Σελίδα 4 από 5 ΠρώτηΠρώτη ... 2345 ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 31 έως 40 από 45

Θέμα: διαροη λαδιου αναζητηση

  1. #31
    Εγγραφή
    24-12-09
    Μηνύματα
    13.123
    Thanked
    23228
    Rides
    0

    Προεπιλογή

    Η φλατζα θα πω εγω. Κουρτινα 1
    Ο ανηψιος απο την Θεσσαλονικη βεβαια ειναι γκουρου, οποτε οτι πει αυτος εχει βαρυτητα.

  2. #32
    Εγγραφή
    09-05-14
    Μηνύματα
    960
    Thanked
    557
    Rides
    0

    Προεπιλογή

    ναι σταματη αλλα την φλαντζα ειπε οτι την αλλαξε..ειπε..

    οποτε η βαση ειναι το δευτερο της κουρτινας στο λινκ η' καποιο αλλο ανταλλακτικο?

  3. #33
    Εγγραφή
    24-12-09
    Μηνύματα
    13.123
    Thanked
    23228
    Rides
    0

    Προεπιλογή

    Και αν δεν πατησε καλα; Και αν την εβαλε αναποδα; Και αν την εσφιξε πολυ και την εκοψε;
    Να πας απο εκει να το λυσει να τη δειτε και να το ξαναδεσει θα ελεγα.

  4. The Following User Says Thank You to Stamatis For This Useful Post:

    dreamer (20-04-22)

  5. #34
    Εγγραφή
    26-03-10
    Περιοχή
    Athens
    Μηνύματα
    5.698
    Thanked
    18806
    Rides
    0

    Προεπιλογή

    Το έχουμε ξαναπεί ότι τα μαστορια χαλάνε τα αυτοκίνητά μας.

  6. The Following 4 Users Say Thank You to S8N For This Useful Post:

    BILL007 (24-04-22), dreamer (21-04-22), nikos valvetronic (23-04-22), PetrosD (21-04-22)

  7. #35
    Εγγραφή
    09-05-14
    Μηνύματα
    960
    Thanked
    557
    Rides
    0

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο S8N Εμφάνιση μηνυμάτων
    Το έχουμε ξαναπεί ότι τα μαστορια χαλάνε τα αυτοκίνητά μας.
    αυτη η σκεψη με γυροφερνει συνεχεια καθε φορα που εχω προβλημα και πρεπει να παω.

  8. #36
    Εγγραφή
    30-07-10
    Περιοχή
    Ξεσσαλονικη!
    Ηλικία
    42
    Μηνύματα
    7.725
    Thanked
    17896
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    den pas stous sostous mallon!
    Ο Κυβερνήτης είναι υπεύθυνος για το αεροσκάφος και τους επιβάτες για όσο διαρκεί η πτήση. Ο Μηχανικός είναι υπεύθυνος για ΠΑΝΤΑ.



  9. #37
    Εγγραφή
    01-02-10
    Περιοχή
    Thessaloniki
    Ηλικία
    47
    Μηνύματα
    2.580
    Thanked
    6681
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Επειδή κατά βάση το ίδιο μοτέρ έχουμε (n42) η βάση
    του φίλτρου είναι κλασσικότατο θέμα και εγώ πιστεύω ότι έγινε στραβή στο άλλαγμα. Δυστυχώς πρέπει να
    ξαναπάς να το δει. Είναι πολύ ξενέρα να πηγαίνεις
    για το ίδιο πρόβλημα..αλλά είπαμε νόμος τα μαστόρια
    μας χαλάνε τα αυτοκίνητα!

