked
    23228
    Rides
    0

    Προεπιλογή

    Με εχει πιασει τωρα μανια να βαψω τις ζαντες…
    Ταλαντευομαι…

  17. The Following User Says Thank You to Stamatis For This Useful Post:

    PetrosD (27-11-22)

  18. #130
    Εγγραφή
    24-12-09
    Μηνύματα
    13.123
    Thanked
    23228
    Rides
    0

    Προεπιλογή

    Η μηπως….
    Attached Images Attached Images

Σελίδα 13 από 23 ΠρώτηΠρώτη ... 31112131415 ... ΤελευταίαΤελευταία

Ετικέτες Θέματος

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να απαντάτε σε θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργάζεστε τις δημοσιεύσεις σας
  •  
BACK TO TOP