Σελίδα 5 από 5 ΠρώτηΠρώτη ... 345
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 41 έως 45 από 45

Θέμα: διαροη λαδιου αναζητηση

  1. #41
    Εγγραφή
    09-05-14
    Μηνύματα
    954
    Thanked
    546
    Rides
    0

    Προεπιλογή

    ξεχασα να ανφερω το σημαντικοτερο,τα κερατιατικα..
    43 ευρω το καπακι.
    60 ευρω στην αντιπροσωπεια για την λαθος τελικα αλλαγη βασης φλαντζας, 24 στο εξειδικευμενο παλι για την ιδια αλλαγη και την δοκιμη του μεταχειρισμενου καπακιου.αυτα για την διαροη

    και ενα νεο Ο ρινγκ που πηρε απο ενα νεο φιλτρο,αχρηστο πλεον χωρις Ο ρινκ ,το οποιο μου ειπε 3 φορες οτι μου το εδωσε δωρεαν ,χωρις να υπολογιζει οτι

    εδωσα και 200 ευρω για αλλαγη αισθητηρα και βαλβιδας πιεσης λαδιου που ειχε αναψει κοκκινο λαμπακι και αλλα 30 ευρω εργατικα γιαυτο.

    η οποια οντως συπτωματικα??? προεκυψε μαζι με την διαροη? δεν εχω τετοιες γνωσεις..αν εχει σχεση το κοκκινο λαμπακι πιεσης λαδιου με την διαροη.με διαβεβαιωσαν 5 τεχνικοι που ρωτησα οτι δεν εχει.

    εδωσα 340 ευρω με την μια και μου λεει οτι μου εκανε δωρο το φιλτρο.των 7 ευρω! αυτοι ειναι οι μαστορες της εποχης κυριοι..τσιπα μηδεν!

  2. The Following User Says Thank You to dreamer For This Useful Post:

    BILL007 (08-05-22)

  3. #42
    Εγγραφή
    28-11-14
    Περιοχή
    Αθήνα
    Μηνύματα
    955
    Thanked
    954
    Rides
    2

    Προεπιλογή

    Πολύ λυπάμαι που πέρασες όλη αυτή την ταλαιπωρία και τα έξοδα.

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο dreamer Εμφάνιση μηνυμάτων
    εχουν μαθει ολοι στα διαγνωστικα και το κεφαλι τους σκεφτεται μονο μεσω αυτων
    Και στη Αθήνα κάποιοι από αυτούς που έχω εγώ σχέση έτσι είναι. Μόνο με το διαγνωστικό καταλαβαίνουν, αντίληψη περιορισμένη.
    E30 318i

  4. The Following 2 Users Say Thank You to PetrosD For This Useful Post:

    BILL007 (08-05-22), dreamer (08-05-22)

  5. #43
    Εγγραφή
    23-12-09
    Περιοχή
    Αθήνα
    Μηνύματα
    11.174
    Thanked
    14068
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Δυστυχώς ούτε ο πρώτος είσαι ούτε ο τελευταίος που τα περνάει αυτά και χειρότερα.
    Για να γελάσεις δε λιγάκι - θέλεις να σου πω σε ποιούς συμβαίνουν ολες αυτές οι αναποδιές? Μάντεψε... Σε αυτούς που ασχολούνται με το άθλημα!

    τέλος γιατρό, μηχανικό και δικηγόρο συστήνω σπάνια, για τους προαναφερθέντες λόγους

    Τουλάχιστον το έφτιαξες



  6. The Following User Says Thank You to BILL007 For This Useful Post:

    dreamer (09-05-22)

  7. #44
    Εγγραφή
    09-05-14
    Μηνύματα
    954
    Thanked
    546
    Rides
    0

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο BILL007 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Δυστυχώς ούτε ο πρώτος είσαι ούτε ο τελευταίος που τα περνάει αυτά και χειρότερα.
    Για να γελάσεις δε λιγάκι - θέλεις να σου πω σε ποιούς συμβαίνουν ολες αυτές οι αναποδιές? Μάντεψε... Σε αυτούς που ασχολούνται με το άθλημα!