  10. The Following 3 Users Say Thank You to nikos valvetronic For This Useful Post:

    antrets (01-06-22), BILL007 (24-04-22), dreamer (24-04-22)

  11. #38
    Εγγραφή
    09-05-14
    Μηνύματα
    960
    Thanked
    557
    Rides
    0

    Προεπιλογή

    οκ,αφου η πλειοψηφια λεει οτι εγινε βλακεια στην βαση,αυτη ειναι η διαγνωση που θα επιμεινω..ομως σημερα ειχαμε ενα νεο..επειδη δεν θα πηγαινα εκτος πολης ταξιδι φετος,το αυτοκινητο θα εμενε παρκινγκ για να παει συνεργειο χωρις απροοπτα την τριτη αλλα εκανε εντος πολης για ψωνια το σαββατο μερικα χιλιομετρα και σημερα μια μικρη βολτα..μετα την σημερινη βολτα φτανοντας στο σπιτι ,αναψε λαμπακι με το κοκκινο σημα του λαδιου..οποτε τωρα που καταγραφηκε το σφαλμα φανταζομαι οτι θα συγκεκριμενοποιηθει και θα ξερουν τι ειναι η' κανω λαθος και απλα τους λεει αυτο που γνωριζουμε, οτι υπαρχει προβλημα στο λαδι αλλα δεν ξερει που?

  12. #39
    Εγγραφή
    09-05-14
    Μηνύματα
    960
    Thanked
    557
    Rides
    0

    Προεπιλογή

    υπαρχει και κατι αλλο που δεν ανεφερα...ο τεχνικος πριν κανει την λαθος διαγνωση για καρτερ και αφου μου ειχε πει οτι εφτιαξε την βαση ,οτι αν δεν ειναι απο εκει το αμεσως επομενο μπορει να ειναι το ανταλλακτικο που ειναι για την πιεση λαδιου,o διακοπτης-βαλβιδα δεν δινει πιεση:

    https://www.rexbo.gr/exartimaton-aft...87/58964-116-d

    συμφωνα με το λαμπακι αυτο γραφει και στο βιβλιο οταν αναβει κοκκινο,προβλημα στην πιεση λαδιου...παιζει να ειναι αυτο περισοτερο απο την βαση? για να μην το αλλαξουμε κιαυτο χωρις λογο.υπαρχει τροπος να ελεγξουμε αν ειναι προβληματικο αυτο το ανταλλακτικο?

  13. #40
    Εγγραφή
    09-05-14
    Μηνύματα
    960
    Thanked
    557
    Rides
    0

    Προεπιλογή

    and the winner is: κανεις! περισοτερο εγω και το ενστικτο μου πλησιασα στην λυση που επεμενα οτι δεν ειναι τιποτα απο αυτα αλλα χωρις να γνωριζω και τι ειναι παρα μονο οτι ερχεται η διαρροη απο πιο ψηλα.

    τελικα ηταν το καπακι φιλτρου,το οποιο μου ειπαν οτι γενικα δεν χαλαει και οτι μαλλον καποιος το εσφιξε παραπανω αποτι πρεπει και χαλασαν τα μποσκα του.ηθελε να βαλω μεταχειρισμενο αλλα εγω εβαλα καινουριο να εχω το κεφαλι μου ησυχο.

    μετα απο 1 μηνα ταλαιπωριας για ενα θεμα που για μενα δεν ηταν τοσο τεχνικο οσο απλης λογικης και αντιληψης βρεθηκε η λυση. δεν ειμαι ευχαριστημενος απο τα συνεργεια στην θεσσαλονικη,δεν ξερω τι γινεται στην αττικη αλλα εδω μας βλεπουν σαν τσεπες με πορτοφολια και απο αντιληψη μηδεν. καποια απο αυτα τα εχω δοκιμασει εγω και καποια φιλοι μου με ιδιο κινητηρα . δεν εχω εμπιστοσυνη στις γνωσεις κανενος,εχουν μαθει ολοι στα διαγνωστικα και το κεφαλι τους σκεφτεται μονο μεσω αυτων.κοροιδευουν τους παλιους κοπης μαστορες ,οσοι υπαρχουν, αλλα τελικα αυτοι εχουν αντιληψη .

    τεχνικα ,τοποθετηθηκε ενα νεο Ο ρινκ και αρχικα η διαροη φανηκε να σταματαει.αφου πληρωσα και εφυγα ,την αλλη μερα ξανα τα ιδια.

