Σελίδα 1 από 2 12 ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 1 έως 10 από 17

Θέμα: παραπονο στην bmw

  1. #1
    Εγγραφή
    02-04-10
    Περιοχή
    ΑΘΗΝΑ + ΣΕΡΡΕΣ
    Μηνύματα
    778
    Thanked
    287
    Rides
    1

    Προεπιλογή παραπονο στην bmw

    Καλησπερα σε ολους.. οπως μερικοι ξερετε εχω ενα προβλημα στο αμαξι.. 320d m47.. στην εισαγωγη εχει κατι πεταλουδες
    https://www.swirlflaps.co.uk/what-are-swirl-flaps.html

    εκ των οποιων η μια εσπασε... οπως διαβασα και στο ιντερνετ μετα απο τον 4/2004 η bmw τις εχει ενισχυσει. το δικο μου ειναι 3/04 και για το οποιο δεν υπαρχει καμια ανακληση.

    οπως καταλαβαινετε εσπασε και το πηρε στην εισαγωγη...την πεταλουδα την εβγαλε ο μηχανικος αλλα ο πυρος που ειναι οεο? εχω στειλει τα μπεκ για καθαρισμο και αυριο θα τα βαλουμε να δουμε αν συνεχιζει να χτυπαει.., αν ναι χτυπησε βαλβιδα αλλα και αν οχι πρεπει να ανοιχτει το μοτερ για να βρουμε τον πυρο...

    το θεμα ειναι γιατι εγω να πληρωσω κατασκευαστικο λαθος της εταιριας το οποιο μπορει να φτασει και 1500-1700 ευρω?

    που μπορω να απευθυνθω- να κανω ενα παραπονο στην Γερμανια γιατι με ελλαδα δεν νομιζω να βγαλω ακρη..

    Επισης θα εκτιμουσα πολυ οποιονδηποτε με βοηθησει η μου πει που να στειλω email η ακομη και επιστολη για να αναφερω το προβλημα μου.

    Ευχαριστω!
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη E46 POWER : 07-06-10 στις 20:12

  2. #2
    Εγγραφή
    23-12-09
    Μηνύματα
    9.392
    Thanked
    16591
    Rides
    2

    Προεπιλογή

    bmwcustomercare@bmwhellas.gr

    kundenbetreuung@bmw.de

    Customer.Service@bmw.com

    αυτες ειναι οι ηλεκτρονικες διευθυνσεις που χρειαζεσαι...

    καλη τυχη.

  3. #3
    Εγγραφή
    23-12-09
    Περιοχή
    Χαλάνδρι
    Μηνύματα
    3.699
    Thanked
    3301
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Ακριβώς, ξεκινάς από BMW Hellas ...κι αν τα βρεις δύσκολα (που πιθανότατα θα τα βρεις) προχωράς με παράπονα στη BMW AG...

  4. #4
    Εγγραφή
    16-05-10
    Περιοχή
    Athens , Kallithea .
    Ηλικία
    35
    Μηνύματα
    95
    Thanked
    16
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Καλη τυχη αδερφε , ευχομαι να μην στα μασανε ... σε κατι τετοιες περιπτωσεις φαινεται ο χαρακτηρας της εταιριας , κ οχι αιντε αιντε να τα αρπαξουμε απο την αγορα.

  5. #5
    Εγγραφή
    24-12-09
    Περιοχή
    Μαρουσι
    Μηνύματα
    6.857
    Thanked
    15098
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Αφου δεν εχει κανει ανακληση και αφου το αυτοκινητο ειναι εκτος εγγυησης δεν υπαρχει καμια περιπτωση να αναγνωρισουν το παραμικρο...δεν φημιζονται αλλωστε!!
    Ωστοσο μακαρι να βγω "ψευτης"
    Καλη τυχη!!

  6. #6
    Εγγραφή
    02-04-10
    Περιοχή
    ΑΘΗΝΑ + ΣΕΡΡΕΣ
    Μηνύματα
    778
    Thanked
    287
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Σταθη ευχαριστω για τα μειλ.. και εγω δεν νομιζω να γινει κατι αλλα δεν χανω και τιποτα...

  7. #7
    Εγγραφή
    07-01-10
    Μηνύματα
    2.102
    Thanked
    874
    Rides
    0

    Προεπιλογή

    πηρες απαντηση;

  8. #8
    Εγγραφή
    02-04-10
    Περιοχή
    ΑΘΗΝΑ + ΣΕΡΡΕΣ
    Μηνύματα
    778
    Thanked
    287
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    θα το παω την δευτερα στον Κορ. να γινει διαγνωση προβληματος και να κανουν τα παιδια απο εκει αιτηση προς την εταιρια μηπως καλυψει τιποτα...απο εκει και περα αν δεν παρω θετικη απαντηση παμε ολοταχως προς Γερμανια μερια!

  9. #9
    Εγγραφή
    23-12-09
    Περιοχή
    Νεο Ηρακλειο, Αθηνα
    Μηνύματα
    685
    Thanked
    565
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Ο μονος λογος να το καλυψει η bmw ειναι για να μην υπαρχει κακη φημη για την ποιοτητα των κινητηρων της και την αξιοπιστια της.

    Νομικα ειναι καλυμενη αφου ουτε ανακληση εχει βγει που να στην αρνηθηκε ουτε εισαι εντος εγγυησης.

    Παρολο που ειναι κακη ποιοτητα μαλλον θα θεωρηθει ως "φυσιολογικη φθορα" .

    Φυσικα σου ευχομαι κι εγω να τη γλυτωσεις οσο φθηνοτερα γινεται μιας και μιλαμε για σεβαστο ποσο αλλα εσυ ας εισαι προετοιμασμενος -οικονομικα και ψυχολογικα - για το χειροτερο σεναριο ωστε να εισαι καλυμενος οτι γινει

  10. #10
    Εγγραφή
    02-04-10
    Περιοχή
    ΑΘΗΝΑ + ΣΕΡΡΕΣ
    Μηνύματα
    778
    Thanked
    287
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    εγω θα παω μηηηηπως και γινει τιποτα....για την διαγνωση ποσο λετε να με χρεωσουν?

Σελίδα 1 από 2 12 ΤελευταίαΤελευταία

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να απαντάτε σε θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργάζεστε τις δημοσιεύσεις σας
  •  
BACK TO TOP