    τέλος γιατρό, μηχανικό και δικηγόρο συστήνω σπάνια, για τους προαναφερθέντες λόγους

    Τουλάχιστον το έφτιαξες
    ξεχασα να αναφερω οτι για να αντικαταστησει τους αισθητηρες επρεπε να βγει το ψυγειο νερου.αρπαξε το ψυγειο απο το κολλαρο και εσπασε και φυγαν τα νερα-αντιψυκτικα εξω.παροτι παραδεχθηκε οτι ηταν λαθος χειρισμος ,επειδη ηταν σαπιο και εσπασε ,εκει δεν εκανε εκπτωση γιατι μου εκανε και χαρη που εγινε ετσι και οχι σε κινηση! αλλα 126 ευρω κολλαρο με το νεο αντιψυκτικο.το κερδος ηταν τουλαχιστον οτι μετα απο 10 χρονια ειδα το αντιψυκτικο οτι ηταν με χρωμα πρασινο ανοιχτο και ηθελε αλλαγη,που την ζητουσα τοσα χρονια και κανεις δεν την εκανε..τωρα εχω νεο υγρο με σωστη θερμοκρασια και εξαερωση.κατι βγηκε απο αυτο..λονκλαιφ

    εδωσα 420 ευρω στην αρχη ,ντουκου μετρητα μεσα σαυτα και 90 εργατικα και παω να πληρωσω μετα και αλλα 43 για το καπακι και ηθελε συν 24 ευρω για τα βαλε βγαλε και την δοκιμη που ο ιδιος προτεινε να γινει με το μεταχειρισμενο καπακι για μερες ,ενω εγω ηθελα να βαλει καινουριο αμεσως και μετα χρεωσε μεσα στα 24 την δοκιμη στο τελος, μαζι με την φλαντζα βασης που ξαναεβαλε ενω του ειχα πει και παραδεχθηκε και εκεινος οτι δεν ηταν απο εκει ,ηταν φρεσκοαλλαγμενη και η βλαβη ερχοταν απο πιο ψηλα..ληστης κανονικα.με ενα προσωπειο ευγενειας.ηθελε να στρογυλεψουμε το ποσο προς τα κατω γιατι διαμαρτυρηθηκα εντονα για την κοροιδια και την ασεβεια προς ενα πελατη που πηγε πρωτη φορα,που του ειπε οτι του εστειλε 2 πελατες και που πληρωσε οτι του ζητησε την πρωτη φορα ακατεβατα χωρις να ζητησω εκπτωσεις. του ειπα οτι δεν θελω κανενα στρογγυλεμα .του πληρωσα του γυφτου οτι ζητησα και εφυγα σαν κυριος.

    οποιος θελει να μαθει ποιος ειναι στην θεσσαλονικη ,π.μ για να τον αποφυγει.

    τελικα ετσι ειναι φιλε βασιλη. σε εμας που την ψαχνουμε θα συμβουν ολα.αυτο καταλαβα.δυστυχως ετσι πολυπλοκα που ειναι τα συστηματα σημερα των κινητηρων,με τα τοσα ηλεκτρονικα ειμαστε ερμαια της πονηραδας των ασχετων μηχανικων.ευτυχως που ειμαι σαυτο το φορουμ και εμαθα πολλα πραγματα που δεν ηξερα για την νεα τεχνολογια και να ειμαι πιο ετοιμος,αλλα και παλι μετα πρεπει να παλεψεις με την πονηραδα η' την ασχετοσυνη που αποτι βλεπω ειναι μαζικο φαινομενο στους μηχανικους.το σιγουρο ειναι οτι παντα θα χανουμε χρηματα.ζηλευω ειλικρινα τον νικο και τον σταματη και αλλα μελη που εχουν γνωσεις και πιανουν τα χερια τους και τρωνε χρονο που ειναι και λιγος σημερα και τουλαχιστον μικρα πραγματα τα διορθωνουν μονοι τους η' με φιλους και δεν χαλανε την ψυχικη τους υγεια για εναν μ@λακα τεχνικο που θα ξαναβρεθει στον δρομο τους.

  8. The Following 2 Users Say Thank You to dreamer For This Useful Post:

    BILL007 (10-05-22), PetrosD (09-05-22)

  9. #45
    Εγγραφή
    09-05-14
    Μηνύματα
    954
    Thanked
    546
    Rides
    0

    Προεπιλογή

    μου τηλεφωνησε ο ιδιοκτητης ,ο οποιος καταλαβε εκ των υστερων μιλωντας και με το προσωπικο ,οτι εγιναν ολα λαθος σαν διαδικασια και απο τον ιδιο και τους μηχανικους του, και μου ζητησε συγγνωμη την οποια δεχθηκα.οφειλω να πω οτι ηταν ειλικρινης και το θεμα απο εμενα θεωρειται ληξαν.

  10. The Following 3 Users Say Thank You to dreamer For This Useful Post:

    BILL007 (15-05-22), Dimimav (15-05-22), nikos valvetronic (15-05-22)

Σελίδα 5 από 5 ΠρώτηΠρώτη ... 345

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να απαντάτε σε θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργάζεστε τις δημοσιεύσεις σας
  •  
BACK TO TOP