    παω ξανα και επεμεναν να ανοιχτει η φλαντζα βασης παροτι εβλεπαν οτι δεν ειναι απο εκει .ανοιχτηκε ξανα η φλαντζα βασης,η οποιο ειχε τοποθετηθει πριν 2 εβδομαδες,φρεσκια δλδ., οπως και το Ο ρινκ ,παροτι και αυτο φρεσκο ενος μηνος, και παροτι εγω επεμενα οτι η διαροη ηταν απο την κορυφη του καπακιου και αυτα ειχαν αλλαχτει προσφατα και πληρωσα ξανα αυτες τις εργασιες στο τελος,με πολλα νευρα και διαφωνιες παροτι και ο υπευθυνος του συνεργειου ελεγε το ιδιο,οτι η διαροη ηταν απο πιο ψηλα.

    μετα απο 3 αυθεντιες μαστορες στην αντιπροσωπεια και αλλες 3 στο εξειδικευμενο συνεργειο ,με δικια μου επιμονη δοκιμαστηκε με ενα μεταχειρισμενο καπακι ,την οποια δοκιμη την χρεωσε ο υπευθυνος ,μετα,στο τελος,ανεξαρτητα απο τα εργατικα που εδωσα στην αρχη οταν πειστηκαμε οτι ειχε τελειωσει το θεμα ,μετα την αλλαγη του νεου Ο ΡΙΝΚ.αντι να του ζητησω και τα ρεστα που επεμενα οτι ειχαν λαθος κατευθυνση ,αντι να μου ζητησει συγγνωμη που οι μηχανικοι του δεν βρηκαν την λυση αμεσως αφου τους ειπα οτι και το ρινκ και η φλαντζα βασης ειναι φρεσκα και δεν ειναι απο εκει ,οποτε να παει το νιονιο τους αλλου.και η απαντηση ηταν οτι επειδη δεν τους εχει συμβει ποτε να αλλαξουν αυτο καπακι,δεν ηθελαν να παει ο νους τους εκει.

    υ.γ. οι συστασεις και οι αξιολογησεις στον γουγλη, και εδω υπηρχαν και τα 2 ,οσο και εξαιρετικες να ειναι ,ακομα και με 4.9 πλεον δεν μου λενε τιποτα..καποτε ειχα ποσταρει για εναν τεχνικο,που δεν τον ηξερα καθοτι πρωτη φορα μπεμπε,ο οποιος ειναι παλιας κοπης ,κοντα στην συνταξη σε λιγο,απο την πρωτη αντιπροσωπεια ιστορικα που ανοιξε στην θεσσαλονικη και σχολιασατε οτι δεν τον ξερει ουτε η μανα του.ειδα και αυτους πους ξερει! ο ανθρωπος αυτος ειναι τιμιος ,δεν βγαζει αυτοκινητο εξω αν δεν ειναι σιγουρος οτι και η τελευταια βιδα ειναι στην θεση της και προβληματα που προεκυψαν και τα διαγνωστικα των αλλων με τα πτυχια και τις γνωσεις τους δνε μπορεσαν να καταλαβουν αυτος τα βρηκε με την μια.δεν ειναι θεμα παλιου η' νεου ειναι θεμα νοοτροπιας και αντιληψης.επρεπε να παω σαυτον και να μην ακουσω κανεναν γνωστο και μη απο την αρχη και ειμαι σιγουρος οτι θα μου εδινε την λυση αμεσως. πληρωνε τωρα βλακα τα σουπερ λουξ καλογυαλισμενα εξειδικευμενα συνεργεια.. ευχαριστω για την βοηθεια σας στο θεμα!
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη dreamer : 08-05-22 στις 07:51

  14. The Following 3 Users Say Thank You to dreamer For This Useful Post:

    BILL007 (08-05-22), PetrosD (08-05-22), S8N (08-05-22)

Σελίδα 4 από 5 ΠρώτηΠρώτη ... 2345 ΤελευταίαΤελευταία

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να απαντάτε σε θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργάζεστε τις δημοσιεύσεις σας
  •  
BACK TO TOP